Wypadek przy pracy w opiece

10 grudnia 2017 09:04 / 8 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Nie uważam siebie za madrzejszą , ale to co tutaj napisałeś to są takie głupoty obrażonego dziecka . Nie bardzo pojmuję o co Ci w końcu biega ...domyślam się tylko . Widocznie Adasiu jesteś z tych co : punkt 1....ja mam zawsze rację ......punkt 2. choćbym nie miał racji - patrz punkt 1. Napisałeś , że osoby z ukrytymi profilami są " bardzo nie inteligentne " ....no i co ...oczekiwałeś , że wszyscy pójdą za Twoimi słowami ...przyklasną , bo Ty tak chcesz , takie masz zdanie . Przestań zachowywać się jak smarkacz , bo już Ci nie uchodzi . Z Tobą strach nawet żartować ....żarty pasują Ci Twoje a innych Cię rażą . Napisałeś gdzieś , że jest tutaj trochę " porządnych ludzi " , czy jakoś tak mniej więcej ....A pozostali to kto według Ciebie ....łajzy ...bandyci...zlodzieje i pozostałe kure......two ? Zastanów się czasem co piszesz i będzie git ....Nie wypowiadam się za wszystkich , wypowiadam się za siebie : gdyby nie to forum to teraz , właśnie teraz na 100% bym oszalała . Tutaj wypisując jakieś głupoty zapominam na chwilkę o bólu , który mnie od środka....przez głowę ... po czubki palców rozdziera . To forum jest dla mnie i wielu innych odskocznią ....jeśli tego nie rozumiesz - trudno ...przyjdzie mi z tym żyć , jakoś się chyba pogodzę . To napisałam ja - Baśka n....jedna z tych" bardzo nie inteligentnych " , bo z zamkniętym profilem . P.S...Mnie Twoje slowa nie obraziły . One mnie rozśmieszyły ....dzięki za rozbawienie mnie .    

Dla Ciebie Barbaro.A dla adamosa,to...bo tak się zachowuje. Dorosły facet...chyba?
10 grudnia 2017 09:59
moni.r

No hawanko mnie też klamstwo mierzi:-)

 mam jeszcze konto,bo zgłosiłem o usunięcie...cytuje tylko jedeną wypowiedz ona jest powyżej ,jeżeli niektóre osoby robią ze mnie szuje i kłamce  ,w takim towarzystwie nie zamierzam przebywać-pozdrawiam i miłej Niedzieli.
10 grudnia 2017 10:05 / 4 osobom podoba się ten post
adamos60

 mam jeszcze konto,bo zgłosiłem o usunięcie...cytuje tylko jedeną wypowiedz ona jest powyżej ,jeżeli niektóre osoby robią ze mnie szuje i kłamce  ,w takim towarzystwie nie zamierzam przebywać-pozdrawiam i miłej Niedzieli.

Za bardzo bierzesz do siebie wszystko. Wyluzuj uśmiechnij się a i towarzystwo będzie Ci pasowało ..Milego dnia
10 grudnia 2017 10:29 / 2 osobom podoba się ten post
moni.r

Za bardzo bierzesz do siebie wszystko. Wyluzuj uśmiechnij się a i towarzystwo będzie Ci pasowało ..Milego dnia

trochę masz racje,ale nie jestem z tych ,którym pluję się w twarz ,ocierają się i idą.Pozdrawiam.
10 grudnia 2017 10:51 / 5 osobom podoba się ten post
adamos60

 mam jeszcze konto,bo zgłosiłem o usunięcie...cytuje tylko jedeną wypowiedz ona jest powyżej ,jeżeli niektóre osoby robią ze mnie szuje i kłamce  ,w takim towarzystwie nie zamierzam przebywać-pozdrawiam i miłej Niedzieli.

Masz rozum, wiec mam nadzieje, ze zrozumiesz.
Moze rzeczywiscie myslales tak naiwnie, ze Niemiec placi podwojnie, ale tak nie jest.
Lepiej przyznac, ze sie o tym nie wiedzialo i szlus. Nikt nie wie wszystkiego.
 
10 grudnia 2017 10:54 / 9 osobom podoba się ten post
adamos60

trochę masz racje,ale nie jestem z tych ,którym pluję się w twarz ,ocierają się i idą.Pozdrawiam.

