Brexit

27 czerwca 2016 05:57 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

Właśnie słyszałam, że może referendum będzie powtórzone. Zebrano 1,5 mln podpisów pod petycją o powtórzenie i teraz będą myśleć, co z nią zrobić.

Tak , tak. Ponoć nie za bardzo świadomie uczestniczyli w referendum. No jak w Koreii Zabawne komentarze sa na ten temat. Jeden z nich to : " Z Wielkiej Brytanii zostanie tylko Anglia ".
27 czerwca 2016 10:24
Knorr

a ja jestem za wyjściem "po angielsku" z niewygodnej imprezy.

Co też się stało, tyle tylko,że nie po cichu a z przutupem,że całym swiatem zatrzęsło. :)
27 czerwca 2016 12:34 / 1 osobie podoba się ten post
27 czerwca 2016 21:41 / 2 osobom podoba się ten post
Lawenda

Co też się stało, tyle tylko,że nie po cichu a z przutupem,że całym swiatem zatrzęsło. :)

No właśnie, bo to zupełnie nie po angielsku. I stare porzekadło nieaktualne już jest się znaczy ))
27 czerwca 2016 22:02
Knorr

No właśnie, bo to zupełnie nie po angielsku. I stare porzekadło nieaktualne już jest się znaczy :-)))

27 czerwca 2016 23:42 / 2 osobom podoba się ten post
29 czerwca 2016 10:45 / 1 osobie podoba się ten post
emilia

Ograniczeniom podlegają wszyscy obcokrajowcy, którzy chcą w Szwajcarii legalnie być i pracować. Troszeczkę łatwiej jeśli ktoś jest z UE, ale zakotwiczyc tu ogólnie jest ciężko. Widoki na takie wsparcie socjalne jakie było / jest w UK, czy w DE - marne. Może to dobrze, to mały kraj i musi się bronić. 

Wiem Emilko, kiedyś sama próbowałam. 
29 czerwca 2016 12:46 / 6 osobom podoba się ten post
29 czerwca 2016 12:47
Dobre
29 czerwca 2016 13:18
Wydaje mi się, że brytyjscy rządzący staną na głowie żeby nie wyjść z UE. Sporo się tam dzieje teraz, ciekawe jak się zakończy?
29 czerwca 2016 15:49 / 2 osobom podoba się ten post
opiekun_Janusz

Wydaje mi się, że brytyjscy rządzący staną na głowie żeby nie wyjść z UE. Sporo się tam dzieje teraz, ciekawe jak się zakończy?

Dokładnie,teraz jak juz po referendum to widać ,że są zaskoczeni wynikiem....Z drugiej strony jako państwo wyspiarskie ,nie graniczące z nikim, od zawsze  w jakiś sposób byli oddzieleni od spraw reszty Europy i byc może to poczucie niezależności spowodowało taki a nie inny wynik.Pożywiom uwidim.Nawet jeśli to nie bedzie szybki proces,każdy kraj jest związany umowami UE  w róznych dziedzinach funkcjonowania.O ile euro wciąz tak wysoko bedzie stało to prywatnie jestem za tym ,żeby wychodzili jak najdłużej:)