Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #8

28 maja 2016 12:42 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

To nic , że wegetariańsko , abyś tylko glodna nie była . W poniedziałek córcia ojrasem sypnie to se mięska dla siebie i dziadeczka nakupujesz ......całe 0,5 kg :lol3:

Niestety dopiero w środę sypnie,tak więc do środy bardzo zdrowo sie z dziadkiem odżywiać będziemy;-)
28 maja 2016 12:52 / 3 osobom podoba się ten post
penne w śmietanowym sosie z łososiem i szpinakiem
28 maja 2016 14:44 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś wyjęłam z zamrażarki krupnik - nie było go dużo dla nas trojga więc postanowilam wykorzystać resztę makaronu. Podsmażyam cebulkę z szynką, zrobiłam sos serowy. Na deser wymyśliłam jabłka w cieście. Wrzuciłam makaron na patelnię i przykryłam pokrywką. Zaniosłam na stół zupę. Wracam po drugie danie a tu zonk! Nie mogę zdjąć pokrywki!!! Szybko pod zimną wodę - nie pomogło... Dłubanie szpicem noża też nie zmieniło sytuacji...Tak więc dziś na obiad miałam "Die Pfanne mit dem Deckel"! Śmiechu nie było końca. Dobrze, że jabłek miałam pod dostatkiem
28 maja 2016 15:33 / 1 osobie podoba się ten post
Ola55

Dziś wyjęłam z zamrażarki krupnik - nie było go dużo dla nas trojga więc postanowilam wykorzystać resztę makaronu. Podsmażyam cebulkę z szynką, zrobiłam sos serowy. Na deser wymyśliłam jabłka w cieście. Wrzuciłam makaron na patelnię i przykryłam pokrywką. Zaniosłam na stół zupę. Wracam po drugie danie a tu zonk! Nie mogę zdjąć pokrywki!!! Szybko pod zimną wodę - nie pomogło... Dłubanie szpicem noża też nie zmieniło sytuacji...Tak więc dziś na obiad miałam "Die Pfanne mit dem Deckel"! Śmiechu nie było końca. Dobrze, że jabłek miałam pod dostatkiem :-)

Młotkiem Ola , młotkiem

Tez mialam wczorajszy krupnik  z wkładką a na deser ciasto z truskawkami
28 maja 2016 16:23
mzap88

penne w śmietanowym sosie z łososiem i szpinakiem

Pyszne to jest danie.Dajesz Mzap łososia wędzonego podsmażonego na patelni?
28 maja 2016 16:41 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie byl kurczak pieczony na butelce z piwem. Do tego pare pieczonych ziemniakow(dla babki)Oraz salata z rukola i roszponka,z orzechami wloskimi oraz pomaranczami. I jeszcze surowka z mlodej kapusty,taka z koperkiem.Ta ostatnia taka sobie...W Polsce jkas lepsza jest ;)
28 maja 2016 17:50 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Pyszne to jest danie.Dajesz Mzap łososia wędzonego podsmażonego na patelni?

Daje normalnego -nie wędzonego 
28 maja 2016 17:54 / 2 osobom podoba się ten post
Inna wersja łosoś wędzony krótko podsmażony plus serek biały kanapkowy ziołowy zamiast śmietany -propozycja do wypróbowania
29 maja 2016 00:03 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

U mnie byl kurczak pieczony na butelce z piwem. Do tego pare pieczonych ziemniakow(dla babki)Oraz salata z rukola i roszponka,z orzechami wloskimi oraz pomaranczami. I jeszcze surowka z mlodej kapusty,taka z koperkiem.Ta ostatnia taka sobie...W Polsce jkas lepsza jest ;)

Super danie. Poza tą ostatnia pozycją surówki kupuję pomysł na obiad na jutro.
Jakoś mi brakuje pomysłów ostatnio.
Chociaż dzisiaj był świeży płat dorsza z pociętym rozmarynem i podpieczony na wolnym ogniu, ziemniak i surówka z pora bez dodatków.
Deser naturalnie za bazie truskawek, czyli zmiksowany twarożek z truskawkami. Przybrany listkami mięty i ćwiatrkami owoców.
29 maja 2016 07:45 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Super danie. Poza tą ostatnia pozycją surówki kupuję pomysł na obiad na jutro.
Jakoś mi brakuje pomysłów ostatnio.
Chociaż dzisiaj był świeży płat dorsza z pociętym rozmarynem i podpieczony na wolnym ogniu, ziemniak i surówka z pora bez dodatków.
Deser naturalnie za bazie truskawek, czyli zmiksowany twarożek z truskawkami. Przybrany listkami mięty i ćwiatrkami owoców.

Oj, jak ja lubiłam "Ciebie" czytać.....chociaż nie powinnam. A ten por tak zupełnie "solo"?
29 maja 2016 10:37 / 2 osobom podoba się ten post
Kobietka

Oj, jak ja lubiłam "Ciebie" czytać.....chociaż nie powinnam. A ten por tak zupełnie "solo"?

Por solo z drobiną cukru i soli. Tylko że na godzinę wcześniej trzeba to zrobić, żeby zmiękł. Po czym ugniatam drewnianym tłuczkiem żeby do reszty był miękki. 
I  jogurtu z troszku śmietaną kwaśną (lub mjonezu tyćkę jak kto lubi albo w domu ma) pomieszać i zalać.
Ludzie parzą wrzątkiem, staram się jednak nie niszczyć witamin.
29 maja 2016 10:39 / 2 osobom podoba się ten post
Kobietka

Oj, jak ja lubiłam "Ciebie" czytać.....chociaż nie powinnam. A ten por tak zupełnie "solo"?

Zaintrygowało mnie ....chociaż nie powinnam. ????
Ktoś zakazał? 
Napisz kto tu tylko )))
29 maja 2016 10:42 / 1 osobie podoba się ten post
Ja mam dzisiaj dylemat*  "CO BĘDĘ JADŁA NA OBIAD"  corka pdp dzisiaj gotuje i mamy z dziadkiem luz . Czekamy na delicje
29 maja 2016 10:43 / 1 osobie podoba się ten post
Szparagi, szynka, kartofelki.Szybko i smacznie
29 maja 2016 10:44 / 2 osobom podoba się ten post
Karkówka pieczona w sosie ,kluski ziemniaczane, surówka z marchwi i jabłka -dla mnie kiszone ogórki.