Na marginesie

24 kwietnia 2016 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
"...i rym,cym,cym i tra,la,la..."
24 kwietnia 2016 21:29
pytajka

"...i rym,cym,cym i tra,la,la...":brawo1:

Ok.Rozumiem.Ja tez mialem ciezko...Ale tu widze,ze kolezanka faktycznie jest dotknieta...
24 kwietnia 2016 21:32
Przez kogo?!
24 kwietnia 2016 21:34
pytajka

Przez kogo?!:-)

Przez los...
24 kwietnia 2016 21:38
łeeeeee-a wcale nie! I co?zatkało-kakało-jak mawiało się onegdaj
24 kwietnia 2016 22:03
pytajka

łeeeeee-a wcale nie! I co?zatkało-kakało-jak mawiało się onegdaj:-)

Wszystko jest ok.Spokojnie,bez emocji,kazdy otrzyma pomoc...DRK juz jedzie.
03 maja 2016 12:38
kasia63

Rany julek!!!!!Danka!!!!Coś Ty dziewczyno brała dziś??????Czy sobie zdajesz sprawę jak bardzo obciążasz mózg tymi mhm...rozważaniami??A tak całkiem na marginesie to kod genetyczny świni jest bardzo,ale to bardzo podobny do kodu genetycznego człowieka....I tak masz nowy temat do rozpracowania:)Hi hi

W tym temacie to już siedze sporo czasu... A mam o czym rozmyslać bo w ramach OHP kiedys w wakacje pracowałam w naszych wrocławskich zakładach miesnych... Czyli wiele tez wiem praktycznie...  Mózg chyba lubi byc obciążony, a ja go niestety odciążam bo nic nie kombinuje i nie wymyślam tylko posługuje się logiką... A mózgu to nie lubię bo mam za co (to tak na marginesie)...
03 maja 2016 13:22 / 2 osobom podoba się ten post
espana69

"A tak całkiem na marginesie to kod genetyczny świni jest bardzo,ale to bardzo podobny do kodu genetycznego człowieka".
A do kodu genetycznego kobiety to juz nie?

Kobieta zmienną jest, a człowiek nie... Czyli człowiek ma taki kierunek jaki ma wzwód..
03 maja 2016 14:08 / 2 osobom podoba się ten post
I dalej liczę te ułamki ...(mózg taki lekki, że na orbicie). 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. 1/pierwszych, 2(dwa czy dwie)/drugie, 3/trzecie, 4/czwarte, 5/piątych, 6/szóstych itd... Dlaczego jest zamiast dwa drugie dwie drugie..? Jak powinno być właściwie ? Dumam, dumam (ulubione słowo mojego ojca) i nic wydumać nie mogę... I z tych rozważań wyszło mi, że dwie drugie jest dobrze i dwa drugie też jest dobrze... Coś królowa nauk zapomniała dopisać do mojego 16-stokartkowego zeszytu w kratkę ? A przecież to zbiorowy język nasz ojczysty, nasz polski... gdzie na początku jest słowo, a w tym języku brak zwrotu "dwa drugie", więc i nie ma tego w zbiorowej świadomości (to tak na marginesie).
Inny problem mi doskwiera ... Ciągle mówimy o "u" zamkniętym ... Nie ma i nigdy nie było "u" zamkniętego... to nie ta pochodna.., ale jest "O" zamknięte, czyli "Ó". Idąc dale tym tokiem mamy zamknięte "C", czyli "Ć", zamknięte "S", czyli "Ś" i zamknięte "Z", czyli "Ź". "N" nie można zamknąć bo nie istnieje duża litera "Ń" (brak słowa na taką literę), czyli nie można rozpocząć zdania od tej litery... Pewnie można "tymczasowo aresztować" "ń", ale zamknąć tego nie można (to tak na marginesie). Prąd w lapku mi się kończy, więc do...))))
03 maja 2016 14:10 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

