Wielkanoc - życzenia

27 marca 2016 11:34 / 3 osobom podoba się ten post
U spowiedzi "w okolicy Wielkiej Nocy" nie byłam.
Na rower też nie pojadę. Pada, wieje i zimno. Umartwiać się nie będę.
27 marca 2016 11:38 / 2 osobom podoba się ten post
I taka spowiedź jest ważna? Z tego co pamiętam z dawnych lat to grzechy muszą być głośno wyznane..rachunek sumienia żal za grzechy...rozgrzeszenie...pokuta...zadośćuczynienie ludziom których skrzywdziliśmy...
Więc coś się zmieniło ? Nowoczesność jakaś w progi kościołów zawitała ? Bez stresu ma być,wygodniej i prościej ale czy to tak ma być...?
27 marca 2016 11:47
Marta

I taka spowiedź jest ważna? Z tego co pamiętam z dawnych lat to grzechy muszą być głośno wyznane..rachunek sumienia żal za grzechy...rozgrzeszenie...pokuta...zadośćuczynienie ludziom których skrzywdziliśmy...
Więc coś się zmieniło ? Nowoczesność jakaś w progi kościołów zawitała ? Bez stresu ma być,wygodniej i prościej ale czy to tak ma być...?

No u ewangelików jest ważna, a że u katolików to pierwszy raz słyszę. 
27 marca 2016 12:11 / 2 osobom podoba się ten post
Co jest warta religia której zasady można dowolnie naginać? I nie do konca tak jest że każdy odpowiada za siebie,bo księża odpowiadają za powierzonych im parafian a parafianie mogą myśleć że wszystko jest prawidłowo skoro ksiądz taka formę spowiedzi dopuszcza i praktykuje
27 marca 2016 12:25 / 2 osobom podoba się ten post
Marta

Co jest warta religia której zasady można dowolnie naginać? I nie do konca tak jest że każdy odpowiada za siebie,bo księża odpowiadają za powierzonych im parafian a parafianie mogą myśleć że wszystko jest prawidłowo skoro ksiądz taka formę spowiedzi dopuszcza i praktykuje

Zgadzam się ! 
27 marca 2016 12:38 / 2 osobom podoba się ten post
Zycze Wam wszystkim, opiekunkom i opiekunom pogodnych, radosnych swiat, spelnienia marzen i wielu, wielu ciekawych ofert pracy ;) pozdrawiam:
27 marca 2016 12:45 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

No co tam - u nas też jest spowiedź powszechna, ale ona chyba niczego nie załatwia. I tak trzeba w kolejce do konfesjonału się ustawić. 
Dziwne to jakieś, że niby w Niemczech w kościele katolickim wystarczy spowiedź powszechna. Najważniejsze zasady powinny być przecież takie same. 

Też tak myślę.
27 marca 2016 14:00
wichurra2

Ja tam nie wiem, ale myślę sobie, że podczas tej modlitwy "spowiadam się Bogu wszechmogącemu i wam bracia i siostry...", że każdy wtedy w myślach swoje grzechy podaje. 

To jest chyba spowiedź powszechna w DE i jak się nie myle w kościele Polskim  Państwowym ale nie w PL Katolickim może sie myle nie jestem do końca pewna
27 marca 2016 14:21 / 1 osobie podoba się ten post
takaja

To jest chyba spowiedź powszechna w DE i jak się nie myle w kościele Polskim  Państwowym ale nie w PL Katolickim może sie myle nie jestem do końca pewna

Myślę, że tak wygląda spowiedź w kościele ewangelickim. 
27 marca 2016 14:33 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

Myślę, że tak wygląda spowiedź w kościele ewangelickim. 

Ja się zwyczajnie jakiś tydzień wstecz zapytałam i mi odpowiedziano, że spowiedź powszechną mają ewangelicy, a katolicy niby spowiadają sie tak jak w Polsce, ale my ciągle jakoś tak grzeszymy grzeszymy , a oni nie mją z czym iść nawet raz na pół roku...
27 marca 2016 14:52 / 1 osobie podoba się ten post
No i wreszcie wiem jak tutaj te święta wyglądają Faktycznie nie ma uroczystego śniadają, a obiad jest nie jednogarnkowy... Podano lepsze sztućce, ale nie srebra choć takie też tu są... Dwie sałatki z zielonej sałaty, "moja" ćwikła, ryż czerwony (pierwszy raz jadłam, ale oni w większości też), ryż biały, baranina smażona na patelni i na bardzo krwisto smażona wołowina w plastrach. Jajeczka też były, ale malutkie czekoladowe i leżały obok sztućców na serwetce. Dla mnie był to dzień bezmięsny (baraniny nie jadam i krwistego też nie), choć nie tylko dla mnie bo w tej rodzinie są różne odłamy żywieniowe ; pół-wegetarianie, wegetarianie i weganie... Nikt też wczoraj jajek nie święcił, a pieczony baranek i malutkie babeczki chyba będziemy konsumować przy kawusi po 15-tej
27 marca 2016 14:57 / 1 osobie podoba się ten post
Poczytałam sobie,spowiedź powszechna funkcjonuje w Pl w kościele starokatolickim ( są też inne nazwy,np.polsko - narodowy, chrześcijański) obejmuje w czasie mszy wszystkich pełnoletnich,natomiast dzieci i młodzież do 18r.ż muszą się spowiadać w konfesjonale.
Ale zdaje sie że w D to i w rzymskokatolickich spowiedź powszechna jest praktykowana,jako " mniejsze zło" ,aby ludzi w ogóle przyciągnąć do kościoła bo inaczej prawie nikt by nie chodził ( gdyby konfesjonał byl obowiązkowy).
27 marca 2016 16:01 / 3 osobom podoba się ten post
Prawoslawne dzieci otrzymuja Komunie Swieta od nie mowlectwa.A gdy dorosna wystarczajaco staja sie dojrzale juz rozumieja czym jest grzech/tak w wieku 6.7lat przystepuja do jeszcze jednego sakramentu jakim jest pokuta lub spowiedzi.U prawoslawnych spowiedzi nie jest wysluchiwana w konfesjonale.lecz w dowolnej czesci cerkwi,spowiadajacy sie stoi przed pulpitem na ktorym lerzy ikona.A Pop stoi obok takie ustawienie podkresla,ze nie spowiadasz sie duchownemu,lecz do Pana Boga,bo duchowny jest tylko sprawujacym Boza posluge
27 marca 2016 17:38
doda

Ja wróciłam z kościoła po 2,5 godz.Moja pdp już dreptała w kuchni bo śniadanko jest zawsze przed 8 rano .Naszykowała już dwie deski drewniane , 2 noże jakieś stare kubki od kawy .Nie wiem co by jeszcze było na stole jak bym wróciła jeszcze póżniej, ale przyznać trzeba miała dobre chęci.

Byłem raz w restauracji tutaj, gdzie  bardzo smaczne danie podano na drewnianych deskach.
Ale coby sos po bokach nie spływał, miała rowki.
27 marca 2016 21:22
Knorr

Byłem raz w restauracji tutaj, gdzie  bardzo smaczne danie podano na drewnianych deskach.
Ale coby sos po bokach nie spływał, miała rowki.

Tak , ale te deski to takie stare jak moja pdp  już  drzazgi z nich wychodzą  nie nadawają  się  do podawania dań chociaż spotkałam już w restauracjach  gdzie podawają  niektóre dania na deskach.