Na marginesie

24 kwietnia 2016 19:42 / 2 osobom podoba się ten post
Tak mnie przytkał ten system miar i wag, że nie mogę ruszyć z miejsca... Wiem, że mam błąd, więc poprawiam co wiem... Niewątpliwie systemy mnogie określa się przy użyciu liczby mnogiej, i tak (kierując się postem Kluchy):
1/2 landrynki + 1/2 landrynki = 1 landrynki (czyli 1/x landrynki),
1 żołędzie + 1 żołędzie = 2 żołędzie (czyli 2/x żołędzie),
1 łabędzie + 1 łabędzie = 2 łabędzie (czyli 2/x łabędzie),
1 sosny + 1 sosny = 2 sosny (czyli 2/x sosny).
Pół nie równa się 1/2 i oznacza inną wielkość. Pół najprawdopodobniej dotyczy płci (ale tego nie jestem pewna). I tak (np.) konie to ogiery i klacze, więc ogiery jest to pół z konie i klacze też są pół z konie. W gatunkach gdzie jest samiec i samica płeć mnogiej całości dzielona jest na dwie połowy. Inaczej jest tam gdzie zwierzęta rodzą się miotami, bo cały miot dopiero daje 1, czyli psi miot (np. 6 st.) to 1/6 psy + 1/6 psy + 1/6 psy + 1/6 psy + 1/6 psy + 1/6 psy = 1 psy. Zwierzęta, które rodzą się miotami bardzo przypominają rozpad jądra atomu, czyli dosłownie energię jądrową... Takie mięso nie powinno być przez nas spożywane bo ma jakby "z góry" inny kierunek... Jak to ma się do świń ? Nie wiem, ale jestem przekonana, że właśnie to mięso powinniśmy spożywać, a do każdego innego mam duże wątpliwości... Inaczej jest też z nazewnictwem naszego pokarmu, np. marchewka to marchewka, a nie marchewki... Jest pietruszka, burak, por itd. Inaczej też jest z drzewami owocowymi, ale to nie mam jeszcze zrozumiane do końca, wiec nie będę tu na ten temat pisać.
Kiedyś (w jakimś momencie) uważałam, że królową nauk jest matematyka i że tam znajdę rozwiązanie ... Nawet "na starość" chciałam kopnąć się na polibudę... I być może jest to królowa nauk, ale korona na jej głowie jest cierniowa... Zadowolę się np. arytmetyką żebym mogła do dwóch zliczyć to tak na marginesie...
24 kwietnia 2016 20:08 / 5 osobom podoba się ten post
Rany julek!!!!!Danka!!!!Coś Ty dziewczyno brała dziś??????Czy sobie zdajesz sprawę jak bardzo obciążasz mózg tymi mhm...rozważaniami??A tak całkiem na marginesie to kod genetyczny świni jest bardzo,ale to bardzo podobny do kodu genetycznego człowieka....I tak masz nowy temat do rozpracowania:)Hi hi
24 kwietnia 2016 20:15 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Rany julek!!!!!Danka!!!!Coś Ty dziewczyno brała dziś??????Czy sobie zdajesz sprawę jak bardzo obciążasz mózg tymi mhm...rozważaniami??A tak całkiem na marginesie to kod genetyczny świni jest bardzo,ale to bardzo podobny do kodu genetycznego człowieka....I tak masz nowy temat do rozpracowania:)Hi hi

"A tak całkiem na marginesie to kod genetyczny świni jest bardzo,ale to bardzo podobny do kodu genetycznego człowieka".
A do kodu genetycznego kobiety to juz nie?
24 kwietnia 2016 20:25 / 5 osobom podoba się ten post
espana 69-czy mam Ci zaśpiewać piosenkę"...facet to..."szowinista?!
24 kwietnia 2016 20:36 / 3 osobom podoba się ten post
pytajka

espana 69-czy mam Ci zaśpiewać piosenkę"...facet to..."szowinista?!:tanczy:

Powiem tak.Wolalbym nie.Troche boli mnie glowa...Ale jak nie dasz rady sie powstrzymac to trudno. Nie takie rzeczy czlowiek musial znosic...
24 kwietnia 2016 20:41 / 1 osobie podoba się ten post
Nie zapominaj się!
Ból glowy to nasza babska wymówka!              A przynajmiej była do niedawna...
                                                       
24 kwietnia 2016 20:43 / 2 osobom podoba się ten post
Niewazne.Swiat sie zmienia. Tylko nie spiewaj...Moze jest jeszcze ktos kogo bardziej nie lubisz.
24 kwietnia 2016 20:49 / 2 osobom podoba się ten post
No jasne,że się zmienia...
Teraz faceci to twory metroseksualne.Uwielbiam to słowo-hi,hihi, tylko gdzie ten "metr" pal sześć "o".
No i mimozy więcej take jakieś.
A może ja się nie znam?!
24 kwietnia 2016 20:54 / 2 osobom podoba się ten post
pytajka

No jasne,że się zmienia...
Teraz faceci to twory metroseksualne.Uwielbiam to słowo-hi,hihi, tylko gdzie ten "metr" pal sześć "o".
No i mimozy więcej take jakieś.
A może ja się nie znam?!:modlmy sie:

Metroseksualny facet to gosc,ktory obnaza sie w metrze... Moze o to chodzi.
24 kwietnia 2016 20:59
A czemu obnaża?!
24 kwietnia 2016 21:03 / 3 osobom podoba się ten post
pytajka

A czemu obnaża?!:czerwieni sie:

Bo go rurki uwierają ;))).
24 kwietnia 2016 21:04 / 1 osobie podoba się ten post
tina 40-
24 kwietnia 2016 21:07 / 1 osobie podoba się ten post
pytajka

A czemu obnaża?!:czerwieni sie:

Skad mam wiedziec? Pewnie jak to ludzie.Kazdy lubi pokazac to na czym mu zalezy albo jest z tego dumny i zadowolony. Sa tacy tez,ktorzy dziela sie swoja radoscia w wiekszych jakby skupiskach ludzkich co dodaje im animuszu i podnosi im jakby ich ego czy tamtego...
24 kwietnia 2016 21:12
Obawiam się,że tamtego im nie podnosi
24 kwietnia 2016 21:23
pytajka

Obawiam się,że tamtego im nie podnosi:-)

A Ty akurat to nie masz sie czego obawiac.Nie masz u siebie metra i do tego paskudnie spiewasz.