I dalej liczę te ułamki ...(mózg taki lekki, że na orbicie). 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. 1/pierwszych, 2(dwa czy dwie)/drugie, 3/trzecie, 4/czwarte, 5/piątych, 6/szóstych itd... Dlaczego jest zamiast dwa drugie dwie drugie..? Jak powinno być właściwie ? Dumam, dumam (ulubione słowo mojego ojca) i nic wydumać nie mogę... I z tych rozważań wyszło mi, że dwie drugie jest dobrze i dwa drugie też jest dobrze... Coś królowa nauk zapomniała dopisać do mojego 16-stokartkowego zeszytu w kratkę ? A przecież to zbiorowy język nasz ojczysty, nasz polski... gdzie na początku jest słowo, a w tym języku brak zwrotu "dwa drugie", więc i nie ma tego w zbiorowej świadomości (to tak na marginesie).
Inny problem mi doskwiera ... Ciągle mówimy o "u" zamkniętym ... Nie ma i nigdy nie było "u" zamkniętego... to nie ta pochodna.., ale jest "O" zamknięte, czyli "Ó". Idąc dale tym tokiem mamy zamknięte "C", czyli "Ć", zamknięte "S", czyli "Ś" i zamknięte "Z", czyli "Ź". "N" nie można zamknąć bo nie istnieje duża litera "Ń" (brak słowa na taką literę), czyli nie można rozpocząć zdania od tej litery... Pewnie można "tymczasowo aresztować" "ń", ale zamknąć tego nie można (to tak na marginesie). Prąd w lapku mi się kończy, więc do...))))

Czytam i nic nie rozumiem
03 maja 2016 14:16 / 4 osobom podoba się ten post
nowadanuta

I dalej liczę te ułamki ...(mózg taki lekki, że na orbicie). 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. 1/pierwszych, 2(dwa czy dwie)/drugie, 3/trzecie, 4/czwarte, 5/piątych, 6/szóstych itd... Dlaczego jest zamiast dwa drugie dwie drugie..? Jak powinno być właściwie ? Dumam, dumam (ulubione słowo mojego ojca) i nic wydumać nie mogę... I z tych rozważań wyszło mi, że dwie drugie jest dobrze i dwa drugie też jest dobrze... Coś królowa nauk zapomniała dopisać do mojego 16-stokartkowego zeszytu w kratkę ? A przecież to zbiorowy język nasz ojczysty, nasz polski... gdzie na początku jest słowo, a w tym języku brak zwrotu "dwa drugie", więc i nie ma tego w zbiorowej świadomości (to tak na marginesie).
Inny problem mi doskwiera ... Ciągle mówimy o "u" zamkniętym ... Nie ma i nigdy nie było "u" zamkniętego... to nie ta pochodna.., ale jest "O" zamknięte, czyli "Ó". Idąc dale tym tokiem mamy zamknięte "C", czyli "Ć", zamknięte "S", czyli "Ś" i zamknięte "Z", czyli "Ź". "N" nie można zamknąć bo nie istnieje duża litera "Ń" (brak słowa na taką literę), czyli nie można rozpocząć zdania od tej litery... Pewnie można "tymczasowo aresztować" "ń", ale zamknąć tego nie można (to tak na marginesie). Prąd w lapku mi się kończy, więc do...))))

Ha , muszę się nad tym "u" zastanowic :))  Danusiu, ale tylko postrzeganie wzrokowe załaczyłaś :)
Z punktu widzenia" fonetycznego", to jakby to wygladało ? :)
04 maja 2016 09:21
nowadanuta

Kobieta zmienną jest, a człowiek nie... Czyli człowiek ma taki kierunek jaki ma wzwód.. :-)

No to wlasciwie w tych okolicznosciach to moge tylko popatrzec w jakims kierunku...A kiedys bylem calkiem niezle ukierunkowany...
16 maja 2016 08:10 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ha , muszę się nad tym "u" zastanowic :))  Danusiu, ale tylko postrzeganie wzrokowe załaczyłaś :)
Z punktu widzenia" fonetycznego", to jakby to wygladało ? :)

Tino40 odpowiem, jak sprecyzuję (skrystalizuję) tę odpowiedź...
16 maja 2016 08:59 / 3 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Tino40 odpowiem, jak sprecyzuję (skrystalizuję) tę odpowiedź... :eureka:

chcesz cos skrystalizowac ? Jak pamietam z chemii to albo trzeba zamrosic,albo odparowac .To tak na marginesie
16 maja 2016 09:53 / 1 osobie podoba się ten post
A co Wy tak od rana z tym zwodem-tfu:wzwodem?!