Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #6

25 listopada 2015 22:58 / 1 osobie podoba się ten post
Robiłam niedobre wyszły. Daj sobie spokój z papirusem, lepiej normalnie obtoczyć przyprawami jakie lubisz, zostawić na pół godziny i usmażyć. Nie wiem do czego ten "papierek". Tylko utrudnia smażenie
25 listopada 2015 23:02
ja dzisiaj miałam przepyszne kotlety z kaszy gryczanej i brokuła, no poezja, niedługo wrzuce na blogasa :))
26 listopada 2015 06:31
michasia

Wiadomo, przez Polską Opiekunkę  zrobiono :brawo1:

 Michasia mam do Ciebie prosbę - jak mam zrobić farsz do pierogów żeby był miekki ? Od lat nie robię pierogów bo jestem na wyjeżdzie a w domu robimi moja przyjaciółka i donosi. Ona kocha grzebac sie w kuchni. Ciasto robię dobre miekkie ale ten farsz !!!! chce zrobic z mięsem i nie wiem czy lepiej  gotowanym czy surowym .Jak będziesz miała chwilke , napisz proszę
26 listopada 2015 07:08 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

 Michasia mam do Ciebie prosbę - jak mam zrobić farsz do pierogów żeby był miekki ? Od lat nie robię pierogów bo jestem na wyjeżdzie a w domu robimi moja przyjaciółka i donosi. Ona kocha grzebac sie w kuchni. Ciasto robię dobre miekkie ale ten farsz !!!! chce zrobic z mięsem i nie wiem czy lepiej  gotowanym czy surowym .Jak będziesz miała chwilke , napisz proszę :-) :-)

Witaj, ja robię farsz z mięsa gotowanego.Po ugotowaniu mięsa /jak robię z drobiowym to odlewam 1szkl. rosołu/ a jak mięso mieszane to robię dodaje kostkę wołową. Po dodaniu wszystkich składników wlewam bulion około szkl. to zależy od ilości farszu.  Będziesz miała miekki. Jak coś to pisz,pozdrawiam. 
26 listopada 2015 07:15
michasia

Witaj, ja robię farsz z mięsa gotowanego.Po ugotowaniu mięsa /jak robię z drobiowym to odlewam 1szkl. rosołu/ a jak mięso mieszane to robię dodaje kostkę wołową. Po dodaniu wszystkich składników wlewam bulion około szkl. to zależy od ilości farszu.  Będziesz miała miekki. Jak coś to pisz,pozdrawiam. 

Dziekuje bardzo michasiu   zrobie dzisiaj . Wczoraj robiłam nasza sałatke jarzynową po raz pierwszy  na wyjeździe smakowała bardzo.Mam nadzieje,że farsz mi też się uda zrobić
26 listopada 2015 07:28
mleczko1

Dziekuje bardzo michasiu :-)  zrobie dzisiaj . Wczoraj robiłam nasza sałatke jarzynową po raz pierwszy  na wyjeździe smakowała bardzo.Mam nadzieje,że farsz mi też się uda zrobić :-)

A z jakiego mięsa robisz?

26 listopada 2015 07:30
michasia

A z jakiego mięsa robisz?

Chyba z karkówki zrobię.
26 listopada 2015 07:34 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

Chyba z karkówki zrobię.

Ja wszystko mielę w czym gotuje mięso, marcgew, seler, por,cebulkę podsmażam i też mielę.Troszkę oleju wlewam i ten bulion, jak za rzadkie to wsypuje bułki tartej. Nie żałuj pieprzu :)
26 listopada 2015 07:39 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Ja wszystko mielę w czym gotuje mięso, marcgew, seler, por,cebulkę podsmażam i też mielę.Troszkę oleju wlewam i ten bulion, jak za rzadkie to wsypuje bułki tartej. Nie żałuj pieprzu :)

Tak tez zrobię. Jeszcze raz dziekuję .
26 listopada 2015 07:43 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Tak tez zrobię. Jeszcze raz dziekuję .

26 listopada 2015 08:14 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Stosuję metodę szczelnego zamykania drzwi i bardzo szybkiego oddalania się od osoby konferującej przez telefon. Po co się tam denerwować, zdrowia żal własnego a i odpocząc można, zrelaksować się albo też zrobić coś pożytecznego,np Teleekspres obejrzeć. 

Masz rację, też staram się wykorzystywać taki czas dla siebie. PDP potrafi z tą Frau-ncą dosłownie godzinę tratschen. Wczoraj jednak ta telekonferencja odbywała się przy śniadaniu. Znowu zaczyna mi się ulewać, gdy PDP ewidentnie przykra jest w stosunku do mnie, co najczęściej jest efektem podpuszczania jej koleżanek.
26 listopada 2015 09:38
michasia

:yeah::-)

Dzisiaj na obiad kartoflanka ale z jabłkiem. Jadłam już taka, smakowała +  makaron  z wypasionym sosem pomidorowym + zielona sałata.
Deser kisiel z bita smietaną
26 listopada 2015 09:43 / 3 osobom podoba się ten post
Placki ziemniaczane .
26 listopada 2015 09:45
ivetta

:gotowanie:Placki ziemniaczane .

Ja też . Jadłam wczoraj, ale że zupa była też - to dużo zostało. Dziś pokroję w paseczki i odsmażę na suchej patelni - no toć przecie nic się nie może zmarnować !
26 listopada 2015 10:13 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Robiłam niedobre wyszły. Daj sobie spokój z papirusem, lepiej normalnie obtoczyć przyprawami jakie lubisz, zostawić na pół godziny i usmażyć. Nie wiem do czego ten "papierek". Tylko utrudnia smażenie :-)

Gadałam z córką,ona te wszystkie nowinki Winiarowe wypróbowuje i tez mówi ,że do dupy:(W takim razie zrobię tylko dwie a resztę normalnie w panierce.
Do tego surówka z pomidorów i kiszonych ogórków ze szczypiorem i ziemniaki.