Na jak długo zwykle wyjeżdżacie na stelle?

28 lipca 2012 13:21
Romana, moja druga frau to wlasnie ma demencje i nie ma z nia o czym gadac , w kolko te same gadki - toalaleta, pogoda ....

Romana napisz z jaka firma jezdzisz ??? ile razy juz bylas z nia i jaka masz ocene? dla mnie wazne : - legalnie
28 lipca 2012 18:13 / 1 osobie podoba się ten post
Napisałam Ci na ogólnym forum, ale powtórzę Pr24, nie jest źle, ale nie jest to firma najlepsza z możliwych, mamy tu topic opinie o firmach czy coś podobnego, zajrzyj tam. nie daj się ocenić na mniej niż 1000 euro, bo sporo moich kumpelek ma komunikatywny niemiecki, a nie postawiło się jasno na początku i teraz cierpią, zarabiając nawet poniżej 900 euro.
05 października 2012 19:09
.....to sie nie popisalam, podobnie jak Kaya post jeden pod drugim wklejalam,

coz czlowiek cale zycie sie uczy:)
12 października 2012 16:37
Zgadzam sie z wypowiedzą ;) też jestem z Pr 24 Pozdrawiam
25 listopada 2012 14:18
Witajcie,,a mnie sie cos zdaje ze wole pracowac na zastepstwa,,nie chwale sobie obecnej czyli pierwszej mojej stelli,ale zaciskam zeby,,natomiast jak najbardziej zastepstwo,,/jak cos to jestem chetna od polowy stycznia,,pozdrawiam
25 listopada 2012 15:55
Hej Kaya, hej Dziewczyny. Ja dopiero zaczynam w tej branży, wcześniej tylko w Polsce pracowałam. Zdecydowałam się wyjechać teraz na dwa miesiące, to mój pierwszy wyjazd...ale może dam radę...A wy Dziewczyny, święta w Polsce czy w Niemczech na stelli?
25 listopada 2012 17:30
hej! Swieta Bozego Narodzenia w Polsce-to chyba najpiekniejsze swieta w calym roku i wyczekiwane szczegölnie przez dzieci / wiadomo-Sw.Mikolaj przyjdzie / no i przez doroslych tez...ja mam prosbe do Sw.Mikolaja....
25 listopada 2012 18:06
Ja pierwszy raz bede po za domem .17.12-ruszam,ale tylko na 3tyg-wiec jakos zleci.
25 listopada 2012 18:19
tym razem świeta w domu ale w zeszłym roku pracowałam, po za tym teraz juz jestem 4 miesiac więc kiedyś trzeba odpocząć
25 listopada 2012 23:19
Byłam tylko raz na świeta w de,jako początkująca opiekunka.Teraz zawsze w domu z rodziną,mam też ten konfort że podopieczna i jej rodzina doskonale rozumie że święta to dla mnie bezcenne chwile spędzone z rodziną.Więc babcia już się szykije do domu spokojnej starości:):)
26 listopada 2012 18:41
anna40..ale ci zazdroszcze,,,,ja nie mam takiej szansy,,pozdrawiam
26 listopada 2012 23:37 / 1 osobie podoba się ten post
Otóż nie wiem czy Słowaczki jeszcze jeżdżą ale wiem,że jeździły do pracy w de w systemie 3 tygodnie na 3 tygodnie i to za 1000 euro. My jesteśmy po prostu albo bardzo tanie i dlatego tak chętnie korzystają z naszych usług albo agencje tak nas pięknie doją. Nikt tak nikogo nie zrobi w ciula jak Polak Polaka.
27 listopada 2012 17:39
Agencje doją tych, którzy się dają, ale niektóre dziewczyny mają tyle co Słowaczki, wystarczy zarabiać 12OO euro. Mnie dziwi zgoda kobiet na zarobki poniżej 1000 euro, gdy mają komunikatywny niemiecki. W czasach dużego zapotrzebowania na nasze usługi i dostępu do informacji jest to niepojęte. Sama nawracam kogo się da na większe cenienie siebie i są rezultaty. Co do czasu trwania kontraktu, to dla mnie 3 tygodnie pracy to za krótko, niewiele mniej zajmuje mi adaptacja po powrocie do Niemiec.Ale rozumiem, że jak komuś pasuje, to czemu nie...
27 listopada 2012 18:43
Spotkałam się we Frankfurcie z systemem 15 dni pracy na 15 wolnego za 1600 brutto ale przez firmę niemiecką .I nie tak łatwo było w tej firmie znależć pracę bo wiele osób mieszkających na stałe w Ffm się o nią ubiegało . Poza tym to sporo rodzinę niemiecką kosztowało i takich miejsc było mało . Miałam ,,prywatnie '' 1300 -ale same wiecie jakie to ryzyko. Zmiany co 3 miesiące , dużo pracy i najchętniej dołożyliby jeszcze trochę pracy bo Polka zaradna to da radę.Romana ma rację-przy komunikatywnym niemieckim 1000 to całkiem niewygórowana stawka i to bez transferu, kilkukrotnego wstawania w nocy i do jednej osoby .Warto negocjować bo zawsze coś można zyskać . Ale wniosek ciągle ten sam-lepszy język to i siła przekonywania większa .
28 listopada 2012 13:54
Reni...wiem że mam dobrze,i szczerze współczuje tym opiekunkom które muszą zostać na święta.Ale są też takie kobiety króre tylko w ten sposób mogą,,załapać,, sie do pracy jako opiekunka i takie króre zostają z własnej woli bo mają wiąksze pieniądze. Ale...kij ma zawsze dwa końce....pozdrawiam ...ja jeszcze 18 dni :D:D