Jak minął dzień 10

13 lutego 2021 07:17 / 5 osobom podoba się ten post
Werska

To znaczy, że jak rodzina zapłaci firmie za całe zlecenie, ale opiekunka z powodu pobytu pdp. w szpitalu zjedzie wcześniej (w tym przypadku o 10 dni) to oni zabierają sobie te pieniądze wpłacone przez rodzinę w całości- zęść firmy i część opiekunki? Bez aneksu do umowy, bo ona takiej nie otrzymała? No nie wiem...
Rodziny intencją była zapłata opiekunce za całe zlecenie i tak firmie wpłaciła- mimo wcześniejszego zjazdu. Bo było wiadomo, że to koniec współpracy, bo pdp. miała po szpitalu iść do domu opieki.

Widać, że na to sobie pozwalają, może bazując na tym , że są zlenieniodawcą -opiekunka zleceniobiorcą . I to firma jest tym wypłacającym. A jako dobra firma trzymają się tego co jest zapisane w umowie chociaż w tej kwestii 
Z firmami kiedyś tam współpracowałam i z takimi posunięciami nie miałam do czynienia. Jak widać "rozwojowi " są w negatywnym znaczeniu tego słowa. Mimo zapisów -ich własnych zresztą, opiekunka powinna dostać te pieniądze, szczególnie jeśli klient zaznaczył, że to dla niej. Po imieniu tego nazywać nie będę, żeby nikt nie narzekał, że gburowata jestem,czy coś tam 
14 lutego 2021 18:59 / 5 osobom podoba się ten post
Gdzieś się wszyscy dzisiaj pobunkrowali, pewnie że swoimi Walentymi się liblingują 
Niedziela zawsze jakoś wolniej leci, szczególnie po południu. Dobrze że pedepcia chętnie skoki ze  mną ogląda, to nie muszę niczego wymyślać. 
I tak jakoś szybko drugi weekend tutaj już się kończy. A teraz, już po kolacji i nie wiem czy babcia do wiadomości o 20-tej doczeka, bo już się w sypialni kręci i powoli do snu szykuje. Nie będzie zadowolona, bo do łóżka na pewno nie pozwolę jej jeszcze pójść, chociaż bez problemów spałaby do rana.
14 lutego 2021 19:04 / 5 osobom podoba się ten post
Jestem i ja. Pauze trochę przespałam bo bił migreny nie dał mi w ogóle spać w nocy. Ale już ok. Córka o 18  przyszła do babki i się nią zajmuje. Kolacja zjedzona, zmywarka nastawiona i spokój. Trochę rozmów telefonicznych z rodziną i znajomymi był on teraz coś tam próbuje wy patrzeć w internecie do obejrzenia. I jutro już 5 tydzień zaczynam.  oby tylko na marzec się przekręci i potem to już poleci. Spokojnego wieczoru wszystkim. 
14 lutego 2021 20:01 / 6 osobom podoba się ten post
W krzakach siedzicie dzis widze liblingsday się zachciało wam a do robote kto ogarnie?  
Ja dziś 200% z siebie dalam spacer z babką  po pausie - pozllismy na spacer i groby babki znalazlam( syn dal namiar na name,forname) ale co z tego jak babką nie pamieta i nie kuma ale sie popatrzyla i tyle.
Za  to  spotkalam na cm.jedna pania z mojej firmy( opiekuje się dziadkiem na) I sie okazuje ze w okolicy są razem  ze mną 4 niezle. I spotkaliśmy duzo babci koleżanek sąsiadek.
Okazało się że cmentarz to miejsce spotkan ale tak na serio.Nic tu nie ma i ludzie w Sonntags  ma cm łażą sie spotkac pogadać.
Ja jak to ja nie wiele mi trza bylo powiedzialam ludziskom ze w nastepny Sonntag  zbiórka  o 14.00 na cmentarzu zatem to pogadamy. 
Wracamy a pod drzwiami pralinki od córki (napisała na what) na walentynki- milo.
Po powrocie z cm.kawa ciacho i umyłam lodowke w srodku.
Tak brudnej w swoim życiu nie widzialam jeszcze. Cif poszedł w ruch taka ciemność. 
Odkurzyłam w kelerku bo durne wykładziny są tam  i paprochy biale wszedzie i musialam,patrzec nie moglam jak schodze tam bo tam zamrażarką.U góry tylko lodowa.
Potem z babka duchen a potem kremowanie od stop po czubek czoła bo skóra z niej się sypie specjalnym kremem,stopy tez specjalnym poczym ja wcisnęłam w fotel  w pizamie, zeby  krem sie wchłonął  i zeby nie łazila nigdzie bo ma tendencje ..I o 20 wciskam w bety i juz u siebie jestem ze swym ołtarzem tv
Tak to Sonntag  srontag minął 
14 lutego 2021 20:21 / 4 osobom podoba się ten post
Lodowke mylam to h* i k* w myslach rzucalam ze tak zapuszczona.
Ojj a ze pranie zrobilam to nie napisalam?
Wyprałam swoje firanki w pokoju,żeby pachnialy oraz kołdrę i posciel a teraz spie pod prześcieradłem tylko ( znalazlam cos pachnącego w pokoju babki  tzw skladziku)bez koldy a dlaczego tak? Bo zmienniczka  niby palila w oknie jak było-10? a wszystko w pokoju przesiaklo petami i mnie mdlli przez to tez  i te lodowke  nie chce mi sie nawet jesc.Stety niestety nie pale i nie znoszę palenia w oknach i w domu.Stad to pranie nagle.Pokoj przesiąknięty  ciężko mi z tym.Nie znoszę takich sytuacji.Nawet moje perfumy nie mogą tego załatwić.
Takie tam poskarzyjki 
Dobranoc do jutraa
 
