W domu 9

17 maja 2023 11:10 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Właśnie te kichanie,katar i łzy w oczach przy sprzątaniu, skłoniły mnie do zakupu tej parownicy. Ta wąska dysza jest rewelacyjna, wejdzie w każdą dziurkę :-), nawet w zakamarki pojemnika na środki piorące w pralce. Czyszczenie piekarnika okazało się przyjemnością. O lodówce nie pomyślałam, dzisiaj spróbuję. Sprawdziłam że w Media Markt mają tę dyszę do mycia okien, przejadę się po fryzjerze i kupię, będę miała "już" , bez potrzeby zamawiania i czekania.

Gusia napisz mi dokładnie jaki to model to sobie też sprawie takie cudo. 
17 maja 2023 11:41 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Gusia napisz mi dokładnie jaki to model to sobie też sprawie takie cudo. :-)

Podpinam się do pytania 
17 maja 2023 12:41 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Gusia napisz mi dokładnie jaki to model to sobie też sprawie takie cudo. :-)

Siedzę jeszcze u fryzjera,jak wrócę do domu to napiszę 
17 maja 2023 18:56 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Gusia napisz mi dokładnie jaki to model to sobie też sprawie takie cudo. :-)

Parownica Karcher SC3 Easyfix,kupiłam w Media Expert za 729 zł. Dzisiaj dokupiłam końcówkę do mycia okien za 69zł
17 maja 2023 19:36 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Parownica Karcher SC3 Easyfix,kupiłam w Media Expert za 729 zł. Dzisiaj dokupiłam końcówkę do mycia okien za 69zł

Dziękuję. Już dodałam do swojej  listy zakupów do domu. 
Expres do kawy przelewowy mi się zepsuł po nastu ?? latach. Proszę ekipę o polecenie dobrego prostego bez udziwnień bo ja baru kawowego nie zakładam. 
17 maja 2023 20:07 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dziękuję. Już dodałam do swojej :umowa: listy zakupów do domu. 
Expres do kawy przelewowy mi się zepsuł po nastu ?? latach. Proszę ekipę o polecenie dobrego prostego bez udziwnień bo ja baru kawowego nie zakładam. 

Już służę podpowiedzią 
Mieszkam sama, najbardziej smakuje mi kawa z kawiarki włoskiej, takiej co to na płytę się stawia i "gotuje",albo z takiej zaparzarki szklanej z tłokiem. Kupiłam przelewowy żeby móc przygotować więcej kawy,kiedy mam gości. Od czasu do czasu sobie też w nim parzę ,jak mam ochotę na więcej niż jeden kubek.  Nie z dzbankiem termosem tylko szklanym. Lubię widzieć ile kawy jest . Dość długo trzyma ciepło. Trzeba trochę poćwiczyć żeby wiedzieć Ile kawy sypać aby była dokładnie taka, jaką lubimy. Jest pojemny,na 12 filiżanek czyli kilka kubków. Nie jest głośny. Bez zegara,ustawiania na czas,innych wynalazków. Tylko nacisnąć i kawa się parzy. Ma za to dobrze widoczny wskaźnik poziomu wody i na dzbanku, i na pojemniku na wodę,a dla mnie to ważne. To Elektrolux,kupiłam go chyba rok temu,jak stary się popsuł. Kosztował coś ok 160 zł. 

 
17 maja 2023 21:18 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Już służę podpowiedzią :-)
Mieszkam sama, najbardziej smakuje mi kawa z kawiarki włoskiej, takiej co to na płytę się stawia i "gotuje",albo z takiej zaparzarki szklanej z tłokiem. Kupiłam przelewowy żeby móc przygotować więcej kawy,kiedy mam gości. Od czasu do czasu sobie też w nim parzę ,jak mam ochotę na więcej niż jeden kubek.  Nie z dzbankiem termosem tylko szklanym. Lubię widzieć ile kawy jest :oczko1:. Dość długo trzyma ciepło. Trzeba trochę poćwiczyć żeby wiedzieć Ile kawy sypać aby była dokładnie taka, jaką lubimy. Jest pojemny,na 12 filiżanek czyli kilka kubków. Nie jest głośny. Bez zegara,ustawiania na czas,innych wynalazków. Tylko nacisnąć i kawa się parzy. Ma za to dobrze widoczny wskaźnik poziomu wody i na dzbanku, i na pojemniku na wodę,a dla mnie to ważne. To Elektrolux,kupiłam go chyba rok temu,jak stary się popsuł. Kosztował coś ok 160 zł. 

