Prywatny dom opieki czasowej - prowadzony przez opiekunkę

27 listopada 2015 19:57
Ale jej chyba chodzi i polskich staruszków? I to na niebiało, wiec z reklamą kicha 
27 listopada 2015 19:58
wszstko prawda Logistyka !
27 listopada 2015 20:24 / 2 osobom podoba się ten post
Trochę poszperałam.Na specjalne wczasy dla seniorów w Beskidzie np. można pojechać już za 700zł na 7 dni,z pełnym wyżywieniem,lekarzem i pielegniarką na miejscu,do tego ulga na zabiegi rehabilitacyjne czy np.basen.Personel najczęściej dwujęzyczny.I na biało....Więc nawet Niemiec sie chętnie wybierze jak będzie miał ochotę.Andrea i Orim mają rację - Niemiec to oszukiwac u siebie może ,ale jak jest w obcym kraju to sie boi i chce wszystko legalnie,fakturka no i absolutnie znajomośc jezyka-jak ma wypocząc to musi ten komfort mieć.Spróbowałabym najpierw zdobyc polskiego klienta,chocby po to,zeby zobaczyć jak to wypali.
27 listopada 2015 20:36 / 1 osobie podoba się ten post
moge podac ci adresy takich pensjonatow na Dolnym Slasku.
Utrzymuja sie z polakow
27 listopada 2015 20:49 / 2 osobom podoba się ten post
no dzieki ci kolezanko za taka wycieczke !
Dadza mi luminal,napoja laktuloza ty wiesz co sie bedzie dzialo
To ja juz lepiej pojade gdzies bez tego typu rozrywek
27 listopada 2015 21:03
Z szacunku do soby ,ktora cytujesz chociaż jej nicka napisz poprawnie. Chyba za wczenie się zdezynfekowałaś i pewnie tak jak mery radziła.
27 listopada 2015 22:37
Oj nie kłóccie sie. Jezyk na pewno trzeba znac dobrze:) Moi kuzyni(oboje po germanistyce, on tłumacz przysiegły) maja na Mazurach jachty,wynajmuja je Niemcom, ponoc całkiem intretne przedsiewziecie, ale...oni jeżdżą na targi turystyczne do Niemiec, tam sie reklamują, no i ...cała "oprawa"tez jest po niemiecku, nawet "kapitan statku" zna dośc dobrze niemiecki:)
28 listopada 2015 00:08 / 2 osobom podoba się ten post
Napisałem o naszych Polakach starszych. Niemcy to już w tej bardziej odległej perspektywie. Jak firma Krzysi zdobedzie renomę. A na to potrzeba lat wielu. No ja już proponowałem mojej Pdp żeby ze mną do Polski jechała)). Kupiłbym dla Niej mały domek po sąsiedzku i dbałbym o Nią tak, jak i tutaj. Spokój, dobrobyt, dobra prywatna opieka lekarska zapewniona. No ale Ona twierdzi, że tu musi domu swego pilnować i tu jest Jej miejsce. Własnymi rękami ten dom budowała (już to widzę), Problem tylko tkwi w tym, że każdy chce być w swoim kraju, wśród własnej rodziny, przyjaciól i znajomych. Nie jest bowiem łatwo pozostawić wszystko  i pozostać banitą. Poza tym "starych drzew się nie przesadza".  
28 listopada 2015 12:54 / 1 osobie podoba się ten post
Witam a ja mam pytanie z innej beczki ... pierwszy raz jako podopieczna mam babcie 100letnia nie chodzi lezy cały czas w łóżku nie ukrywam ze to pierwsze moje doswiadczenie z tak długo zyjaca osoba i kompletnie nie poruszqjaca sie wiec mam ytanie czy ktos z was mial podobne doswiadczenie i jak wyglladały porcje zywieniowe takiej osoby oraz ilosc wypijanych plynów ? ach babcia nie ma zebów wiec je wszystko blenderowane ?
28 listopada 2015 16:59 / 3 osobom podoba się ten post
herzen