Prawda w oczy jest lepsza niz obsmiewanie za plecami, bo mozesz sie bronic. Wszyscy zrozumieli, ze chcesz utrzymac sztele.
10 grudnia 2017 19:29 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Prawda w oczy jest lepsza niz obsmiewanie za plecami, bo mozesz sie bronic. Wszyscy zrozumieli, ze chcesz utrzymac sztele.

masz racje  ...jestem pierwszy raz w takiej sytuacji ,wszechwiedzącym nie jestem ...ale wiesz ,wszystko ma swoje granice  a faktycznie stela jest dobra.
11 grudnia 2017 11:15
hawana

Prawda w oczy jest lepsza niz obsmiewanie za plecami, bo mozesz sie bronic. Wszyscy zrozumieli, ze chcesz utrzymac sztele.

dzisiaj otrzymałem -odpowiedż---Agencje nie wypłacają chorobowego   itd. mam podane szczegóły ,gdyby nawet to Agencja musi odprowadzać jakieś tam składki .itd,mało która to robi ..  podstawowe tak ,ale   jeszcze inne,czy dodatkowo-----a więc ja bujałem w obłokach ,ja kłamałem?   znam realia istniejącego systemu i wiem co piszę.Pozdrawiam  Mam kontakt z tą Panią na Facebook  i nie chce kopiować  z wiadomych przyczyn.Pozdrawiam.Owszem pożniej Zakłady  Ubezpieczeń płacą  po okresie 33 lub 35 dniowym,jezeli jest się ubezpieczonym ,to oczywiste.
11 grudnia 2017 11:25 / 9 osobom podoba się ten post
adamos60

dzisiaj otrzymałem -odpowiedż---Agencje nie wypłacają chorobowego   itd. mam podane szczegóły ,gdyby nawet to Agencja musi odprowadzać jakieś tam składki .itd,mało która to robi ..  podstawowe tak ,ale   jeszcze inne,czy dodatkowo-----a więc ja bujałem w obłokach ,ja kłamałem?   znam realia istniejącego systemu i wiem co piszę.Pozdrawiam  Mam kontakt z tą Panią na Facebook  i nie chce kopiować  z wiadomych przyczyn.Pozdrawiam.Owszem pożniej Zakłady  Ubezpieczeń płacą  po okresie 33 lub 35 dniowym,jezeli jest się ubezpieczonym ,to oczywiste.

Pracując chciałeś uzyskać chorobowe? Jak mogłeś się o to upominać,przecież chory nie jesteś skoro pracujesz,wiec i chorobowe ci się nie należy,logiczne przecież. Pozdrawiam.
11 grudnia 2017 13:22
ivanilia40

Pracując chciałeś uzyskać chorobowe? Jak mogłeś się o to upominać,przecież chory nie jesteś skoro pracujesz,wiec i chorobowe ci się nie należy,logiczne przecież. Pozdrawiam.

(usunięte)

11 grudnia 2017 14:08 / 2 osobom podoba się ten post
adamos60

dzisiaj otrzymałem -odpowiedż---Agencje nie wypłacają chorobowego   itd. mam podane szczegóły ,gdyby nawet to Agencja musi odprowadzać jakieś tam składki .itd,mało która to robi ..  podstawowe tak ,ale   jeszcze inne,czy dodatkowo-----a więc ja bujałem w obłokach ,ja kłamałem?   znam realia istniejącego systemu i wiem co piszę.Pozdrawiam  Mam kontakt z tą Panią na Facebook  i nie chce kopiować  z wiadomych przyczyn.Pozdrawiam.Owszem pożniej Zakłady  Ubezpieczeń płacą  po okresie 33 lub 35 dniowym,jezeli jest się ubezpieczonym ,to oczywiste.

Czy Ty na pewno pytales pania ze swojej niemieckiej agencji? 
Salazar pisala, ze w Niemczech chorobowe jest platne. Ja nie znam niemieckiego prawa. 
Polskie agencje zatrudniajace na umowe zlecenie nie placa, jesli Ty nie oplacasz skladek. Dla mnie to jasne i logiczne.
Jesli oplacasz skladke, a trzeba  sie zdeklarowac, bo to jest potracane z Twojego wynagrodzenia(agencja to robi), to musza zaplacic. Jak to jest wyliczane to ewa14 wyjasnila wklejajac odpowiedni link. Chyba nie doczytales.
Wklejam Ci inny atrykul:
 
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90443,19446931,skladka-chorobowa-kiedy-warto-ja-zaplacic.html
 
 
 
