Zrozumieć Niemca

03 lutego 2016 14:57
wichurra2

No tak. Miałam na myśli piractwo w Polsce. Ostatnio kupiłam sobie legalnego antywirusa. Nie był drogi, bo promocja była, ale tak normalnie to ceny większości programów, systemów itp. są stanowczo za wysokie w stosunku do zarobków. Tak samo oryginalna muzyka, filmy i ebooki. W Niemczech ten stosunek ceny do zarobków jest inny, to łatwiej im jest być uczciwym. 

o Wichurra się pojawiła :)
co tam u Cie? w domu czy na wyjezdzie?
03 lutego 2016 14:58
Moj problem nie dotyczy uczciwosci.Chcialam kupic oryginalnego windowsa ale wszyscy mi odradzali.Kontaktowalam sie z dwoma polskimi informatykami i nawet na odleglosc da sie to zrobic.Tylko fizycznie musze cos wlozyc do mojego laptopa zeby otworzyc,odblokowac system ktory kupilam i jest w srodku.Jeden z nich uzyl takiego porownania-to tak jakby kupowala pani nowe auto bo ma przebita opone. Nie mam zadnej naklejki z kodem czy kluczem.Trudno. Poczekam i dam do naprawy w Pl.Roznica w cenie tez jest-tutaj 60 euro,w Pl 60 zl,a nawet 50.I kilka godzin nie dni.
03 lutego 2016 15:16 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Moj problem nie dotyczy uczciwosci.Chcialam kupic oryginalnego windowsa ale wszyscy mi odradzali.Kontaktowalam sie z dwoma polskimi informatykami i nawet na odleglosc da sie to zrobic.Tylko fizycznie musze cos wlozyc do mojego laptopa zeby otworzyc,odblokowac system ktory kupilam i jest w srodku.Jeden z nich uzyl takiego porownania-to tak jakby kupowala pani nowe auto bo ma przebita opone. Nie mam zadnej naklejki z kodem czy kluczem.Trudno. Poczekam i dam do naprawy w Pl.Roznica w cenie tez jest-tutaj 60 euro,w Pl 60 zl,a nawet 50.I kilka godzin nie dni.

Moje wpisy nie dotyczyły broń Boże Ciebie Aga. Pisalam tak ogolnie, bo ja tchorz jestem i jak czuję , że cos nie tak to się wycofuje. 
03 lutego 2016 15:52 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Mam wyjatkowe szczeście do ludzi zwłaszcza do tych u ktorych pracuję. Tu gdzie obecnie jestem dbają o mnie bardzo. Musze sie wręcz opędzac od organizowania rozrywek dla mnie. Ciągle słyszę , że praca opiekunki jest ciężka . Ze nalezy mi sie wolne , że powinnam odpoczywać po południu. Zabierają mnie często na jakieś wyprzedażowe - zakupy. Uważają ,że nic tak humoru nie poprawia jak wydawanie kasy * he he :-) tak im się wydaje.Wczoraj wieczorem zasiedzialam sie z corką pdp . Przyniosła bilety do teatru na musical  "RAGTIME" w niedzielę 0 19.30 :-) ciesze sie z tego wyjatkowo bo lubie ten rodzaj muzyki. W domu słucham a i na obroty wchodze przy tej muzyce. Wystepują artyści czarnoskórzy już widzę czad :-) 

Nie ma dnia , żeby nie zapytali czy wszystko w porządku , czy czegos nie potrzeba . Niby taki drobiazg a człowiek czuje sie duzo lepie w takim srodowisku. Nie miałam cięzkich szteli w sensie psychicznym ale tutaj jestem doceniana w różny sposób. Mysle , że Niemcy nie zdają sobie sprawy co mozna zdziałać dobrym słowem. Wiadomo , że to naród praktyczno-techniczny i nie wiedzą co tracą traktując opiekunkę przedmiotowo:-) 

I tu sie z tobą zgodzę. Pracownik doceniony włoży dużo więcej serca w swoja pracę niz normalnie.
Ja tez byłam w domach gdzie w jednych chciałao mi sie wiecej a w drugich mniej. Wszystko zależy od współpracy :)
03 lutego 2016 16:11
mzap88

o Wichurra się pojawiła :)
co tam u Cie? w domu czy na wyjezdzie?

W domu się lenię :) 
Za 3-4 tygodnie wybieram się do pracy.
03 lutego 2016 16:12 / 3 osobom podoba się ten post
agama

Moj problem nie dotyczy uczciwosci.Chcialam kupic oryginalnego windowsa ale wszyscy mi odradzali.Kontaktowalam sie z dwoma polskimi informatykami i nawet na odleglosc da sie to zrobic.Tylko fizycznie musze cos wlozyc do mojego laptopa zeby otworzyc,odblokowac system ktory kupilam i jest w srodku.Jeden z nich uzyl takiego porownania-to tak jakby kupowala pani nowe auto bo ma przebita opone. Nie mam zadnej naklejki z kodem czy kluczem.Trudno. Poczekam i dam do naprawy w Pl.Roznica w cenie tez jest-tutaj 60 euro,w Pl 60 zl,a nawet 50.I kilka godzin nie dni.