14 lutego 2021 21:07 / 5 osobom podoba się ten post
Oj,Clio, faktycznie  Sonntag-srontag 
Fajna z Ciebie dziewczyna, taka i do tańca i do różańca . Podoba mi się Twoje poczucie humoru, to,że  nieprzyjemne sprawy w żart potrafisz obrócić i spojrzeć na nie z przymrużeniem oka. W naszej pracy to bardzo pomaga. Lepiej tak,niż  narzekać np na to,że " babce skóra się sypie" i biadolić, że trzeba coś z tym zrobić. 
Mam podobnie, w ciągu dnia szukam sobie zajęcia, sprzątam, pucuję, sztelę psuję i dni mijają szybko. Za to pauza i wieczory są tylko dla mnie. Lubię wtedy "swoje "piętro, tak jak teraz np, na bieżąco wysprzątane ,ciepełko, tulpy w wazonie uśmiechają się do mnie,świeczuszki pachnące, książka albo Netflix.
O 19 babcia już się w nachthemda przyodziała i do łóżka chciała szpringnąć, ale ale, nie ma tak szybko 
Szlafroczek ciepły i na fotel pod kocyk, do wiadomości o 20-tej ją przetrzymałam ,jak to tak iść spać i nie wiedzieć co się w wielkim świecie dzieje 
A teraz spokojnie mogę się zająć tym, co lubię. Dzisiaj chyba zaraz jakiś film sobie zapodam. 
Przyjemnego wieczoru wszystkim życzę 
 
15 lutego 2021 06:19 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

W krzakach siedzicie dzis widze liblingsday się zachciało wam a do robote kto ogarnie? :lol3: 
Ja dziś 200% z siebie dalam:gwizdanie: spacer z babką  po pausie - pozllismy na spacer i groby babki znalazlam( syn dal namiar na name,forname) ale co z tego jak babką nie pamieta i nie kuma ale sie popatrzyla i tyle.
Za  to  spotkalam na cm.jedna pania z mojej firmy( opiekuje się dziadkiem na:na wozku1:) I sie okazuje ze w okolicy są razem  ze mną 4:lol1: niezle. I spotkaliśmy duzo babci koleżanek sąsiadek.
Okazało się że cmentarz to miejsce spotkan:smiech: ale tak na serio.Nic tu nie ma i ludzie w Sonntags  ma cm łażą sie spotkac pogadać.
Ja jak to ja nie wiele mi trza bylo powiedzialam ludziskom ze w nastepny Sonntag  zbiórka  o 14.00 na cmentarzu zatem to pogadamy.:smiech3::smiech2: 
Wracamy a pod drzwiami pralinki od córki (napisała na what) na walentynki- milo.
Po powrocie z cm.kawa ciacho i umyłam lodowke w srodku.
Tak brudnej w swoim życiu nie widzialam jeszcze. Cif poszedł w ruch taka ciemność. 
Odkurzyłam w kelerku bo durne wykładziny są tam  i paprochy biale wszedzie i musialam,patrzec nie moglam jak schodze tam bo tam zamrażarką.U góry tylko lodowa.
Potem z babka duchen a potem kremowanie od stop po czubek czoła bo skóra z niej się sypie specjalnym kremem,stopy tez specjalnym poczym ja wcisnęłam w fotel  w pizamie, zeby  krem sie wchłonął  i zeby nie łazila nigdzie bo ma tendencje ..I o 20 wciskam w bety i juz u siebie jestem ze swym ołtarzem tv:-)
Tak to Sonntag  srontag minął 

