Wielkanoc - życzenia

27 marca 2016 09:37 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

Może to kościół ewangelicki był? Oni tam chyba spowiedzi nie mają. 

I w kościele katolickim w Niemczech jest spowiedz powszechna,ale można sie też spowiadać,do mojej pd przychodzil ksiądz z komunią, i mi daje komunię ja mówię że nie byłam u spowiedzi,a on pyta czy jestem katoliczka ja mówię ,że tak ,a on że to nie trzeba do spowiedzi,spowiedz jest powszechna.
27 marca 2016 09:44 / 3 osobom podoba się ten post
Malina

I w kościele katolickim w Niemczech jest spowiedz powszechna,ale można sie też spowiadać,do mojej pd przychodzil ksiądz z komunią, i mi daje komunię ja mówię że nie byłam u spowiedzi,a on pyta czy jestem katoliczka ja mówię ,że tak ,a on że to nie trzeba do spowiedzi,spowiedz jest powszechna.

No co tam - u nas też jest spowiedź powszechna, ale ona chyba niczego nie załatwia. I tak trzeba w kolejce do konfesjonału się ustawić. 
Dziwne to jakieś, że niby w Niemczech w kościele katolickim wystarczy spowiedź powszechna. Najważniejsze zasady powinny być przecież takie same. 
27 marca 2016 09:45
Bo oni nie grzeszą:)
27 marca 2016 09:50 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

No co tam - u nas też jest spowiedź powszechna, ale ona chyba niczego nie załatwia. I tak trzeba w kolejce do konfesjonału się ustawić. 
Dziwne to jakieś, że niby w Niemczech w kościele katolickim wystarczy spowiedź powszechna. Najważniejsze zasady powinny być przecież takie same. 

Ja myślę że u nas tez tak powinno być,mi się to podoba,ksiądz jako człowiek też jest grzeszny i po co jemu czyjeś grzechy,kiedyś rozmawiałam z księdzem na ten temat,przyznał mi rację,no ale jest jak jest,potrzebne rozgrzeszenie.
27 marca 2016 09:52 / 5 osobom podoba się ten post
Więc ja tam też nie grzeszę i do spowiedzi nie muszę chodzić:)
27 marca 2016 09:54 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

Więc ja tam też nie grzeszę i do spowiedzi nie muszę chodzić:)

I tak trzymaj,no tak od czasu do czasu dla zdowotności można
27 marca 2016 10:10 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

Więc ja tam też nie grzeszę i do spowiedzi nie muszę chodzić:)

Podobno jak ktoś mówi że nie grzeszy to już grzeszy
27 marca 2016 10:13
Jak wygląda spowiedź powszechna,wszyscy na raz wypowiadają głośno swoje grzechy,to niezły jazgot w kościele musi być
27 marca 2016 10:21 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

Więc ja tam też nie grzeszę i do spowiedzi nie muszę chodzić:)

Ja też nie grzeszę. :)
27 marca 2016 10:43 / 5 osobom podoba się ten post
Ja w domu grzeszę,na wyjeździe to nie,bo nie mam z kim
27 marca 2016 10:46 / 6 osobom podoba się ten post
wichurra2

Więc ja tam też nie grzeszę i do spowiedzi nie muszę chodzić:)

O jejciu jakie to sie prawie święte porobiły ...też coś ! Myslicie ,że tylko wy nie grzeszycie ? ja też nie grzeszę w pewnych sprawach ! nie to , żebym ochoty niemiała , ale kuźwa nie mogę takiego znaleźc co by chciał ze mną pogrzeszyć , chociaż tak ździebko , tak aby , aby ! .....No cóż , nie pozostało mi nic innego jak tylko se myślami pogrzeszyć a to już nie to samo ! I po co ja pójdę szeptać do ucha , zawracać gitare duchownej osobie ? a bo to mi znajdzie takiego co se pogrzeszyć będę mogła ? ....  
27 marca 2016 10:51 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

Może to kościół ewangelicki był? Oni tam chyba spowiedzi nie mają. 

Nie. Katolicki na pewno. W niemieckim kościele katolickim nie widziałem jeszcze, żeby kto księdzu grzechy do ucha szeptał.
Ale zakurzone, nieużywane konfesjonały  stoją.
Kto tu by się tak stresować chciał.
27 marca 2016 11:05 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Ja w domu grzeszę,na wyjeździe to nie,bo nie mam z kim :-)

A co masz napisać
27 marca 2016 11:19 / 1 osobie podoba się ten post
Prawdę najprawdziwszą piszę ( niestety)
27 marca 2016 11:24 / 3 osobom podoba się ten post
Marta

Jak wygląda spowiedź powszechna,wszyscy na raz wypowiadają głośno swoje grzechy,to niezły jazgot w kościele musi być

Ja tam nie wiem, ale myślę sobie, że podczas tej modlitwy "spowiadam się Bogu wszechmogącemu i wam bracia i siostry...", że każdy wtedy w myślach swoje grzechy podaje.