Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #5

01 listopada 2015 12:50
Makaron zapiekany z warzywami i serem.Na deser budyń czekoladowo-waniliowy z mandarynkami.
01 listopada 2015 12:53 / 4 osobom podoba się ten post
Benita

jak się robi ten jarmuż? Bo ja dziewica w temacie.

Ja podsmażałam cebulę na maśle (2,3 szt. na worek 1,5 kg),  dodawałam jarmuż, sól, pieprz lub przyprawy, które lubisz. (np.Vegetę, wiem, niezdrowa ale ja lubię zawsze ociupinkę do smaku dać). I do tego wędzone mięso... wszystko razem dusiłam na wolnym ogniu ze 2 h. Na koniec dawałam kiełbasę (żeby nie popękała).I tego ziemniaki. Wypraktykowałam, że ta przysmażona cebula daje bardzo dużo smaku :)
01 listopada 2015 12:55 / 1 osobie podoba się ten post
Ola55

Ja podsmażałam cebulę na maśle (2,3 szt. na worek 1,5 kg),  dodawałam jarmuż, sól, pieprz lub przyprawy, które lubisz. (np.Vegetę, wiem, niezdrowa ale ja lubię zawsze ociupinkę do smaku dać). I do tego wędzone mięso... wszystko razem dusiłam na wolnym ogniu ze 2 h. Na koniec dawałam kiełbasę (żeby nie popękała).I tego ziemniaki. Wypraktykowałam, że ta przysmażona cebula daje bardzo dużo smaku :)

Surowe ziemniaki ? Takie danie jednogarnkowe?
Czy podajesz z ziemniakami?
 
 
01 listopada 2015 12:58 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Surowe ziemniaki ? Takie danie jednogarnkowe?
Czy podajesz z ziemniakami?
 
 

Ziemniaki gotujesz osobno. Np. z koperkiem, polane masełkiem.  Czyli wychodzi, że to danie dwugarnkowe . Aha - no i jarmuż mrożony.
01 listopada 2015 12:59 / 1 osobie podoba się ten post
Ola55

Ziemniaki gotujesz osobno. Np. z koperkiem, polane masełkiem.  Czyli wychodzi, że to danie dwugarnkowe :-). Aha - no i jarmuż mrożony.

Zrobię w tygodniu - i pochwalę się.
Dziękuję.
01 listopada 2015 13:16 / 3 osobom podoba się ten post
Gulasz z mięsa dzikiej świni, /takie mięsko w zamrażarce na dole znalazłam/,
czerwona kapustka, dziadulek z ziemnieczkami , ja z kaszą perłową.
Na deser gotowy pudding czekoladowo-waniolowy z bitą smietaną. Aż mruczał z zadowolenia.

Teraz poprawia jeszcze cygarkiem u siebie w biurze.
02 listopada 2015 12:47 / 5 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj byla piers z kurczaka w sosie,ryz i buraczki:)
02 listopada 2015 13:06 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś u mnie zapiekanka ziemniaczano serowa, a do tego surówka z kapusty ze słodko - kwaśnym dresingiem. Było wyjątkowo smacznie.
02 listopada 2015 14:42 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie też była pierś kurczaka w sosie warzywnym,żółty ryż na deser jogurt.A zaraz będzie kawa i ciasto wg przepisu Basiim tylko że bez śliwek za to z rodzynkami i polewą czekoladową
02 listopada 2015 17:10 / 1 osobie podoba się ten post
Smażone ziemniaczki, jajko posdzone w papryce, szpinak
02 listopada 2015 19:07
Baskaaaaaa jak nie w ciastach mieszasz to i w obiadach
02 listopada 2015 20:43
gosia35

Baskaaaaaa:strzela z bicza: jak nie w ciastach mieszasz to i w obiadach :pisanie na forum:

Gosiu najzwyklejszy obiad,piers,ryz,buraczki,Ty kochana masz po prostu smaki na wszystko,buziaczki:)
03 listopada 2015 09:26 / 1 osobie podoba się ten post
Jam mam dzisiaj zupe od wczoraj ( corka mojej pdp gotowała) dorobię palcuszki z jabłkiem w/g przepisu Basi (pokrojone w kosteczke) i to tyle, aha budyń ugotuję.
03 listopada 2015 09:31 / 1 osobie podoba się ten post
Placki ziemniaczane z gotowanych ziemniaków ,sos pieczarkowy ,surówka z kiszonych ogórków i papryki.
03 listopada 2015 09:35 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Gosiu najzwyklejszy obiad,piers,ryz,buraczki,Ty kochana masz po prostu smaki na wszystko,buziaczki:)

Oooooo taaaaaak!