Podpisując umowę zwróć uwagę na

20 kwietnia 2016 11:53 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Pozwoliłam sobie przytoczyc fragment:)

"Należy przy tym zaznaczyć, na co również zwrócił uwagę Sąd Najwyższy w przytoczonym orzeczeniu, że podobnie jak w przypadku umów o pracę, w umowach zlecenia, klauzula o ochronie konkurencji może obowiązywać również po rozwiązaniu stosunku zatrudnienia. Warunkiem jej skutecznego obowiązywania będzie jednak zagwarantowanie stosownego wynagrodzenia za okres karencji. Oznacza to, ze zastrzeżenie zakazu konkurencji po ustaniu stosunku zlecenia niegwarantującego wypłaty odszkodowania za czas powstrzymania się od zatrudnienia na określonych stanowiskach jest NIEWAŻNE!!!."

Tak więc jest oczywistym,że o czym wcześniej pisałam,w naszym zawodzie,w naszych umowach i szeregu nieprawidłowosciach jakich dopuszczają się agencje,omijając przepisy na swoja korzyść, zapis o zakazie konkurencji jest w rozumieniu  powyższego wyroku SN nieważny.Juz widzę jak nam agencje odszkodowania płacą:)

Własnie o to chodziło O ile zakaz konkurencji w czasie trawania umowy jest nieszkodliwy , no nie da się 2 zleceń w jednym czasie wykonać, a wypowiedzieć można umowę jeszcze przed zjazdem, to już zakaz konkurencji po ustaniu umowy bez gwaracji zapłaty nie działa. Nawet gdyby zagwarantowano mi wynagrodznie to takiej umowy bym nie podpisała. Zdrowy rozsądek przede wszystkim.
20 kwietnia 2016 11:57 / 1 osobie podoba się ten post
Michalinka

Własnie o to chodziło :-) O ile zakaz konkurencji w czasie trawania umowy jest nieszkodliwy , no nie da się 2 zleceń w jednym czasie wykonać, a wypowiedzieć można umowę jeszcze przed zjazdem, to już zakaz konkurencji po ustaniu umowy bez gwaracji zapłaty nie działa. Nawet gdyby zagwarantowano mi wynagrodznie to takiej umowy bym nie podpisała. Zdrowy rozsądek przede wszystkim.

No ja również nie podpisałam. Jakos się zraziłam i ciągle gdzieś z tyłu głowy mi siedziało,że ktoś chce mnie zrąbić w trąbę.
20 kwietnia 2016 11:57
Michalinka

Własnie o to chodziło :-) O ile zakaz konkurencji w czasie trawania umowy jest nieszkodliwy , no nie da się 2 zleceń w jednym czasie wykonać, a wypowiedzieć można umowę jeszcze przed zjazdem, to już zakaz konkurencji po ustaniu umowy bez gwaracji zapłaty nie działa. Nawet gdyby zagwarantowano mi wynagrodznie to takiej umowy bym nie podpisała. Zdrowy rozsądek przede wszystkim.

No ja również nie podpisałam. Jakos się zraziłam i ciągle gdzieś z tyłu głowy mi siedziało,że ktoś chce mnie zrąbić w trąbę.
20 kwietnia 2016 18:35
Witam! Ten zakaz, to tylko chyba na czas trwania umowy, a później, to tyczy się tylko tego pdp, u którego się było. Inaczej, to byłoby niedorzeczne!!!!!!!!!!!!
20 kwietnia 2016 19:34
Tak czytam o tej konkurencji...czyli jeśli jestem teraz na wyjeździe z jedną agencja z która mam podpisaną umowę zlecenie na rok,mogę po 2 miesiącach wyjazdu odrazu na drugi dzień wyjechać z inną agencją?
20 kwietnia 2016 20:09
kartofelek

Tak czytam o tej konkurencji...czyli jeśli jestem teraz na wyjeździe z jedną agencja z która mam podpisaną umowę zlecenie na rok,mogę po 2 miesiącach wyjazdu odrazu na drugi dzień wyjechać z inną agencją?

