Co dzisiaj gotujesz na obiad? #9

11 grudnia 2016 16:18 / 2 osobom podoba się ten post
Na jutrzejszy obiad planuję zrobić szaszłyki z duszonych pędraków.
Kliknij i zobacz więcej! 
11 grudnia 2016 16:23 / 6 osobom podoba się ten post
Knorr

Na jutrzejszy obiad planuję zrobić szaszłyki z duszonych pędraków.
Kliknij i zobacz więcej! 

Kurde, nie przy obiedzie! Zlituj się!
11 grudnia 2016 16:27 / 4 osobom podoba się ten post
Knorr

Na jutrzejszy obiad planuję zrobić szaszłyki z duszonych pędraków.
Kliknij i zobacz więcej! 

Duszone własnymi ręcami?
11 grudnia 2016 18:53 / 2 osobom podoba się ten post
Misiek

Kasler to mięso znane pod tą nazwą w polsce.
To nie jest żaden półprodukt. To wędzony na ciepło lub na zimno, a potem parzony albo podpieczony, środkowy schab bez kości.
U nas popularny w kapuście zasmażanej.
W Niemczech jada się na zimno, w cienkich plastrach, ale najbardziej popularne danie, to Gruenkohl z kaslerem i boczkiem.
Smacznego:-)

W domu robię z polędwicy sopockiej:)


Dzisiejszy obiadek- ziemniaki,kiełbaski smażone w cebulce i surówka/lodowa,rzodkiewka,ogórek ziel,koperek/
11 grudnia 2016 18:59 / 3 osobom podoba się ten post
Żeberka w warzywach, kalarepka na masełku , ziemniaczki ,salatka owocowa.
12 grudnia 2016 11:20 / 2 osobom podoba się ten post
A ja dzisiaj nic nie gotuje, moją PDP zabrali znajomi i spotykamy się o 13:30 w restauracji na obiad
12 grudnia 2016 11:36 / 2 osobom podoba się ten post
Podoba mi się taki zestaw obiadowy . My zadowolimy się kapuśniakiem i naleśnikami ze szpinakiem
12 grudnia 2016 13:47 / 3 osobom podoba się ten post
Schab w kawałkach z Schwarzwald szynką ( zbeszcześciłam tą ichniejszą szynkę),brukselka,makaron ze szpinakiem. Na deser ryzowy deser dla dziadka.
12 grudnia 2016 13:50 / 3 osobom podoba się ten post
Pałki z kurczaka w sosie ,ziemniaki ,ćwikła .
12 grudnia 2016 13:58 / 3 osobom podoba się ten post
Seniorka z racji nerwowego dnia,bo jutro idzie do szpitala dopuscila mnie do kuchni,to znaczy do rozmrozenia potraw z "apetito" Nie powiem,udało mi sie,bo sama wsadziłam w piekarnik i trzymalam tak długo,az było wszystko mieciutkie-miasko,kapustka i jakies kulki niewiadomego pochodzenia,ale smaczne,do tego sos pieczeniowy.Potem podałam Nachtisch,lody z winogronami i po szklaneczce soku.Wcinali,az miło,mnie najbardziej smakowały lody
12 grudnia 2016 17:19 / 1 osobie podoba się ten post
Spaghetti bolognese - mniamuśne:)
12 grudnia 2016 17:21
2 różne dania _pdp pieczoną grubą białą kiełbasę + szpinak + ziemniaki, ja _filet z indyka w sosie ciemnym, marchewka młoda+ ziemniaki. Sałatka owocowa, pdp_lampka białego wina.
12 grudnia 2016 17:38 / 1 osobie podoba się ten post
Erbseneintopf by Bofrost
12 grudnia 2016 22:24
basiaim

Erbseneintopf by Bofrost :-)

Skad ja to znam....
12 grudnia 2016 22:51 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zrobiłem barszcz biały z majerankiem i krojonym jajkiem na twardo.
Muffinki z kaszy gryczanej, sałata masłowa.
Na deser pieczone jabłka z gałką lodów waniliowych, posypane cynamonem.

Jutro planuję robić grillowaną pierś indyka, ziemniak słodki z wody, surówka z selera z jabłkiem, orzechami i rodzynkami.
Sok wyciśniety z 3 pomarańczy i 2 gruszek. 

W środę idziemy do sąsiadów na proszony obiad.))
Myślę, że to chyba rekompensata za mój obiad, na który przed 2 tygodniami zaprosiliśmy miłych Państwa zza płotu.

Na czwartek planuję zrobić danie z krewetkami jakieś, ale jeszcze nie mam produktów. Pojadę rano po rybę, to krewetki też zakupię.

A na sobotę mam pierś z kaczki. Sobie ją usmażymy chyba, albo w pomarańczach udusimy. Albo jeśli kupię świeżą żurawinę ( w REWE widziałem), to pierś usmażę i z  żurawinową konfiturą podam.