Wypieki #2

29 maja 2016 20:03
Damessa

Ha,ha !!!  a  jednak !!!!coś mi nie pasowało...:-):-)Uważnie czytam wzstkie wpisy! :-)

29 maja 2016 21:06 / 2 osobom podoba się ten post
teresadd

Dziewczyny a może przepisy ,ale tylko przepisy na ciasta piszcie w oddzielnym topiku.Nerwowa jestem ,jak coś pieczecie np.bezowiec Michasi a przepisu niet.I tak że wszystkim.Wszystkie wasze serniki ,owocowe,torty i co kto tam piecze.Ale jak znam życie to zaraz gadulstwo się zacznie i znowu będzie poszukiwanie przepisów.Ech.takie malutkie marzenie.

No co Ty Tereniu, porządek to jest w ksiązce kucharskiej. Ja tu sie uczę piec ciasta od michasi i Basi48 muszę zapytać. Slowo mistrza potrzebne
29 maja 2016 22:57 / 2 osobom podoba się ten post
mleczkovoll40

No co Ty Tereniu, porządek to jest w ksiązce kucharskiej. Ja tu sie uczę piec ciasta od michasi i Basi48 muszę zapytać. Slowo mistrza potrzebne :-)

Wszystkie się niby uczą ,a każda potrafi.Ale fakt ,że jakieś tajniki pieczenia wychodzą w trakcie .To jak z tym sernikiem żeby nie opadał.Ile minut w ilu stopniach?
30 maja 2016 13:06 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Wszystkie się niby uczą ,a każda potrafi.Ale fakt ,że jakieś tajniki pieczenia wychodzą w trakcie .To jak z tym sernikiem żeby nie opadał.Ile minut w ilu stopniach?

he he he he  i jak tu nie pytać. Dopoki michasia do domu nie pojedzie uchyla rżbka tajemnicy  A to ze gramature popierniczy albo zapomni ze jaja trza dac to sie  nie liczy Mistrz zawsze raje ma, nawet wtedy jak jej nie ma
30 maja 2016 13:14 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Wszystkie się niby uczą ,a każda potrafi.Ale fakt ,że jakieś tajniki pieczenia wychodzą w trakcie .To jak z tym sernikiem żeby nie opadał.Ile minut w ilu stopniach?

 A tak na poważnie przy pieczeniu sernika obniza sie temperaturę: pierwsze 30min. pieczeszw 170st, nastepne 20 min,w 150st i 30 min w 125st i koniec cała tajemnica:) a jeszcze zostawiasz na 20 min.w piekarniku przy uchylonych drzwiczkach:)  
Receptura Michasi, sprawdzona, Tereniu do dzieła:)
30 maja 2016 13:17 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

 A tak na poważnie przy pieczeniu sernika obniza sie temperaturę: pierwsze 30min. pieczeszw 170st, nastepne 20 min,w 150st i 30 min w 125st i koniec cała tajemnica:) a jeszcze zostawiasz na 20 min.w piekarniku przy uchylonych drzwiczkach:)  
Receptura Michasi, sprawdzona, Tereniu do dzieła:)

I tak opadnie
30 maja 2016 14:11 / 1 osobie podoba się ten post
mleczkovoll40

I tak opadnie :-)

