Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #6

07 lutego 2016 22:04 / 2 osobom podoba się ten post
Michalinka

Czy dzisiaj nikt nie gotował? :brak wiary:

A i owszem gotowałam.Gulasz z szynki z marchewką,cebulą,czosnkiem,pieczarkami,papryką czerwoną.Duży gar.Trzy porcję zamroziłam,na lenia będzie.
07 lutego 2016 22:07 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

A i owszem gotowałam.Gulasz z szynki z marchewką,cebulą,czosnkiem,pieczarkami,papryką czerwoną.Duży gar.Trzy porcję zamroziłam,na lenia będzie.

To ja właśnie dziś taki gulasz odmroziłam.
07 lutego 2016 22:11 / 2 osobom podoba się ten post
Michalinka

:lol1: To ja właśnie dziś taki gulasz odmroziłam.

No i o to chodzi.A nie ciągle w garach sterczeć.
07 lutego 2016 22:25 / 6 osobom podoba się ten post
To tylko ja dzis gotowałam???
Pytałam sie rano mojej babci czy lubi pieczarki,odpowiedziala ze nie lubi. Ponieważ kupiłam wczoraj opakowanie to musiałam je i tak dzis zrobić,więc te pieczarki chcialam przemycic w pokrojonych w paski piersiach z kurczaka,a nużżżż nie zauważy. No zauważyła,ale tak jej ten obiad smakował,że zjadła resztę na kolację . No ale jakby się ktoś pytał to moja babcia nie lubi pieczarek...
07 lutego 2016 22:48 / 2 osobom podoba się ten post
Michalinka

Czy dzisiaj nikt nie gotował? :brak wiary:

Dzisiaj nie gotowałam, a jutro ? zastanowię się jutro  
Dziadzio będzie na wikcie szpitalnym jeszcze ok. tygodnia, więc mam LB  
08 lutego 2016 10:17 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj serwuje pieczonego gołąbka - przygotowany i dostarczony przez synusia. Ja samodzielnie ugotuję ziemniaczki zrobię sosik do tego gołąbka i feld salat.I jak znajdę siły jeszcze to ziemniaczki posypie koperkiem , Strasznie ciężkie to " gotowanie" a o ciężkiej pracy przy jedzonku to już nie wspomnęA na deser jakiś owoc. Ale może to już za dużo pracy i jeszcze trzeba pozmywać z powodu braku zmywarki:pomponiara:
08 lutego 2016 10:49 / 3 osobom podoba się ten post
Zakupiłam ostatnio sosy słodkokwaśne i lekko pikantne , w sumie 4 sztuki . W końcu urozmaicenie , bo będe miała coś do przyprawienia kurczaka , ktorego dzisiaj przyrządzę w piekarniku w postaci " chrupiacych kąsków "w panierce .
08 lutego 2016 11:31 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj jemy makaron , sos pomidorowy z miesem mielonym , zielona salata , niby piwo* dla pdp a ja wodę do popicia .
08 lutego 2016 11:34
BaskaS

Zakupiłam ostatnio sosy słodkokwaśne i lekko pikantne , w sumie 4 sztuki . W końcu urozmaicenie , bo będe miała coś do przyprawienia kurczaka , ktorego dzisiaj przyrządzę w piekarniku w postaci " chrupiacych kąsków "w panierce .

Pycha,a jakiej panierki używasz,zwykłej czy jakiejś specjalnej?
08 lutego 2016 11:36 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Pycha,a jakiej panierki używasz,zwykłej czy jakiejś specjalnej?

Zwykłej , bułka tarta , jajka , przyprawa do kurczaka ale nie za ostra .
08 lutego 2016 11:45 / 3 osobom podoba się ten post
Łosoś, brokuł i ziemniaki-wszystko ugotowane na parze. Do popicia imbir z miodem i cytryną. Nie ma co się zozbestwiać- pasek musi się zapinać na drugą dziurkę:dokucza:. Nie mój oczywiście, bo ja to najczęściej w leginsach śmigam.
08 lutego 2016 12:01 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś była zupa pomidorowa z makaronem i "na drugie" Bratkartofeln dla Pdp. Już jesteśmy po obiedzie. Do godziny 15 luzik.
08 lutego 2016 12:20 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dopiero będzie przypalony gulasz(co za świnia...), surówka z marchewki z jabłkiem, ziemniaki...hm...
08 lutego 2016 12:25 / 2 osobom podoba się ten post
Jakby co, to dzisiaj nie gotuję, mam nagotowane - frykadelki (kupne na razie) w sosie jakims takim...zmyśliłam go w trakcie gotowania z ryżem i brokułem. Ale ja tu winnej sprawie: chcę ugotować żurek z kiełbaską. Jaka się nada ? I gdzie kupię ? Musi być miękka po ugotowaniu, może jakieś malutkie, białe ? Dzisiaj byłam w Lidlu i Aldiku, widziałam takie, nawet ładne były Ale może wiecie, które smaczne ?
08 lutego 2016 12:46 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś na życzenie Pdp,krupnik na zeberkach.