Na umowie o prace skladka chorobowa  jest kosztem  pracodawcy, obowiazkowym. 
A Ty nam nie napisales jaki rodzaj umowy masz.
Moze to niemiecka "smieciowka" a nie umowa o prace. Niemcy tez kombinuja jak moga z umowami i one wcale nie sa korzystne dla pracownikow.
11 grudnia 2017 15:41 / 6 osobom podoba się ten post
Adamos60.........nie rozumiem o co się pieklisz.
Nie znam niemieckich umów.
Ale pracujac na polskiej umowie o pracę za pierwsze 35 dni chorobowego płaci pracodawca, kolejne wypłaca ZUS.
Na umowie zlecenie/ jeżeli oczywiscie opłacasz dobrowolną składkę chorobową/ zasiłek chorobowy wypłaca tylko ZUS. Agencje pracy nie wypłacają świadczenia chorobowego.
No i żeby takie świadczenie otrzymać trzeba mieć druk L-4, tak jak napisała Ivanilia. Pracując nie mozna ubiegać się o wypłatę chorobowego, ale to chyba jest oczywiste. Albo jest się chorym , albo się pracuje.
11 grudnia 2017 17:35

Dostajesz upomnienie. Regulamin! https://www.opiekunki24.pl/help/rules


 

11 grudnia 2017 19:55 / 1 osobie podoba się ten post
adamos60

wiem o tym z polskiego dostanę a oni niech się wypchają  --   więcej zdrowia stracisz na dociekanie  ,jak warte te pieniądze.Pracuję i mam się dobrze. PDP jest mobilny ,tylko mam nad nim dozór i wiadomo jak w domu ale ten temat będe drążył   hihi.Piszesz udowodnić,mam złamanie to jak mam to jeszcze inaczej udowodnić? a że nie grożne to inna bajka.

Zrozumiałem. Twoje zdrowie, twój wybór :] Jak najczęściej przyjmij pozycję leżącą. Nie będzie nacisku na kręgi. 
11 grudnia 2017 20:06 / 11 osobom podoba się ten post
adamos60

(usunięte)

No i pokazał pan klasę ,jak mało który.Brak rzeczowych argumentów zawsze rodzi agresję,w tym wypadku pisemną:(Obrażając koleżanki,wyzywając od dewotek i czego tam jeszcze/dopiero zaczęłam czytać pańskie wypociny/ przedstawił nam się pan w całej wątpliwej krasie.Moja prababcia o takich mężczyznach mawiała swojsko:sraluch obrażaluch referendus duptus:)Nigdy do końca nie wiedziałam o co jej chodziło ,ale wydaje mi się panie A.,że to staromodne określenie doskonale do pana pasuje.
Zaś merytorycznie, to żeby nie wiem co pan teraz zrobił,bez przedstawienia L4 i wykorzystania chorobowego we właściwym czasie/mozna je wystawić do maksymalnie 3 dni wstecz od zachorowania/ nie otrzyma pan zasiłku chorobowego  od  żadnej agencji, ani od ZUS z tej prostej przyczyny,że de facto nie był i nie jest pan chory-L4  wystawione przez lekarza oznacza,że w okresie od/do pracownik nie jest zdolny do pracy-pan jest.I, jak już pisałam wcześniej ubezpieczyciel czy to polski czy niemiecki dokładnie na tej samej podstawie może śmiało nie uznać pana roszczen do odszkodowania.Obym się myliła, ale towarzystwa ubezpieczeniowe  naprawdę nie są skore do wypłacania świadczeń.A już kiedy sytuacja ,jak w pana przypadku wydaje się być /patrząc z boku, okiem  specjalisty z TU/mocno niejasna i być może naciągana tym bardziej nie.Brak przeciwwskazań do pracy/L4/,brak dokumentacji medycznej z przebiegu leczenia,brak opinii lekarza leczącego po zakończeniu leczenia,w takiej opinii dr leczący zapisuje ,że pacjent w trakcie leczenie nie był zdolny do pracy i wykorzystał L4.../.Nawet śmiem twierdzić ,ze niemeicki ubezpieczyciel będzie bardziej dokładny od polskiego.
Nadmiarem miłosierdzia wobec pracodawcy "strzelił sobie pan w stopę"
Ale jednocześnie pokazał nam nam tu wszystkim/zwłaszcza świeżym opiekunkom/ jak nie wolno postępować-klasyczny przykład opiekuna,który dla utrzymania szteli, mając głeboko w dupie własne zdrowie ,na zasadzie "doczołgam się a szteli nie oddam",gotów jest zrobić wszystko....A jak przeczytał pan prawdę, to się  oczywiście obraża i atakuje.
Nawet nie wiem czy jest mi pana żal czy jest pan żałosny w tym swoim wątpliwym poświęceniu:(