chłopu
30 maja 2016 14:11 / 6 osobom podoba się ten post
dodane na zapodaj.netdodane na zapodaj.netJeszce ciepłe "cycki murzynki" trochę za wczesnie przekroilam . Na zyczenie Tereskidd piszę recepturee. proszę sprawdzac czy jaja dodałam:)
CYCKI MURZYNKI:
biszkopt:
-150gr. mąki
-100gr. cukru
-4 jaja- są jaja ok.
-1 łyzeczka proszku do pieczenia
----białka ubijamy dodajemy cukier stopniowo, nastepnie po 1 żółtku i na końcu szpatułką mieszamy makię z proszkiem. pieczemy 30 min. w temperaturze 160 st. /jak zwykle rzucam biszkoptem po upieczeniu o ziemię.
Beza makowo kokosowa
-21ogr. cukru
-1 szkl. maku
 - 1 szkl. wiórków kokosowych
-6 białek
białka ubijam na sztywno, dodaje cukier, nastepnie wiórki i mak. piekę w 170st. 4omin, blaszka prostokatna
Masa-
370 ,l. mleka
-250gr. masła
6 zzółtek
1 budyń waniliowy lub smietankowy
6 łyzek cukru
-3 łyzki mąki
250ml.mleka wlewam do rondelka z 6 łyzkami cukru, a w reszcie mleka roztrzepuję żółtka, budyń i mąkie i gotuję budyń, ostudzony budyń dodajemy do utartego masła porcjamy
ponadto jeszcze polewa
-2łyżki masła
-4 łyżki cukru
-3 łyżki kakao
-5 łyżek słodkiej śmietany.
potrzene będą biszkopty 150gr okrągle , szklanka wina / ja dałam półwytrawne białe , garśc rodzynek i dzem brzoskwiniowy,lub pomarańczowy.
Wygląda na skomplikowane a teraz po kolei:
biszkopt nasaczamy/ ja ponczem z cytryny i cukru/moczymy niezle, nastepnie smarujemy dzemem brzoskiwniowym/ musi być jasny/wykładamy na to beze makowo kokosowo, wykładamy masę i na nią moczone w winie biszkoty/ krótko, tylko zamoczyc i kłaśc. Na każdy biszkopt na środek rodzynkę i na końcu polewamy polewą -- smacznego:)
30 maja 2016 15:00 / 2 osobom podoba się ten post
Cholewka....i po co tu wlazłam....... :/
30 maja 2016 15:10 / 1 osobie podoba się ten post
Cycki murzynki zapiszę w kajeciku .Przepis Michasi ,sugestia Marty.No o opądaniu sernika wg.Basi 48 też zapiszę.Lubię serniki.No to jeszcze link z dobrym sernikiem Michasi.I narazie wystarczy.
30 maja 2016 15:44 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Cycki murzynki zapiszę w kajeciku .Przepis Michasi ,sugestia Marty.No o opądaniu sernika wg.Basi 48 też zapiszę.Lubię serniki.No to jeszcze link z dobrym sernikiem Michasi.I narazie wystarczy.

Sernik polecamcałe 30 minut pracy i kubki smakowe szaleją
30 maja 2016 15:45 / 2 osobom podoba się ten post
"Cycki murzynki" ? Nigdy w życiu. Popatrzę i wystarczy.
Ja dzisiaj napiekłam ciasteczek - głównie dla siebie - w razie jak mnie chęć najdzie. Ciasteczka w większości zamroziłam - bo już sprawdzone, że mrożą się dobrze.
Ciasteczka są bez mąki, bez cukru , bez masła czy margaryny - za to pełne smaku.
Takie wypieki to nawet ja jadam.
30 maja 2016 15:47 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

chłopu:lol3:

nie tak od razu
30 maja 2016 15:57 / 2 osobom podoba się ten post
Benita

"Cycki murzynki" ? Nigdy w życiu. Popatrzę i wystarczy.
Ja dzisiaj napiekłam ciasteczek - głównie dla siebie - w razie jak mnie chęć najdzie. Ciasteczka w większości zamroziłam - bo już sprawdzone, że mrożą się dobrze.
Ciasteczka są bez mąki, bez cukru , bez masła czy margaryny - za to pełne smaku.
Takie wypieki to nawet ja jadam.

No wiesz tak bez przepisu.Nieładnie.Dawaj szybciutko.
30 maja 2016 15:58 / 1 osobie podoba się ten post
Czy ktoś piekł tu na zamówienie ciasto? Ile sie za taką fuchę należy?