Internet w Niemczech

14 października 2013 16:29
Mam takie pytanie,kupiłam sobie sticka w Aldiku i doładowanie na miesiąc,używałam tego sticka jeden dzień ponieważ sąsiadka mi zapronowała,że moge się podpiąć do jej routera,podała mi kod i do tej pory korzystam,a z tego doładowania wykorzystałam tylko jeden dzień,czy to mi przepada czy jakby co to moge korzystać z tego doładowania chociaż miesiąc juz minął..
14 października 2013 16:57
iwunia

Mam takie pytanie,kupiłam sobie sticka w Aldiku i doładowanie na miesiąc,używałam tego sticka jeden dzień ponieważ sąsiadka mi zapronowała,że moge się podpiąć do jej routera,podała mi kod i do tej pory korzystam,a z tego doładowania wykorzystałam tylko jeden dzień,czy to mi przepada czy jakby co to moge korzystać z tego doładowania chociaż miesiąc juz minął..

To wszystko zależy od tego, jaką opcje miałaś zatwierdzoną (samo doładowanie nic nie przesądza)
-jeśli miałaś miesieczną (a właściwie 30-dniową) -to zużyłaś te 15e,
-jesli nie przestawiałaś na 30 dniową -to zuzyłaś 1,99 (za dobę) lub wg. wykorzystanych MB,
 
ale nawet jak to doładowanie 15e ci się zużyło -to powinno coś zostać na koncie (na starterze jest 10e do wykorzystania).
 
Najlepiej sama sie przekonaj: włóż Stick, podaj PIN i bez wchodzenia do internetu da sie sprawdzić w Verbindungsassistent jaką masz opcję i ile ci zostało eurasków. Ja mam Sticka od kilku lat i zawsze sobie na nim zostawiam kilka euro np. na pierwszy dzień po przyjeździe, lub końcówke pobytu jak zostanie mi np. 2-3 dni i nie opłaca się doładowywać na 30 dni. Wtedy przestawiam sobie na opcję dobową -po 1,99e.
27 października 2013 15:17
Powiedzcie mi czy w Waszych internetach z Aldi mozecie spokojnie otwrzyć dwie (lub więcej) stron bez dlugiego i mozolnego ładowania ?? Bo ja na moim o2 niestety nie bardzo. A doładowalam konto 21.10. :/ za 15 euro. PS.Czy karta z Aldi pojdzie na sticku bez simlocka?? No coś nie teges jest z tym netem. Poczekam na opinie innych.
27 października 2013 15:29
Ja teraz mogę otworzyć kilka stron jednocześnie, bardzo szybko się otwierają. Jestem drugi raz w tym samym miejscu, poprzednio miałam innego laptopa i własnie baaardzo mozolnie się wszystko otwierało. Teraz mam taki sam net, czyli z Aldi za 15e i na innym laptopie śmiga aż miło.
27 października 2013 15:34
efka66

Ja teraz mogę otworzyć kilka stron jednocześnie, bardzo szybko się otwierają. Jestem drugi raz w tym samym miejscu, poprzednio miałam innego laptopa i własnie baaardzo mozolnie się wszystko otwierało. Teraz mam taki sam net, czyli z Aldi za 15e i na innym laptopie śmiga aż miło.

Ale to moze byc wina lapka że stary juz ???
Miałam w prawdzie go robić ale jakos mnie sie nie chce :)
Albo zaraz zrobię :)
27 października 2013 15:38
No ja w sumie się na tym nie znam, ale z mojego doświadczenia w tym temacie wynika, że laptop tez odgrywa jakąś rolę. Jak tu przyjechałam we wrześniu z nowym laptopem i włączyłam neta, to byłam zdumiona, że aldi może tak działać. Poprzednio to była masakra.
27 października 2013 15:59
no i robię zrzucam jak tylko mogę wszystko na dysk zewnętrzny i robię kompa z pomoca syna od babci.
Kuźwa no nie da się inaczej.
Ten stary muł mi muli a ja tego juz dluzej nie zniose .
Będzie dobrze , zaraz babci wloski trzasnę , wysuszymy i ja lecę na spacer bo pięknie się wypogodziło oj slonko zawitało.
A popalic trzeba bo jeszcze mam fajeczki :D
05 listopada 2013 21:35
Problem ze ja dzialam tylko na telefonie ,nie mam laptopa,a ze telefon za slaby to nie moge sypa zainstalowac
05 listopada 2013 21:41
Haneczka47

Problem ze ja dzialam tylko na telefonie ,nie mam laptopa,a ze telefon za slaby to nie moge sypa zainstalowac

Można na telefonie smartfonie zainstalować skypa.Napisz jaki masz telefon,jaki typ,to ci ściągne linka z aplikacją skypa na smartfona.
05 listopada 2013 21:47
Mam nokie 302 ale jest za slaba na skypa ,to nie smartfon
05 listopada 2013 21:50
Haneczka47

Mam nokie 302 ale jest za slaba na skypa ,to nie smartfon

No,na ten telefon nie ma aplikacji skypa,nie ma właściwego systemu operacyjnego.Ale po za tym fajny telefonik.
05 listopada 2013 21:54
Tak ,oprocz tego ze nie ma skypa tj niezawodny
05 listopada 2013 22:34
No, ja tez mam ta Nokie, bardzo lubie ten aparacik, ale ja jednak tylko jako telefon uzywam.
07 listopada 2013 23:53
tina 100%

Można na telefonie smartfonie zainstalować skypa.Napisz jaki masz telefon,jaki typ,to ci ściągne linka z aplikacją skypa na smartfona.

Witam! A czy ja mogę poprosić o linka? Bo się nie doszukałam :( Może tak kiepsko szukam ;) Nokia Lumia 610 Też zapowiadają mi się święta w de, choć wszystko jeszcze może się zmienić...
07 listopada 2013 23:58
I jeszcze jedno pytanie - dość głupie, ale ja już tak mam: trochę techniki i zaraz się gubię. Co to jest ten "stick" i jak to działa? W Pl mam internet ale jak go "przewieźć" za granicę? Samo wi-fi w lapku chyba nie wystarcza, bo nie w kazdym domu w de jest net. Możecie mnie oświecić? :) Pozdrawiam!