To, ze nie masz naklejki nie znaczy, ze to pirat. Windows 7 i 8 sprzedawane są bez naklejek i nie ma juz do nich wsparcia. Trzeba je zaktualizowac do Windows 10.
To normalne, ze siodemka i ósemka sie sypią skoro nie ma do nich aktualizacj? 
03 lutego 2016 16:12
wichurra2

W domu się lenię :) 
Za 3-4 tygodnie wybieram się do pracy.

Ja wracam do dojczlandu za 2 tygodnie.
03 lutego 2016 17:12 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

To, ze nie masz naklejki nie znaczy, ze to pirat. Windows 7 i 8 sprzedawane są bez naklejek i nie ma juz do nich wsparcia. Trzeba je zaktualizowac do Windows 10.
To normalne, ze siodemka i ósemka sie sypią skoro nie ma do nich aktualizacj? :zly komputer:

Do win10 można się przyzwyczaić i za darmo jest :)
03 lutego 2016 17:30
Specjalista znalazl mi w cenie promocyjnej laptopa firmy Lenovo-nie wiem czy dobrze napisalam-bez wgranego systemu za prawie 300 euro!Dziekuje.
03 lutego 2016 18:24 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Specjalista znalazl mi w cenie promocyjnej laptopa firmy Lenovo-nie wiem czy dobrze napisalam-bez wgranego systemu za prawie 300 euro!Dziekuje.

Nie masz możliwości pójść do jakiejś kafejki internetowej i ściągnąć instalkę win 10 na pendriva?
03 lutego 2016 20:18 / 1 osobie podoba się ten post
Windows 7 i 8 ma nadal wsparcie, tak zwane "dodatkowe", co oznacza, ze nie ma nowych funkcji, ale wszystkie bledy i poprawki bezpieczenstwa sa nadal. Windows 10, o ile wiem, juz darmowy nie jest. Byla taka mozliwosc przez rok od premiery win10 uaktualnienia posiadanego, legalnego win 7 i 8 do windows 10. Cena win10 to ok. 500 PLN.
03 lutego 2016 20:31 / 1 osobie podoba się ten post
emilia

Windows 7 i 8 ma nadal wsparcie, tak zwane "dodatkowe", co oznacza, ze nie ma nowych funkcji, ale wszystkie bledy i poprawki bezpieczenstwa sa nadal. Windows 10, o ile wiem, juz darmowy nie jest. Byla taka mozliwosc przez rok od premiery win10 uaktualnienia posiadanego, legalnego win 7 i 8 do windows 10. Cena win10 to ok. 500 PLN.

Jeszcze rok od premiery nie minął :)
03 lutego 2016 22:15
tina 100%

Jeszcze rok od premiery nie minął :)

Zgadza sie! Byla 29 lipca 2015.
05 lutego 2016 19:17 / 2 osobom podoba się ten post
Andrejko, taka tu tradycja. NIE widzialam na ulicy w De pijanego Niemca, Polaka naturalnie i z daleka slychac bylo typowa polska lacine rzucana chyba do Pana Boga, bo nie wiadomo z kim gosciu rozmawia. Niemcy pija w domu albo w knajpce i z zasady do konca sa kulturalni. W Polsce taka tradycja, ze facet idzie do szynku, lapie kilku kolesi, pija , dra sie , nikt nikogo nie rozumie po i po co, byle sie wygadac. Potem towarzystwo z wielkim gestem podaza w kierunku swoich domow. Jak sie ktory zapatoczy i znajdzie go policja, zbiora kulturalnie, zawioza do izby wytrzezwien, okapia jak morsa jesli podskakuje i na nastepny dzien wypuszcza , a po kilku dniach dostanie rachunek za przypadkowy hotel, w ktorym udzielono mu pomocy. W Niemczech dbaja o wyskokowcow tylko przy wielkich okazjach a w polsce? caly rok opieka zapewniona:)
05 lutego 2016 20:18 / 3 osobom podoba się ten post
No sie Niemcow nie da zrozumiec, powaga! Wczoraj mnie zrylo, kiedy przeczytalam, ze 3 niemieckie landy nie Maja w tym roku ferii zimowych, bo Maja wiecej dni wolnych w ciagu roku szkolnego. Liczylam , ze sie zalapie na kilka dni urlopu i poszlo sie w.....c Westfalia tez nie ma ferii:( co land , to obyczaj i wszystko zalezy jaki odlam wiary w nim przewaza!!!! Mowia , ze to panstwo polityczne , nie religijne.... nie rozumiem