A co to za specjalna "maścia" ?  Pytam, bo koleżanka ma problem z Krymhildą. Nie pomagają Sebamedy czy inne emolienty...Ona też na Bayerach, może by na 14 tam do Ciebie na zbiórkę przyszła? Obejrzałabyś...
15 lutego 2021 09:25 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

A co to za specjalna "maścia" ? :lol2: Pytam, bo koleżanka ma problem z Krymhildą. Nie pomagają Sebamedy czy inne emolienty...Ona też na Bayerach, może by na 14 tam do Ciebie na zbiórkę przyszła? Obejrzałabyś...:zaklopotanie::lol3:

Ja poprostu takimi maściami jakie mam obecnie czyli:
Do piet :CareMed   Urea 100% (die besondere pflege bei sehr trockener,rauer und gespannter haut)   oraz
Do stóp: Celyoung( intensiv fersen-und Fußcreme)
Do ciała: Neuroderm- pflegecreme Lipo mit glicerin und mandelól 
( swoją droga strasznie ciężki do rozsmar. Masakra)
W domu wygrzebałam to jeszcze i to się xa to super smaruje i pachnie: Hilfegard von bingen aloe vera creme
Na babke wszystko to nalozylam 
A jak to skutkuje nie wiem.ja dopiero 3 dzien a 1szyy po kapieli.efekt zobacze.
Nie widzialam zeby te kremy byly uzywane  wiec pewnie na efekty musze poczekać a skóra w całym domu się sypie wiec no k* muss muss
Dzis babka idzie z synem do lekarza na kontrole.
Zobaczymy jakie zalecenia 
 
15 lutego 2021 09:48 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

Ja poprostu takimi maściami jakie mam obecnie czyli:
Do piet :CareMed   Urea 100% (die besondere pflege bei sehr trockener,rauer und gespannter haut)   oraz
Do stóp: Celyoung( intensiv fersen-und Fußcreme)
Do ciała: Neuroderm- pflegecreme Lipo mit glicerin und mandelól 
( swoją droga strasznie ciężki do rozsmar. Masakra)
W domu wygrzebałam to jeszcze i to się xa to super smaruje i pachnie: Hilfegard von bingen aloe vera creme
Na babke wszystko to nalozylam:-):kropla potu: 
A jak to skutkuje nie wiem.ja dopiero 3 dzien a 1szyy po kapieli.efekt zobacze.
Nie widzialam zeby te kremy byly uzywane :yo: wiec pewnie na efekty musze poczekać a skóra w całym domu się sypie wiec no k* muss muss
Dzis babka idzie z synem do lekarza na kontrole.
Zobaczymy jakie zalecenia 
 

Ok- jakby co to zadzwoń c'nie ? 
15 lutego 2021 09:58 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ok- jakby co to zadzwoń c'nie ? :lol1:

A co spotkanie na cmentarzu to złe ? 
I jeszcze wady dememcyjnych miejsc?: brak wyjściowej pauzy
Plusy?: wychodzisz z pdp  kiedy chcesz i ile razy chcesz  
15 lutego 2021 10:07 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

A co spotkanie na cmentarzu to złe ?:hihi: 
I jeszcze wady dememcyjnych miejsc?: brak wyjściowej pauzy
Plusy?: wychodzisz z pdp  kiedy chcesz i ile razy chcesz:hihi::aniolek:  

