Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #8

28 lipca 2016 11:23 / 1 osobie podoba się ten post
Gosia 1234

Dzisiaj wolne wiec nie gotuję. Znajdę coś w zamrażalniku .
W sobotę chciałabym naleśniki zrobić, zaproponuje ktoś ciekawy farsz ?

A chcesz taki słony, na ostro, czy słodki :) Eksperymentowałam trochę z naleśnikami. Mogę polecić kombinację twarogu z mango , całość polana karmelem. Interesujący słodko-pikantny smak.
28 lipca 2016 11:33 / 1 osobie podoba się ten post
didusia

Czasami dodaję ser plesniowy niebieski -fajnie smakuje

To musze z probowac;ja daje troche zoltego
28 lipca 2016 13:53
tina 100%

A chcesz taki słony, na ostro, czy słodki :) Eksperymentowałam trochę z naleśnikami. Mogę polecić kombinację twarogu z mango , całość polana karmelem. Interesujący słodko-pikantny smak.

Mango odpada, ostatnio nie smakowało babci z jogurtem.
Chodzi mi racaej o danie obiadowe bo ziemniaków mam dość ( czyt. boje zbliżyć sie do wagi )
Raz na tydzień wprowadziłam już ryż, ale wtedy muszę bardzo ładnie danie podac zeby odciągnąć uwagę od niego :) a po zjedzeniu to mogą sobie pogadać :)
Myślę o naleśnikach gdzie czuć troche mięska ( mam mięsozernych dziadeczków) ale gdzie jednak dominują warzywa.
28 lipca 2016 13:54
nadzieja

Gotuje piers z kurczaka przekrecam przez maszynke;do tego dodaje podsmarzone pieczarki,pokrojona drobno papryke,troche kukurydzy i keczupu,Gotowe juz obtaczam w jajku i bulce tartej,bodsmarzam na zloty kolor,Sa pyszne,Smacznego

paprykę surową ? bez podduszenia ?
28 lipca 2016 14:08 / 1 osobie podoba się ten post
Gosia 1234

Mango odpada, ostatnio nie smakowało babci z jogurtem.
Chodzi mi racaej o danie obiadowe bo ziemniaków mam dość ( czyt. boje zbliżyć sie do wagi )
Raz na tydzień wprowadziłam już ryż, ale wtedy muszę bardzo ładnie danie podac zeby odciągnąć uwagę od niego :) a po zjedzeniu to mogą sobie pogadać :)
Myślę o naleśnikach gdzie czuć troche mięska ( mam mięsozernych dziadeczków) ale gdzie jednak dominują warzywa.

Łeee, to w tej kwestii możesz eksperymentować ile dusza zapragnie i na ile wyobraźni starczy. Dużo jest farszów mięsno-warzywnych, tu masz np taki prosty i szybki do zrobienia  http://przepisnikmarty.blog.pl/2014/04/15/nalesniki-zapiekane-z-farszem-miesno-warzywnym/
Albo pokombinuj z polaczeniem mięsa drobiowego z kalafiorem, czy brokułem, albo szpinakiem, potem to zapiecz pod beszamelem, który też można tak sporządzić żeby nie był zbyt kaloryczny.
28 lipca 2016 14:20
Wczorajsza zupa,dla mnie:)
28 lipca 2016 15:00 / 1 osobie podoba się ten post
Pierogi robię z mięsem gotowanym ,zmielonym w maszynce.Jadłam kiedyś z mięsem mielonym surowym ,tez dobre .Podobno przyrządza się to mięso jak na mielone.
28 lipca 2016 17:45
Gosia 1234

paprykę surową ? bez podduszenia ?

Razem z pieczarkami poddusic
28 lipca 2016 20:56
Czy kaszę "na krupnik" dostanę w Rewe ? Pomożcie, plis.....
28 lipca 2016 21:08
Kobietka

Czy kaszę "na krupnik" dostanę w Rewe ? Pomożcie, plis.....

Jest w Rewe, nie raz widziałam. 
28 lipca 2016 21:13
tina 100%

Jest w Rewe, nie raz widziałam. 

Dzięki. Godzinę temu sobie wymyśliłam krupniczek
Podjadę jutro
29 lipca 2016 07:03 / 3 osobom podoba się ten post
Ziemniaczki, rybka w panierce,sos koperkowy,surowka z kapusty kiszonej,woda i mus jabłkowy dla pdp
29 lipca 2016 08:42 / 2 osobom podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Ziemniaczki, rybka w panierce,sos koperkowy,surowka z kapusty kiszonej,woda i mus jabłkowy dla pdp:gotowanie:

Moje ulubione żarełko, oprócz wody -ja to jestem mleczna i do obiadu piję mleko.
Kuchnia dziś serwuje-zupę szparagową  z grzankami i placki z jabłkami, cukier,mleko.
29 lipca 2016 08:45 / 4 osobom podoba się ten post
Dorsz pieczony z maslem,czosnkiem i tymiankiem. Do tego frytki z piekarnika oraz surowka z pora i jablka. Na deser truskawki.
29 lipca 2016 08:53 / 2 osobom podoba się ten post
Kalafior ,ziemniaczki z koperkiem ,jajko sadzone .