Praca u rodziny czy w domu opieki?

06 lutego 2015 13:24
kika1

http://www.awo-thueringen.de/fileadmin/one4all/files/AWO_Arbeitgeberverband/tarifvertrag_awo-dhv_web.pdf  
podaje link do Tarifvertrag w AWO mozesz tez sciagnac z Caritasu, Czerwonego Krzyza, Diakone - sa podobne.
Na samym koncu jest podana tabela z placami.
Bajki opowiadam wnukom na dobranoc!
 
Tak na marginesie, dlaczego sie kwestionuje czyjas wiedze, najpierw sie pyta a potem zarzuca nierzetelnosc odpowiedzi.
 Od dzisiaj nie dam sie wciagac w pytania nawet o pogode Niemczech, bo ja tez ktos zakwestionuje.

Ok, sorry, za te bajki, przesadziłam, ale moje dane też są wiarygodne, więc nie wiem, skąd się bierze ta rozbiezność?
Nie kwestionuję Twojej wiedzy :).
 
06 lutego 2015 13:34 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Ok, sorry, za te bajki, przesadziłam, ale moje dane też są wiarygodne, więc nie wiem, skąd się bierze ta rozbiezność?
Nie kwestionuję Twojej wiedzy :).
 

Zeby skonczyc temat mojej wiedzy na temat zarobkow, rzuc okiem na link ktory podalam i wez stufe 3 lat pracy 10 i wyjdzie czarno na b ialym:)))
Niesprzeczajmy sie juz wiecej oki;)))
06 lutego 2015 13:55
kika1

Zeby skonczyc temat mojej wiedzy na temat zarobkow, rzuc okiem na link ktory podalam i wez stufe 3 lat pracy 10 i wyjdzie czarno na b ialym:)))
Niesprzeczajmy sie juz wiecej oki;)))

He, he, za głupia jestem, żeby się połapać na co mam patrzeć :/.
Możesz napisać, co znaczą te stufy i grupy? Rozumiem, że mówisz o tej kwocie 2.908,27 € i są to zarobki brutto po 10 latach pracy?
06 lutego 2015 17:18
Witam.
Jestem nowa więc co za tym idzie nie bardzo wiarygodna zapewne
Niemniej jednak temat znam,na szczęście nie z autopsji.
Piszę na szczęście ponieważ znam dwie dziewczyny,które odeszły z firmy(czyli pracy u jednego pacjenta) i zdecydowały się na pracę w heimie.
Niestety nie tak sobie to wyobrażały,-praca o wiele gorsza a zarobki wiadomo,nie wiele większe a utrzymać się trzeba.
Bardzo trafnie napisała tu koleżanka,żeby na początek wynająć mieszkanie na spłółkę z koleżanką,a najlepiej dwoma.
Ja osobiście nie zdecydowała bym się na pracę w heimie,widziałam ich trochę a na co dzień słyszę od znajomych jak tam się pracuje,-nigdy
 
 
06 lutego 2015 17:46 / 4 osobom podoba się ten post
ewelin1

Witam.
Jestem nowa więc co za tym idzie nie bardzo wiarygodna zapewne:-)
Niemniej jednak temat znam,na szczęście nie z autopsji.
Piszę na szczęście ponieważ znam dwie dziewczyny,które odeszły z firmy(czyli pracy u jednego pacjenta) i zdecydowały się na pracę w heimie.
Niestety nie tak sobie to wyobrażały,-praca o wiele gorsza a zarobki wiadomo,nie wiele większe a utrzymać się trzeba.
Bardzo trafnie napisała tu koleżanka,żeby na początek wynająć mieszkanie na spłółkę z koleżanką,a najlepiej dwoma.
Ja osobiście nie zdecydowała bym się na pracę w heimie,widziałam ich trochę a na co dzień słyszę od znajomych jak tam się pracuje,-nigdy:-)
 
 

Jestem wobec tego jedna z nielicznych, kltora na swoje zarobki i prace w Altenheimie nie narzeka:)))
Zespol z ktorym pracuje jest na poziomie, kazdy wie co do jego obowiazkow nalezy, poza tym najwazniejsze... lubie to co robie, widze wdziecznosc i usmiech u tych, niepotrzebnych nikomu ludzi:(
 
06 lutego 2015 17:57 / 1 osobie podoba się ten post
kika1

Jestem wobec tego jedna z nielicznych, kltora na swoje zarobki i prace w Altenheimie nie narzeka:)))
Zespol z ktorym pracuje jest na poziomie, kazdy wie co do jego obowiazkow nalezy, poza tym najwazniejsze... lubie to co robie, widze wdziecznosc i usmiech u tych, niepotrzebnych nikomu ludzi:(
 

Jedyna na pewno nie jesteś,i nie ma co generalizować.
Problem polega na tym,że nie każdy do pracy w heimie się nadaje,i nie każdy zarabia tam na początku te przysłowiowe kokosy.
Ja tak jak już napisałam,nie zdecydowała bym się na tą pracę,ponieważ nie odpowiada mi "opieka na akord" i tyle.
Pewnie,że są różne Altenheimy,ale ja dotychczas nie spotkałam się z pozytywnymi opiniami tak od opiekunek jak i od pdp.
Nie znaczy to,że podważam Twoje zdanie na ten temat,broń Boże.
 