Witam a ja mam pytanie z innej beczki ... pierwszy raz jako podopieczna mam babcie 100letnia nie chodzi lezy cały czas w łóżku nie ukrywam ze to pierwsze moje doswiadczenie z tak długo zyjaca osoba i kompletnie nie poruszqjaca sie wiec mam ytanie czy ktos z was mial podobne doswiadczenie i jak wyglladały porcje zywieniowe takiej osoby oraz ilosc wypijanych plynów ? ach babcia nie ma zebów wiec je wszystko blenderowane ?

Musiala bys cos wiecej napisac o pdp aby poradzic ci cos wiecej.
Takie podstawowe rzeczy :
- zmiany pozycji w lozku W czasie dnia co 30 min
- do posilkow,pojenia unos glowe jesli masz specjalistyczne lozko to prosta sprawa Jesli nie to jakas poduszka zaglowek
- staraj sie ulozyc glowe do posilku lekko na bok.Lekko !!! Nie karm, a raczej staraj sie nie karmic gdy glowa jest prosto.Unikniesz zadlawienia.
- nogi rowniez zmieniaj wysokosc ulozenia.Zwracaj uwage aby piety nie mialy kontaktu z lozkiem.Unikniesz odlezyn w ty miejscu
- mycie w lozku to juz znajdziesz filmy na YT jak to sie robi aby siebie nie umeczyc a pdp byla czysta.
Jesli masz jakies problemy to pytaj wprost.Tu na forum jest duzo osob z bogatym doswiadczeniem i wyksztalceniem kierunkowym.
Kazdy chetnie sie podzieli swoja wiedza z toba
19 lutego 2016 15:50

Maszeruj do regulaminu! Moderator

19 lutego 2016 17:08
herzen

Witam a ja mam pytanie z innej beczki ... pierwszy raz jako podopieczna mam babcie 100letnia nie chodzi lezy cały czas w łóżku nie ukrywam ze to pierwsze moje doswiadczenie z tak długo zyjaca osoba i kompletnie nie poruszqjaca sie wiec mam ytanie czy ktos z was mial podobne doswiadczenie i jak wyglladały porcje zywieniowe takiej osoby oraz ilosc wypijanych plynów ? ach babcia nie ma zebów wiec je wszystko blenderowane ?

Orim świetnie Ci to opisał ,ja też mam taką babcię wiec wszystkie zupy blenderuje,dodatkowo daję jogurty mleko z bułką też rozdrobnione,ma takie mleczne drinki smakowe wszystko co daje się dobrze przełknąć,a po zatem nie dzwigam tylko przesuwam na podkładzie,przy obracaniu w ciągu dnia i przy myciu.te wszystkie pokarmy i wodę ja podaje łyżką,moja pd jest w złym stanie więc inaczej by nie wypiła
19 lutego 2016 17:12
Hej dziewczyny mam pytanie odnośnie dni wolnych jakie sie naleza czy to zalezy od firmy czy od rodziny PDP ...Ja juz sama niewiem ??
19 lutego 2016 17:17
Kamka25

Hej dziewczyny mam pytanie odnośnie dni wolnych jakie sie naleza czy to zalezy od firmy czy od rodziny PDP ...Ja juz sama niewiem ??

Było tak że jeden dzień w tyg bądz 2 godz dziennie,u mnie tak ustala firma z rodziną,a więcej to już tylko zależy od rodziny,moja znajoma ma codziennie 4 godz,bo tak ustaliła rodzina.To jeśli chodzi o przerwę.
19 lutego 2016 17:25
Ja tez ustalilam ze sobota i niedziela jest dla mnie mam czas wolny a jestem tutaj 3 tydzien i raptem mialam tylko 3 h wolnego bo zawsze cos....czuje sie jak w wiezieniu