Na wyjeździe #30

02 listopada 2015 21:04 / 8 osobom podoba się ten post
nadzieja

A jaki jest piekny slub w cerkwi,jest dwoch siwiadkow i nad glowami mlodych trzymaja korony,pod stopami mlodych lezy bialy material,mlodzi trzy razy obchodza tak jakby oltarz,i panna mloda ten material za coba ciagnie,zeby dziewczyny z jej miejscowosci szybciej zamaz wychodzily.Iest bardzo duzo ikon,tam gdzie przebiera sie pop,sa Rajskie drzwi i kobiety tam nie moga wchodzi.Puki zostanie POPEP musi sie ozenic

Widziałam!!! Piękne i dziwne zarazem, byłam zauroczona obrządkiem.

Widzę wiele bo mam oczy szeroko otwarte.

Mieszkam we Wrocławiu w dzielnicy Czterech Świątyń, Czterech Wyznań.
Samo centrum Wrocławia o charakterze decydują wspaniałe zabytki architektury sakralnej.
W odległości zaledwie 300 metrów od siebie znajdują się:
- Prawosławny Sobór 
- Kościół Katolicki
- Synagoga pod Białym Bocianem
- Kościół Ewangelicko-Augsburski 

Lubie jak na moją dzielnicę mówią tak:

Dzielnicą Wzajemnego Szacunku



02 listopada 2015 21:21
mleczko1

Dobry wieczór na wyjeździe :-) podróż migiem przeleciała, bo w dobrym towarzystwie. Jestem zmeczona na maxa, idę spać. Spokojnej nocy. Do jutra. pa.

Aniu spokojnych snów i do usłyszenia:)
02 listopada 2015 21:40 / 6 osobom podoba się ten post
Dziekuje anerik, dziekuje nadziei, dziekuje Gosiap i pozostalym dziewczynom, ujela mnie bezposredniosc i szczerosc Waszych postow. Milo spedzilam z Wami dzien:))) Dobranoc
02 listopada 2015 22:09 / 1 osobie podoba się ten post
kika1

Dziekuje anerik, dziekuje nadziei, dziekuje Gosiap i pozostalym dziewczynom, ujela mnie bezposredniosc i szczerosc Waszych postow. Milo spedzilam z Wami dzien:))) Dobranoc

Kika1 ..jesteś szczera i otwarta ...też mi miło. Dobranoc
02 listopada 2015 22:09 / 1 osobie podoba się ten post
kika1

Czyli nie obchodza Wszystkich Swietych?
Co podczas Wigilii na stol sie podaje? Czy dania miesne byly zabronione? Czy Gwiazdor dzieci odwiedza?

Na wigili jest to samo co u katolikow,pamietam jak babcia gotowala jeszcze kisiel z owsa jadlo sie go na slodko,ale byl dobry.Prezenty ze tak zawsze byly pr  pod choinka,
02 listopada 2015 22:26 / 2 osobom podoba się ten post
kika1

Dziekuje anerik, dziekuje nadziei, dziekuje Gosiap i pozostalym dziewczynom, ujela mnie bezposredniosc i szczerosc Waszych postow. Milo spedzilam z Wami dzien:))) Dobranoc

Ty to forumowa koleżanko sprowokowałaś tę dyskusję a potem poleciało.
Wiesz Kika trochę się bałam ale grubą zbroje dzisiaj ubrałam, przyznaję teraz, że zupełnie niepotrzepnie.
Ja też wszystkim dziewczynom dziękuje za dzisiejszą rozmowę.
Śpijcie spokojnie.
02 listopada 2015 22:28 / 2 osobom podoba się ten post
Dolaczam sie tez.Milo bylo jak zawsz
02 listopada 2015 22:33 / 1 osobie podoba się ten post
kika1

Czyli nie obchodza Wszystkich Swietych?
Co podczas Wigilii na stol sie podaje? Czy dania miesne byly zabronione? Czy Gwiazdor dzieci odwiedza?

Kiko, Gwiazdor nie jest znany na południu Polski, to tak zupełnie na marginesie, w kwestii różnic różnorakich ;) :).
02 listopada 2015 22:58
salazar

Kiko, Gwiazdor nie jest znany na południu Polski, to tak zupełnie na marginesie, w kwestii różnic różnorakich ;) :).

wy południowcy to przede wszystkim szopki budujecie ..........
Piękne są ......
02 listopada 2015 23:04
Gosiap

wy południowcy to przede wszystkim szopki budujecie ..........
Piękne są ......

Południowcy :D, ładnie powiedziane, nigdy nie przyszłoby mi do głowy tak sie nazwać ;).
02 listopada 2015 23:26
salazar

Południowcy :D, ładnie powiedziane, nigdy nie przyszłoby mi do głowy tak sie nazwać ;).

Tak nazywam, mam ich trochę wśród przyjaciół z K. - południowcy, odmieńcy, galicjanci ...
Szopkarzy mam w swoim gronie............ a  i innych tez , których uwielbiam, chociaż są inni
02 listopada 2015 23:39
Gosiap

Tak nazywam, mam ich trochę wśród przyjaciół z K. - południowcy, odmieńcy, galicjanci ...
Szopkarzy mam w swoim gronie............ a  i innych tez , których uwielbiam, chociaż są inni

Inni, bo są z południa Polski? Naprawdę dostrzegasz różnicę w mentalności Polaków?
02 listopada 2015 23:51
salazar

Inni, bo są z południa Polski? Naprawdę dostrzegasz różnicę w mentalności Polaków?

Oczywiście, co nie przeszkadza mi ich szanować, lubieć a nawet kochać.A ty Salazar, nie widzisz tych różnic???
My Polacy jesteśmy w zależności o regionu inni, historia dała nam w kość niestety.Ale możemy się tolerować, lubieć a nawet więcej.
 
 
03 listopada 2015 00:08
Gosiap

Oczywiście, co nie przeszkadza mi ich szanować, lubieć a nawet kochać.A ty Salazar, nie widzisz tych różnic???
My Polacy jesteśmy w zależności o regionu inni, historia dała nam w kość niestety.Ale możemy się tolerować, lubieć a nawet więcej.
 
 

Chyba nie widzę, zresztą wydaje mi się, że trudno jest wyciagać wnioski na podstawie kilku, kilkunastu znajomości..
Historia dała wszystkim w kość i jej do tego już nie mieszałabym.. Może nasi dziadkowie i rodzice odczuli jej kopniaki, my chyba nie. Nasze dzieciństwo i młodość była podobna (to samo pokolenie), choć pewnie różnice były. Żyliśmy raczej niebogato, ale spokojnie. Mylę się?
03 listopada 2015 00:26 / 1 osobie podoba się ten post
5 lat tam żyłam, piękny czas, znajomości tysiące ale na dzisiaj tylko kilka wartościowych zostało.
Ale i wtedy Krakuski, z którymi pomieszkiwałam były inne i ja inna, i takie nieraz rozmowy do nocy wiodłyśmy,
zaśmiewając się z różnic, które wyraźnie u siebie widziałyśmy.