Niczego takiego nie napisałam. Bardzo dobre miejsce na spacerki z pdp. Wiosną to pomożesz kwiatki podlewac, wydębisz nr tel- swój podasz na Berdyczów i już masz następną ofiarę. Masz dobry bajer to spoko 
15 lutego 2021 13:29 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Niczego takiego nie napisałam. Bardzo dobre miejsce na spacerki z pdp. Wiosną to pomożesz kwiatki podlewac, wydębisz nr tel- swój podasz na Berdyczów i już masz następną ofiarę. Masz dobry bajer to spoko :lol3:

Ja tu tylko w zastępstwo .
Mam swoją  ale czasami  jeżdżę  i gdzie indziej rozweselić pdp I im zycie zorganizowac
Pdpcia ma swoją stala ulubienice jest z Rumunii  i ona tu po 7 mcy pracuje.Takze po mnie wraca ona i pewnie na dłużej.
Teraz w babci stanie to i krolowa angielska moze byc sama teraz to bez różnicy.Babcia nie pamieta "ulubienicy" i nie pamita jej imienia i nie wie kto to jest Teraz ja jestem fajna bo mi mówiła że jestem "fajna" i takie tam   Stan pdp ostatnie poszybował znacząco w dol i to juz jest inny stan ale wszelkie właścicielki  włosci zapraszam spowrotem Teraz moze sie wykazać 
Dzis dzwonila ulubienica z Rumunii ale babcia mi ja dala bo ja nie zna i nie wiec co tam gada do słuchawki to sobie pogadalysmy z nią troche,pytała się o babcie i takie tam
Takze potem mnie najprawdopodobniej zmienia. 
15 lutego 2021 13:40 / 4 osobom podoba się ten post
Clio

Ja tu tylko w zastępstwo .
Mam swoją :na wozku3: ale czasami  jeżdżę  i gdzie indziej rozweselić pdp I im zycie zorganizowac:lol2:
Pdpcia ma swoją stala ulubienice jest z Rumunii  i ona tu po 7 mcy pracuje.Takze po mnie wraca ona i pewnie na dłużej.
Teraz w babci stanie to i krolowa angielska moze byc sama teraz to bez różnicy.Babcia nie pamieta "ulubienicy" i nie pamita jej imienia i nie wie kto to jest:wysmiewa: Teraz ja jestem fajna:lol3: bo mi mówiła że jestem "fajna" i takie tam:gwizdanie: :lol3:  Stan pdp ostatnie poszybował znacząco w dol i to juz jest inny stan ale wszelkie właścicielki  włosci zapraszam spowrotem:gwizdanie::-) Teraz moze sie wykazać :-)
Dzis dzwonila ulubienica z Rumunii ale babcia mi ja dala bo ja nie zna i nie wiec co tam gada do słuchawki to sobie pogadalysmy z nią troche,pytała się o babcie i takie tam
Takze potem mnie najprawdopodobniej zmienia.:super: 

Styczności z opiekunkami 24h z Rumunii nie miałam, ale te dziewczyny co w Spitexie pracują są bystre, pracowite i na domiar złego ładne 
15 lutego 2021 13:44 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Styczności z opiekunkami 24h z Rumunii nie miałam, ale te dziewczyny co w Spitexie pracują są bystre, pracowite i na domiar złego ładne :-)

Ja prawdopodobnie sie z nią stykne.A raz sie z bulgarka styklam ale teraz z ta co gadalam to zna babcie dobrze choc mowie teraz jest zuuupelniej inaczej  o 360^. Od razu w rozmowie wyczułam ze to ulubienica rodziny xwlaszvxa syna i fajnie babcia jest pod dobra stala opieka 
P.s. przejęłam babcie  w nerwowym stanie po zmienniczka z pl ale stan babci juz ustabilizowalam i z tego sie ciesze.Zmniejszymy jem zatem leki na nerwy oczywiście w uzgodnieniu.
15 lutego 2021 14:32 / 2 osobom podoba się ten post
Obiadzjedxoby, spacer też zaliczony. Jeszcze tylko pranie się wysuszy podkładać i koniec większej roboty na dziś. A o to przedsmak wiosny że spaceru.