 

Dziękuję  ale i chyba to chlebak masz w ładnym kolorze.  
17 maja 2023 21:34 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dziękuję :kwiatek dla ciebie::buziaki1: ale i chyba to chlebak masz w ładnym kolorze. :-) 

Dziękuję,tak to chlebak ?
Mnie też się kolor podoba. Szafki dolne mam w bardzo podobnym kolorze.
18 maja 2023 15:09 / 2 osobom podoba się ten post
Też używam włoskiej kawiarki, zajmuje mało miejsca w walizce a kawka wychodzi prima sort 
18 maja 2023 15:41 / 2 osobom podoba się ten post
mariakoc

Też używam włoskiej kawiarki, zajmuje mało miejsca w walizce a kawka wychodzi prima sort :pije kawe:

Nie wożę ze sobą sprzętu żadnego. Tym razem zabiorę jednak akumatę ,to tak dla zdrowotności . Tam gdzie wracam,pdp kawy nie pije. Jest filtr porcelanowy, wkładam do niego papierowy,stawiam na kubek i mam ekspres przelewowy . Mogłabym za hausgeldy kupić jakiś tani,nie byłoby problemu,ale po co? Kawę kupuję sobie taką jaką lubię i to mi wystarcza.
19 maja 2023 14:13 / 2 osobom podoba się ten post
Z uporem maniaka wracam do tematu parownicy. Dzisiaj potraktowałam nią kilka plam na kanapie. Kanapa szaro miętowa,jasna a plamy stare,niedoprane. Po jakiejś większej sama obwódka po tradycyjnym "zapieraniu". Mała szczoteczka na dyszę, para,pocieranie,ale jak lekko mokre,to nie wiadomo czy zadziałało. Przy okazji poleciałam z tą parą po jasnych, popielatych zasłonach. W fałdach odkryłam "bryzgi" po czerwonym winie. Ktoś musiał kiedyś mocno gestykulować z lampką wina w dłoni . Para, szczoteczka i czekam aż wyschnie. Dywan, bardzo jasny, pojaśniał jeszcze bardziej. Tylko do lodówki się nie dobrałam, qrcze, czysta jest. Ale nie wiadomo czy się nie skuszę, żeby ją "odkazić". Myjąc podłogi nie trzeba się schylać i drapać,bo jakiś okruch się przykleił, wystarczy dłużej przytrzymać. Nie trzeba moczyć rąk, nalewać, wylewać wody, wystarczy pilnować żeby woda była w parownicy. Co prawda nie pachnie białym Sidolukxem czy  innymi luxami,ale w głowie świadomość,że jest naprawdę czysto. Nawet świeczki zapachowe ładniej pachną po takim sprzątaniu.
Wszystko już wyschło a plamy... wyparowały . Z kanapy też. Wiem że niektóre z Was przymierzają się do zakupu, teraz mogę powiedzieć że warto. To jeden z lepszych moich nabytków w ostatnich latach.
20 maja 2023 18:10 / 3 osobom podoba się ten post
Nie wiem czy wspominałam o tym,że bardzo chciałam iść do teatru na gościnnie występującą u nas,w Teatrze im.stefana Jaracza, Krystynę Jandę i jej spektakl My Way. No ale zanim się obejrzałam,to biletów już nie było. A tu dzisiaj dzwoni do mnie koleżanka mojej siostry, że ma bilet ale wyjeżdża i nie może skorzystać. W sumie powinnam już siedzieć na tyłku i odpoczywać przed podróżą,no ale jak nie odpocznę,to i tak przecież pojadę. Pędzę więc dzisiaj z radością do teatru. Bardzo się cieszę, trochę luksusu sobie zafundowałam 
20 maja 2023 19:03 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nie wiem czy wspominałam o tym,że bardzo chciałam iść do teatru na gościnnie występującą u nas,w Teatrze im.stefana Jaracza, Krystynę Jandę i jej spektakl My Way. No ale zanim się obejrzałam,to biletów już nie było. A tu dzisiaj dzwoni do mnie koleżanka mojej siostry, że ma bilet ale wyjeżdża i nie może skorzystać. W sumie powinnam już siedzieć na tyłku i odpoczywać przed podróżą,no ale jak nie odpocznę,to i tak przecież pojadę. Pędzę więc dzisiaj z radością do teatru. Bardzo się cieszę, trochę luksusu sobie zafundowałam :-)

super!
20 maja 2023 19:07 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nie wiem czy wspominałam o tym,że bardzo chciałam iść do teatru na gościnnie występującą u nas,w Teatrze im.stefana Jaracza, Krystynę Jandę i jej spektakl My Way. No ale zanim się obejrzałam,to biletów już nie było. A tu dzisiaj dzwoni do mnie koleżanka mojej siostry, że ma bilet ale wyjeżdża i nie może skorzystać. W sumie powinnam już siedzieć na tyłku i odpoczywać przed podróżą,no ale jak nie odpocznę,to i tak przecież pojadę. Pędzę więc dzisiaj z radością do teatru. Bardzo się cieszę, trochę luksusu sobie zafundowałam :-)

No i super busik nie ucieknie zresztą nie jedziesz jakoś wcześnie raniutko więc na spokojnie się wybierzesz. Udanego wieczoru. 
20 maja 2023 19:39 / 3 osobom podoba się ten post
Tak, cieszę się bardzo 
Już siedzę w kafejce teatralnej z kawusią bo zmęczona jakaś jestem.
A bus najwcześniej i 13 tej. Już dostałam info,że alkoholu pić nie można w busie i w stanie wskazującym mnie nie wpuszczą . Więc żadnego winka,tylko kawa . No i że można "tylko"40 kg bagażu oddać do schowka. W życiu tyle nie dźwigałam