Komputerowe SOS

20 sierpnia 2013 18:29 / 2 osobom podoba się ten post
Odnosnie literek specyficznych dla danego języka, jest jeszcze jedna, chyba najprostsza metoda (pisałam o tym w innym dziale, ale tu jest właściwe miejsce).
 
Jeśli ktoś nie ma w systemie danego języka (lub nie umie przestawiać) warto zainstalować prościutki programik Lexibar.
Na pulpicie pojawi się cienka belka z charakterystycznymi dla danego języka literami. Można ją sobie ustawić pionowo lub poziomo gdzieś w kącie ekranu. Jak potrzebna np. niemiecka litera po prostu w nią klikasz i pojawia się w pisanym tekście.
 
Są różne wersje Lexibara: francuski, hiszpański, rosyjski itd. .....również polski (z polskimi ą, ę ś, ć ż itd) -to dla tych, którzy mają niemiecki system bez polskich liter :)   Program jest leciutki i bezpłatny, miałam go na starym laptopie i byłam b.zadowolona.   
10 września 2013 14:11
Bardzo lubię nowinki internetowe, staram się być na bieżąco z portali społecznościowymi, choć przyznam, że nie mam konta na naszej klasie, mam za to profil na facebooku.
06 października 2013 08:17
Podpowiedzcie mi , proszę, co mam zrobic i jak.
Mam uczyć dziadków komputera i internetu, ale mam na lapku wszystko w języku polskim.
czy mam sciągnąc jakąs niemiecką przeglądarke czy jak , bo się na tym w ogóle nie znam.
06 października 2013 08:26
Albo sciągnij www.google.de albo zmien na kompie język na niemiecki/na dole na niebieskim pasku,po prawej/
06 października 2013 08:56 / 1 osobie podoba się ten post
wisienka

Podpowiedzcie mi , proszę, co mam zrobic i jak.
Mam uczyć dziadków komputera i internetu, ale mam na lapku wszystko w języku polskim.
czy mam sciągnąc jakąs niemiecką przeglądarke czy jak , bo się na tym w ogóle nie znam.

A może po prostu wspomnieć dziadkom niech sobie zakupią sprzęt i bedziesz miała swój dla siebie a oni swoj dla siebie. Bo obawiam się że Ty na swoim nie popracujesz jak ich wciągnie chęć bycia komputerowcami ;-)
06 października 2013 09:10
Musisz miec niemieckiego windowsa bo inaczej bedzie wszystko w jezyku polskim. Nic nie da zmiana jezyka w ustawieniach gdyz tyczy sie to jedynie czcionki komputerowej, wejscie na google.de da Ci jedynie to ,ze google bedzie w wiekszosci szperalo na niemieckich stronach. Po prostu nie da sie przejsc na jezyk niemiecki majac polskiego windowsa
06 października 2013 10:38
Witam ,w tej chwili korzystam z konta swojego meza i proszę o pomoc bardziej obyte koleżanki i kolegow w temacie wiedzy komputerowej. Nie mogę otworzyc zadnego pliku,komunikat podaje ,ze nie jest zaintalowany produkt Microsoft Office dla uzytkownikow domowych i uczniów . Sciagnlam go na kompa i coz znowu problem ,ze ta wersja 64-bitowa nie może być zaintalowana z modulem szybka instalacja pakietu i żeby usunąć ten modul .Nic z tego nie rozumiem ,czy jestscie w stanie mi pomoc? To pewnie dla znawcow żaden wielki problem ale dla takiego laika jak ja to jak szczyt do zdobycia ,dziekuje za zyczliwosc
06 października 2013 10:47
MAREK

Witam ,w tej chwili korzystam z konta swojego meza i proszę o pomoc bardziej obyte koleżanki i kolegow w temacie wiedzy komputerowej. Nie mogę otworzyc zadnego pliku,komunikat podaje ,ze nie jest zaintalowany produkt Microsoft Office dla uzytkownikow domowych i uczniów . Sciagnlam go na kompa i coz znowu problem ,ze ta wersja 64-bitowa nie może być zaintalowana z modulem szybka instalacja pakietu i żeby usunąć ten modul .Nic z tego nie rozumiem ,czy jestscie w stanie mi pomoc? To pewnie dla znawcow żaden wielki problem ale dla takiego laika jak ja to jak szczyt do zdobycia ,dziekuje za zyczliwosc

Niestety ale Microsoft Office jest płatny i może dlatego nie możesz otworzyć żadnego pliku? Jeżeli nie masz zamiaru kupować to sobie ściągnij bezpłatny pakiet biurowyOpenOffice,org. Ja taki mam i mi wystarcza.Moduł, który ściągnęłaś odinstaluj.
06 października 2013 10:49
Dziekuje za szybka odpowiedz ,tak tez sproboje zrobić ,pozdrawiam Ania
06 października 2013 10:52
http://www.dobreprogramy.pl/LibreOffice,Program,Windows,21562.html
Link do Libre Office w j. polskim, bardzo dobry zamiennik.
06 października 2013 11:39
MAREK

Witam ,w tej chwili korzystam z konta swojego meza i proszę o pomoc bardziej obyte koleżanki i kolegow w temacie wiedzy komputerowej. Nie mogę otworzyc zadnego pliku,komunikat podaje ,ze nie jest zaintalowany produkt Microsoft Office dla uzytkownikow domowych i uczniów . Sciagnlam go na kompa i coz znowu problem ,ze ta wersja 64-bitowa nie może być zaintalowana z modulem szybka instalacja pakietu i żeby usunąć ten modul .Nic z tego nie rozumiem ,czy jestscie w stanie mi pomoc? To pewnie dla znawcow żaden wielki problem ale dla takiego laika jak ja to jak szczyt do zdobycia ,dziekuje za zyczliwosc

I bardzo ważne trzeba wiedzieć jaki się ma system operacyjny 32 czy 64 bitowy? Ja mam np. 32 bitowy więc wersji 64 bitowej nie mogłabym zainstalować. Sprawdzić jaki masz system. Prawym przyciskiem myszy klikasz na KOMPUTER a następnie --> Właściwości.
06 października 2013 11:54
Zgadza sie,żadna wersja programów dla systemów 64 bitowych nie bedzie działać na 32 bitowych.No,ale tak czy owak Microsoft Office dla uzytkowników domowych i uczniów jest płatny,jednak jakis tam okres czasu ,chyba miesiac,można go bezpłatnie testować.
06 października 2013 13:04
Dzięki za podpowiedzi.
06 października 2013 13:08
Dzieki wszystkim za pomoc,czesc plikow udało się otworzyć ,natomiast przy innych komunikat podaje ,ze program nie może zostać uruchomiony z powodu brakujących lub uszkodzonych plikow . Nie mam pojęcia dlaczego jedne otwiera a drugie nie, ale to już dla mnie wyzsza szkola jazdy
06 października 2013 13:13 / 1 osobie podoba się ten post
Acha sprawdziłam mam 32 bity,pozdrawiam