Można mieć kilka umów -zleceń,ale jeżeli ta z którą masz roczną umowę, także podczas przerw w pracy odprowadza za Ciebie składki do ZUS ,to ta druga z którą chcesz wyjechać zaraz po zakonczeniu aktualnego kontraktu ,składek nie może  odprowadzać bo wtedy to jest  podwójne odprowadzanie,a tak nie wolno.Najlepiej jest w tej pierwszej złozyc wypowiedzenie z zachowaniem stosownych terminów i podjąc współpracę z kolejna firmą.Ja tak robię za każdym razem.Raz miałam sytuacje taką ,że byłam na ubezp. męża,on mnie do wyrejestrowania z tego ubezpieczebia nie zgłosił a ja juz pojechałam z agencji i dostałam z ZUS wezwanie do wyjasnienia.Więc teraz robie j.w.Do tej pierwszej agencji preciez zawsze możesz potem wrócić i podpisywac umowę na dany wyjazd a nie na cały rok.
20 kwietnia 2016 20:15
Tak wiem że najlepiej wypowiedzieć umowę z jedną agencja a później wyjechać z drugą.tylko u mnie sytuacja wygląda tak że przyjechałam tu z zamiarem pracy 3 miesiące ale nie wiem czy tyle wytrzymam bo jest tu bardzo ciężko psychicznie.myślałam być tu tylko 2 miesiące a potem odrazu z inną agencją wyjechać jeszcze na miesiąc.
20 kwietnia 2016 20:42
kartofelek

Tak wiem że najlepiej wypowiedzieć umowę z jedną agencja a później wyjechać z drugą.tylko u mnie sytuacja wygląda tak że przyjechałam tu z zamiarem pracy 3 miesiące ale nie wiem czy tyle wytrzymam bo jest tu bardzo ciężko psychicznie.myślałam być tu tylko 2 miesiące a potem odrazu z inną agencją wyjechać jeszcze na miesiąc.

A nie lepiej zmienić miejsce w tej samej agencji?
20 kwietnia 2016 20:58
Też tak myślę, po co sobie papierologię robić, kiedy na firmę się nie narzeka. Lepiej zadzwonić i im powiedzieć, że jest b.cięzko i 2 msce to max a na miesiąc chciałoby się jeszcze gdzieś skoczyć a może nawet przejechać?
21 kwietnia 2016 11:17
No właśnie nie chce dłużej z ta agencja współpracować i chce wyjechać z inną.
21 kwietnia 2016 11:50
kartofelek

No właśnie nie chce dłużej z ta agencja współpracować i chce wyjechać z inną.

Kartofelek wypowiedzenie wyślij, poczekaj na przyjazd zmienniczki i tyle. Nikt na siłę nikogo nie zmusi do pracy a powodów można znaleźć całą masę.
21 kwietnia 2016 11:58 / 1 osobie podoba się ten post
Racja :)
21 kwietnia 2016 12:29
Święta racja :)
21 kwietnia 2016 13:36
Tak to wszystko jest jasne co mówicie tylko u mnie sytuacja wygląda tak ze za 3 tyg mija mi 2 mies miałam zamiar pracować 3 mies ale nie dam rady tu w tym miejscu i chce wyjechać jeszcze na 1 mies z inną agencją odrazu prosto stąd ale w mojej dotychczasowej agencji obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia... więc nie wiem czy będąc z nimi jeszcze na umowie zleceniu mogę wyjechać z inną agencją?
21 kwietnia 2016 16:52 / 2 osobom podoba się ten post
To trzeba przeczytać umowę, co jest w niej zapisane po prostu...,Andrea, Michalinka i tina40 naprowadzają, jak tylko mogą :D może warto to głębiej przeanalizować :)