W domu 9

13 kwietnia 2023 08:37 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Kusi mnie, żeby opisać .To nie mój klopt ale tak jakby pośrednio .
Upór doprowadzić może do kompletnego wyniszczenia zdrowia  tak uważam . Moja bardzo dobra sąsiadka poślizgnęła się i poleciała z trzeciego schodka.Schody drewniane,.bo to z salonu na piętro, jednak upadek to upadek .Złamała nogę, potem upadła drugi raz, poprawiła tak że ma złamanie z przemieszczeniem .Uszkodziła sobie krąg i nerkę .Wszystko na nie, bo sama sobie poradzi .
Stosuje jakąś dietę " tylko zielone " nie je nic pożywnego , koktajle pije .Tak przez 10 dni . Wczoraj wlazła do wanny i złamała stopę w drugiej nodze .Nie mogli jej z wanny wyjąć .Tłumacze jej, żeby pozwoliła sobie pomóc, zacięła się jak stara płyta tylko nie i nie i nie .Zrobię sama .Zamówiłam wizytę, dzisiaj lekarz przyjedzie . Myślę , może to osteoporoza? tak zaawansowana ? To bardzo pracowity i dobry człowieka ,ma 4 duże markety wszystko sama i tylko sama  załatwiała .Zapomniała o sobie i to efekt .Kasą jest ale........
 
 
.

Takim ludziom się nie pomoże.
 
13 kwietnia 2023 10:47 / 3 osobom podoba się ten post
Tamara

Takim ludziom się nie pomoże.
 

Powiózł ja syn na jakieś badania .Chociaż tyle . Lekarza pierwszego kontaktu też nie ma, bo po co .Sama się leczy jakimiś miksturami . Upór jest dobry, ale w słusznej sprawie 
 
13 kwietnia 2023 10:59 / 4 osobom podoba się ten post
Chłodno na dworze w domu jeszcze CO buzuje od czasu do czasu 
Mam trochę roboty na zewnątrz ,tylko mi sie dzisiaj  nie chce.. Złamałam żelazna zasadę i kupiłam sobie bułkę z budyniem i już zjadłam . Trochę słońca  potrzebuje na rozruch i wejście na obroty .Kawkę skończyłam to może ruszę do ataku .
13 kwietnia 2023 16:06 / 2 osobom podoba się ten post
Supertunia , zobaczcie jak wygląda, bo zdjęcia nie wkleje . Już posadzona i niech rośnie na pociechę moja i sąsiadów . Cudna nowa odmiana petunii , przy której nie ma pracy .Nie trzeba obrywać przekwitniętych kwiatów , nie wymaga nieustannego zasilania nawozem .  Kolor ,  wrzos .Takie będą parapety .Taras żółto - granatowy ..
14 kwietnia 2023 13:42 / 3 osobom podoba się ten post
Czekam aż wyschne , a właściwie włosy zawinięte na walki . Pojadę do miasta muszę kupić  jakiś zasilacz do rododendronów . Czas najwyższy je zasilić   Wiosna to taki kooop, nie tylko dla przyrody , ja też czuje się młodsza i ładniejsza  
I żarty mnie się trzymają , jak to się mówi 
14 kwietnia 2023 13:51 / 3 osobom podoba się ten post
Gdzieś był taki wątek o zwierzakach .Nie znalazłam pewnie wywalony .
 
Chciałam napisać, że moje ??? Tera mają cenę .Jako zwykle dachowce wartości materialnej nie miały , bo emocjonalna to Ho Ho  Teraz każdy kosztuje 130 zł . To cena obroży podniosła wartość . Ja chyba też jak moje koty założę coś na szyję i palec i będę w cenie .
20 kwietnia 2023 13:14 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj byłam już w pracy .Kupiłam kwiaty ( sadzonki) u ogrodnika i posadziłam w wielkich donicach . To dla mnie taki przerywnik dnia i radość, że jeszcze ktoś mnie potrzebuje i zabiega o mnie .Mogę pracować cały dzień a mogę godzinkę czy dwie . Dość mam siedzenia w recepcji i wysłuchiwania wszystkich i wszystkiego 
Bardzo lubię pracę w ogrodzie tu utne tu uszczkne , a rośliny wdzięczne są co widać gołym okiem . Tam miałam też kota, który pojawiał się jak tylko auto zaparkowałam. .Pojechalam do Niemiec i kot się wyprowadził .Teraz mam pieska Alinka się zwie ma ADHD biega za mną,  aż się boje, że pod auto wpadnie .Oprócz ogrodu , zwierzęta to też moja do miłość .
21 kwietnia 2023 16:54 / 3 osobom podoba się ten post
Już odpoczywam , troszkę dostałam w skórę 
Opalilam się aż mnie twarz piecze  .Co za piękna pora roku , powietrze pachnie, kwiaty , krzewy kwitną  , jest cudnie . Żaby przyłapałam na zalotach , jeszcze nie to co trzeba , miłosne  podchody jednak już się zaczynają 
 W ubiegłym roku byłam o tej porze ma wyjeździe.Podczas spacerów obserwowałam przyrodę .Oni mają rzeczki czyste, a rowy melioracyjne godne pozazdroszczenia
Tam dopiero odbywały się gody , orkiestra w filharmonii to małe piwo w porownaniu do rechotu zab.
.
21 kwietnia 2023 20:20 / 3 osobom podoba się ten post
Ja bardzo lubię mleczne dania . Szukałam Milchreis bo lubię z przecierem jabłkowym .Nie znalazłam 
Ani w Lidlu ani Kauflandzie ani w Netto. Muszę jechać do Niemiec na zakupy .
 