 
06 lutego 2015 18:00 / 2 osobom podoba się ten post
Kika, bo to wszystko zalezy od sytuacji. Jak ktos probuje na dwa domy zyc, to raczej jednak opieka 24, bo koszty utrzymania odpadaja. Nie wiem jak placa w domach opieki. Nie dla mnie taka robota, bo dyspozycyjna nie jestem. Ale wiem, ze zeby wynajac mieszkanie trzeba miec kase i prace. A zeby miec prace trzeba miec mieszkanie... Sa domy opieki, ktore maja sluzbowe pokoje czy mieszkania i wtedy zaczyna sie robic dla poczatkujacych atrakcyjnie:)
06 lutego 2015 18:29
Kika, ponawiam prośbę :). Możesz mi wytłumaczyć tę tabelę z płacami?
06 lutego 2015 19:03
salazar

Kika, ponawiam prośbę :). Możesz mi wytłumaczyć tę tabelę z płacami?

Nie ponawiaj prosby wiecej, niczym sobie nie zasluzylas na te informacje, poza tym skad sie wzielas, kim jestes, dlaczego mam odpowiadac na Twoje pytanie, dlaczego!!! Nie odpowiadaj, zajmij sie literowka...
06 lutego 2015 19:05 / 6 osobom podoba się ten post
kika1

Nie ponawiaj prosby wiecej, niczym sobie nie zasluzylas na te informacje, poza tym skad sie wzielas, kim jestes, dlaczego mam odpowiadac na Twoje pytanie, dlaczego!!! Nie odpowiadaj, zajmij sie literowka...

Niezwykle miła i życzliwa odpowiedź, która dużo o Tobie mówi :).  
 
06 lutego 2015 19:12
salazar

Niezwykle miła i życzliwa odpowiedź, która dużo o Tobie mówi :).  
 

...podobna do wczesniejszych od Ciebie odpowiedzi "zab za zab...  oko za oko"  oto moja dewiza dla zbyt dociekliwych nieznajomych!!!
06 lutego 2015 19:14 / 1 osobie podoba się ten post
moncherie

Kika, bo to wszystko zalezy od sytuacji. Jak ktos probuje na dwa domy zyc, to raczej jednak opieka 24, bo koszty utrzymania odpadaja. Nie wiem jak placa w domach opieki. Nie dla mnie taka robota, bo dyspozycyjna nie jestem. Ale wiem, ze zeby wynajac mieszkanie trzeba miec kase i prace. A zeby miec prace trzeba miec mieszkanie... Sa domy opieki, ktore maja sluzbowe pokoje czy mieszkania i wtedy zaczyna sie robic dla poczatkujacych atrakcyjnie:)

Te domy ze służbowymi mieszkaniami nie zawsze są chętne do zatrudniania nas Polek.
Nie oszukujmy się,nawet jeśli dajemy z siebie 120% serca to u niemry wystarczy niespełna 60%,a i tak ma większe szanse na ten wakat.
Realia realiami,i jak napisałam nie ma co generalizować.
Koleżanka tu pisze,że pracuje w heimie w Monachium,-przecież nie od dziś wiadomo,że to najdroższe miasto w Nieczech.
Co z tego,że zarobi się 1300-1500 euro na początek,kiedy za mieszkanie trzeba płacić co najmniej 700-1000 kalt,mieszkanie zaznaczam,nie pokój z kuchnią w tzw.WG.
06 lutego 2015 19:21
Ewelin, nie wiem, czy piszesz o mnie, jesli tak, to chcę sprostować: nie pracuję w heimie, jestem zatrudniona przez rodzinę. 
Po smierci obecnej pdp mogłabym zostać zatrudniona przez Pflegedienst, ale nie zdecyduję się raczej na to właśnie ze względu na zarobki. Mam na utrzymaniu studiującą córkę i mieszkanie w Pl. Poza tym starych rodziców, przyjaciół, całe życie po prostu :).
06 lutego 2015 19:34 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Ewelin, nie wiem, czy piszesz o mnie, jesli tak, to chcę sprostować: nie pracuję w heimie, jestem zatrudniona przez rodzinę. 
Po smierci obecnej pdp mogłabym zostać zatrudniona przez Pflegedienst, ale nie zdecyduję się raczej na to właśnie ze względu na zarobki. Mam na utrzymaniu studiującą córkę i mieszkanie w Pl. Poza tym starych rodziców, przyjaciół, całe życie po prostu :).

Nie wiem dlaczego tak myślisz ale nie piszę o Tobie.
Piszę ogólnie,na prawdę.
Jeśli mam kogoś konkretnego na myśli to na pewno to zaznaczę
Wiesz mi też proponowano Pflegedienst w Dortmundzie,2000 tys euro na dzień dobry,tylko dlatego,że syn mojego pdp był lekarzem a poza tym pracownicy "tej firmy" potwierdzali moją gotowość do tej pracy...
No i co z tego???
Dortmund=minimum 700 euro za mieszkanie,do tego media i chore babskie przyzwyczajenia...............mowy nie ma:P
Jasna sprawa,nie chodzi tutaj tak do końca o pieniądze,tyle że akord był nie ludzki!!!
Ech,szkoda gadać.
Przepraszam jeśli odebrałaś to personalnie.
 
06 lutego 2015 20:11
Nie, nie odebrałam tego personalnie, myslałam po prostu, że odnosisz się do tego wątku i tego, co zostało w nim napisane wczesniej.
Ktoś inny jest tutaj od puszczania fochów ;).