Wyłowione z sieci 2

05 października 2015 07:58
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Watykan-ks.-Charamsa-nie-bedzie-dalej-mogl-pelnic-swoich-funkcji-00012152
05 października 2015 17:32 / 2 osobom podoba się ten post
05 października 2015 17:36 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Dorote, ino patrzec jak Takie będziemy. Cywilizowane Babcie z laptopkiem na trzęsących śie kolanach hiii.. Życie szybko leci.
Ja już śię postarzałam lub stara jestem, już sama nie wiem, bo po nocach spac nie mogę., A rano śpie do ósmej.
05 października 2015 17:54 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Dorote, ino patrzec jak Takie będziemy. Cywilizowane Babcie z laptopkiem na trzęsących śie kolanach hiii.. Życie szybko leci.
Ja już śię postarzałam lub stara jestem, już sama nie wiem, bo po nocach spac nie mogę.:-(, A rano śpie do ósmej.

Oby nie nadal w opiece
07 października 2015 09:18
MeryKy

Dzisiaj mi w oko wpadł artykuł. Wynika z niego że miałabym zarabiać jako oddelegowana do kraju docelowego tyle samo co w moim kraju?Parodia!!! Co jeszcze ta Unia nie wymyśli?????? http://tvn24bis.pl/prawo,82/rowna-placa-za-taka-sama-prace-ke-chce-wprowadzic-w-taka-zasade,583448.html


 

Nie coś odwrotnego zupełnie, pracownik oddelegowany powinien tyle samo zarabiać co rodzimy pracownik. Czyli jako opiekunka w de też placę opiekunki a w De
07 października 2015 09:23
dorotee

Nie coś odwrotnego zupełnie, pracownik oddelegowany powinien tyle samo zarabiać co rodzimy pracownik. Czyli jako opiekunka w de też placę opiekunki a w De

Przeczytaj ten artykuł dokładnie, ja tak jak Ty sądziłam wcześniej?
07 października 2015 09:24
Zastrzegła, że "nie chodzi o wprowadzenie płacy minimalnej w krajach UE, ale o równe traktowanie wszystkich pracowników". - Komisja Europejska nie ma kompetencji, jeśli chodzi o wprowadzanie minimalnego wynagrodzenia. Należy jednak zapewnić, że np. pracownik delegowany, który pracuje w jednym kraju UE, będzie zarabiał tyle, co pracownik lokalny wykonujący taką samą pracę - tłumaczyła.
07 października 2015 09:26
Zgodnie z dyrektywą UE pracowników delegowanych powinny obowiązywać przepisy kraju, w którym pracują, dotyczące m.in. godzin pracy, minimalnego wynagrodzenia, minimalnej liczby płatnych dni wolnych czy norm BHP. Przepisy jednak czasem są łamane i obchodzone, a nierzadko pracownicy delegowani, szczególnie ze wschodnioeuropejskich krajów UE, pracujący za niższe stawki niż pracownicy miejscowi, uważani są w krajach przyjmujących za nieuczciwą konkurencję.
Cytat z z powyższego artykułu.
07 października 2015 09:27
dorotee

Zastrzegła, że "nie chodzi o wprowadzenie płacy minimalnej w krajach UE, ale o równe traktowanie wszystkich pracowników". - Komisja Europejska nie ma kompetencji, jeśli chodzi o wprowadzanie minimalnego wynagrodzenia. Należy jednak zapewnić, że np. pracownik delegowany, który pracuje w jednym kraju UE, będzie zarabiał tyle, co pracownik lokalny wykonujący taką samą pracę - tłumaczyła.

No właśnie jak mnie oddelegują do pracy to bedę zarabiała tyle co pracownik lokalny czyli w moim kraju tak to rozumiem? Już w tytule masz "Koniec delegowania pracowników?" Bo przecież nie pojedziesz za takie grosze tyrać do Niemiec?
07 października 2015 09:29
MeryKy

No właśnie jak mnie oddelegują do pracy to bedę zarabiała tyle co pracownik lokalny czyli w moim kraju tak to rozumiem? Już w tytule masz "Koniec delegowania pracowników?" Bo przecież nie pojedziesz za takie grosze tyrać do Niemiec?

Nie pracownik lokalny to np w naszym przypadk uniemiecka opiekunka, drugi cytat. Konkurencja? 
07 października 2015 09:31 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Nie pracownik lokalny to np w naszym przypadk uniemiecka opiekunka, drugi cytat. Konkurencja? 

Tak czy siak to mnie to lotto. bo z pocałowaniem ręki Niemcy nas zatrudnią 
07 października 2015 10:30
MeryKy

Tak czy siak to mnie to lotto. bo z pocałowaniem ręki Niemcy nas zatrudnią :-)

Niewykluczone że chętniej niezupełnie na biało:) Twoja pracę musiłyby wykonywać 2 bądż 3 opiekunki:) 8h dziennie, 40 ht tygodniowo, 8,50 h, dodatki za pracę w nocy, nadgodziny
09 października 2015 10:30 / 2 osobom podoba się ten post