27 kwietnia 2023 04:25 / 6 osobom podoba się ten post
Witam już  z donku .Zaczynam urlop,trochę ciemno jeszcze bo bym poszła już do swojego ogródka ???
27 kwietnia 2023 05:58 / 3 osobom podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Witam już  z donku .Zaczynam urlop,trochę ciemno jeszcze bo bym poszła już do swojego ogródka ???

Manuelka,Ty wracaj do łóżka,ogródek nie zając?
16 maja 2023 23:09 / 3 osobom podoba się ten post
Cały drugi dzień w domu. Ile ja się naprasowalam! Szafa uporządkowana. Uff, było tego sporo. A dzisiaj pucowałam. Kupiłam sobie nową zabawkę i jak się do niej dotrwałam,to nie mogłam się oderwać . Łazienka,szafki kuchenne i wszystko co nadawało się do parowego czyszczenia, lśni jak nowe. Wieczór już na luzie,z książką i lampką wina. Rozkoszuję się spokojem, jeszcze kilka dni i laba się skończy. Na jutro jeszcze tylko okna mi zostały do umycia , później fryzjer a potem nie wiem co jeszcze. A teraz już tutaj życzę Wam dobrej nocy 
A to moja nowa zabawka
17 maja 2023 07:04 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Cały drugi dzień w domu. Ile ja się naprasowalam! Szafa uporządkowana. Uff, było tego sporo. A dzisiaj pucowałam. Kupiłam sobie nową zabawkę i jak się do niej dotrwałam,to nie mogłam się oderwać :-). Łazienka,szafki kuchenne i wszystko co nadawało się do parowego czyszczenia, lśni jak nowe. Wieczór już na luzie,z książką i lampką wina. Rozkoszuję się spokojem, jeszcze kilka dni i laba się skończy. Na jutro jeszcze tylko okna mi zostały do umycia , później fryzjer a potem nie wiem co jeszcze. A teraz już tutaj życzę Wam dobrej nocy :gwiazdki_niebo:
A to moja nowa zabawka

Pewnie wszystko błyszczy
17 maja 2023 07:30 / 3 osobom podoba się ten post
Jestem posiadaczką trochę większego modelu od kilku lat. Spisuje się świetnie. Nie tylko kuchnia i łazienka, ale dywany czy kanapy można do stanu nowości doprowadzić. Okna też, jest w sprzedaży odpowiednia koncówka ze ściągaczką. Żadne płyny już nie są potrzebne, bo gorąca para wodna pod ciśnieniem nie tylko świetnie czysci i odświeża, ale dezynfekuje i rozprawia się z roztoczami , na które kicham jak się gdzieś w pobliżu znajdą.Koncówka z cienką dyszą wlezie w każdy zakamarek, lodówkę też myje super. W sumie przy umiejętnym użytkowaniu urządzenie bezawaryjne, tylko trzeba filtr odkamieniający wymieniać i do pojemnika z wodą , jeśli ktoś chce -dodać parę kropli ulubionego olejku eterycznego. Od jakiegoś czasu bywa w gościach u syna, gdyż małe łapki zostawiają ślady na kanapach czy fotelach :) 
17 maja 2023 09:51 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jestem posiadaczką trochę większego modelu od kilku lat. Spisuje się świetnie. Nie tylko kuchnia i łazienka, ale dywany czy kanapy można do stanu nowości doprowadzić. Okna też, jest w sprzedaży odpowiednia koncówka ze ściągaczką. Żadne płyny już nie są potrzebne, bo gorąca para wodna pod ciśnieniem nie tylko świetnie czysci i odświeża, ale dezynfekuje i rozprawia się z roztoczami , na które kicham jak się gdzieś w pobliżu znajdą.Koncówka z cienką dyszą wlezie w każdy zakamarek, lodówkę też myje super. W sumie przy umiejętnym użytkowaniu urządzenie bezawaryjne, tylko trzeba filtr odkamieniający wymieniać i do pojemnika z wodą , jeśli ktoś chce -dodać parę kropli ulubionego olejku eterycznego. Od jakiegoś czasu bywa w gościach u syna, gdyż małe łapki zostawiają ślady na kanapach czy fotelach :) 

Właśnie te kichanie,katar i łzy w oczach przy sprzątaniu, skłoniły mnie do zakupu tej parownicy. Ta wąska dysza jest rewelacyjna, wejdzie w każdą dziurkę , nawet w zakamarki pojemnika na środki piorące w pralce. Czyszczenie piekarnika okazało się przyjemnością. O lodówce nie pomyślałam, dzisiaj spróbuję. Sprawdziłam że w Media Markt mają tę dyszę do mycia okien, przejadę się po fryzjerze i kupię, będę miała "już" , bez potrzeby zamawiania i czekania.