Internet w Niemczech

08 listopada 2013 00:01
Stick tj takie cos jak w pl internet na karte sie kupuje to tu w aldiku czy wodafone mozna kupic ja w telefonie mam lebara
08 listopada 2013 09:39
Lili

Witam! A czy ja mogę poprosić o linka? Bo się nie doszukałam :( Może tak kiepsko szukam ;) Nokia Lumia 610 Też zapowiadają mi się święta w de, choć wszystko jeszcze może się zmienić...

Niestety,nie można sciągnąć skypa na tą Nokię,bo pracuje w wersji Windowsa,a nie w Symbianie jak poprzednie.Chyba jeszcze nie opracowali aplikacji.
08 listopada 2013 09:53
Hmm, to jest tak, ze mozna skypa na tej Nokii zainstalowac, korzystac z rozmow tekstowych, telefonicznych, ale bez video. Powodem jest zbyt mala pamiec operacyjna aparatu - tylko 256 MB, a skype wymaga do pelnej wspolpracy minimum 512 MB pamieci operacyjnej.

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-610/211976-anyway-download-older-version-skype-worked-lumia-610-a.html

Tu jest mozliwosc pobrania zmodyfikowanej wersji skypa dla tej Nokii -po kliknieciu w link otwiera sie stronka do pobrania:

http://www.windowsmania.pl/dyskusja-ogolna-46/%5Blumia-610%5D-modyfikacja-skype-do-pobrania-instalacji-6272/#post78864

08 listopada 2013 10:15
Lili

I jeszcze jedno pytanie - dość głupie, ale ja już tak mam: trochę techniki i zaraz się gubię. Co to jest ten "stick" i jak to działa? W Pl mam internet ale jak go "przewieźć" za granicę? Samo wi-fi w lapku chyba nie wystarcza, bo nie w kazdym domu w de jest net. Możecie mnie oświecić? :) Pozdrawiam!

Stick to taki "paluch" z wejściem USB,który podłączasz do lapka-możesz zakupic np.w ALDI -stick,starter z karta startowa ,taka sama jak do komórki/wkładasz ja do tego sticka,do srodka/ i doładowanie/za 15euro jest na 30 dni/.Instalacja nastepuje jak juz podłączysz sticka do lapka -komputer po kolei wydaje polecenia i instalujesz sobie net.Po zainstalowaniu trzeba go zarejestrowac -najlepiej telefonicznie/razem ze starterem dostajesz cały pakiet infornacyjny co i jak -po niemiecku oczywiście/Jak nie wiesz jak to zrobić ,poproś kogoś z rodziny.A jak juz masz wszystko zainstalowane i zarejestriwane to doaldowujesz i masz net i jestes niezalezna na przyszlośc -gdzie bys nie pojechaął ,dokupujesz doąłdowanie i masz łączność z cywilizacją:):):)W ALDI na dziendobry całośc wraz z doąldowaniem kosztuje 67euro.
W innych sieciach na kartę jest chyba podobnie.Nie wiem czy net z Tchibo jest dobry ,bo nasza Romana juz dawno kupiła a dostępu jak nie ma tak nie ma na neta:(
Z netu ,który masz w PL nie korzystaj bo ścignie ci tyle kasy się padniesz z wrażenia!!!!!!
08 listopada 2013 10:50
Lili

Witam! A czy ja mogę poprosić o linka? Bo się nie doszukałam :( Może tak kiepsko szukam ;) Nokia Lumia 610 Też zapowiadają mi się święta w de, choć wszystko jeszcze może się zmienić...

:)nie smutaj:)tez bede miala swieta w de aczkolwiek wyliczone przez caly rok mialam teoretycznie bezblednie w sensie powrotu przed swietami:( ale plany sie pokrzyzowaly:)przetrwamy:)))))
08 listopada 2013 10:53
kasia63

Stick to taki "paluch" z wejściem USB,który podłączasz do lapka-możesz zakupic np.w ALDI -stick,starter z karta startowa ,taka sama jak do komórki/wkładasz ja do tego sticka,do srodka/ i doładowanie/za 15euro jest na 30 dni/.Instalacja nastepuje jak juz podłączysz sticka do lapka -komputer po kolei wydaje polecenia i instalujesz sobie net.Po zainstalowaniu trzeba go zarejestrowac -najlepiej telefonicznie/razem ze starterem dostajesz cały pakiet infornacyjny co i jak -po niemiecku oczywiście/Jak nie wiesz jak to zrobić ,poproś kogoś z rodziny.A jak juz masz wszystko zainstalowane i zarejestriwane to doaldowujesz i masz net i jestes niezalezna na przyszlośc -gdzie bys nie pojechaął ,dokupujesz doąłdowanie i masz łączność z cywilizacją:):):)W ALDI na dziendobry całośc wraz z doąldowaniem kosztuje 67euro.
W innych sieciach na kartę jest chyba podobnie.Nie wiem czy net z Tchibo jest dobry ,bo nasza Romana juz dawno kupiła a dostępu jak nie ma tak nie ma na neta:(
Z netu ,który masz w PL nie korzystaj bo ścignie ci tyle kasy się padniesz z wrażenia!!!!!!

LILI nigdy w zyciu nie kupuj Tchibo:( Ja mialam i do du....y.
12 listopada 2013 21:27
margaretka82

no i robię zrzucam jak tylko mogę wszystko na dysk zewnętrzny i robię kompa z pomoca syna od babci.
Kuźwa no nie da się inaczej.
Ten stary muł mi muli a ja tego juz dluzej nie zniose .
Będzie dobrze , zaraz babci wloski trzasnę , wysuszymy i ja lecę na spacer bo pięknie się wypogodziło oj slonko zawitało.
A popalic trzeba bo jeszcze mam fajeczki :D

jakos laptopa ma znaczenie ale nie az tak wielkie jesli tylko przegladasz pliki bez wizji czy muzyki.Proponuje ci (jesli potrafisz to zrobic ) to uwolnij ile sie da RAM.Mowiac inaczej wylacz wszystkie "upiekrzenia" w ststemie.jesli np masz Vista to wylacz pasek boczny,wylacz automatyczne uruchomianie sprzetu programy startowe,dostosuj efekty wizualne,zrezygnuj nawet z ulubionego zdjecia na pulpicie.Wszystko to razem uwolni ci troche pamieci RAM a tym samym lapek bedzie pracowal troszke szybciej. Oczyszczaj i rob defragmentacje dysku z systemem.Powodzenia
13 listopada 2013 08:15
Pomocy !!!! Nie moge otworzyć skype-wyświetla mi się-"Faled to get proc address for Gett.ogical Processor Information KERNEL 32.dll-pomóżcie mi sie z tym uporac
13 listopada 2013 09:54
Iwunia - spróbuj odinstalowac calkiem i zainstalować na nowo-powinno pomóc:)
13 listopada 2013 09:59
iwunia

Pomocy !!!! Nie moge otworzyć skype-wyświetla mi się-"Faled to get proc address for Gett.ogical Processor Information KERNEL 32.dll-pomóżcie mi sie z tym uporac

A masz najnowsze aktualizacje?
Ja znalazłam w tym temacie http://forum.instalki.pl/problem-z-instalacja-skype-t29947.html
13 listopada 2013 10:48
kasia63

Iwunia - spróbuj odinstalowac calkiem i zainstalować na nowo-powinno pomóc:)

I pewnie pomoże,bo wygląda na to że Skype się "wysypał".
13 listopada 2013 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
To jest tak: Jesli masz WindowsXP - i ostatnia, najnowsza wersje Skypa (6.7), a nie masz zainstalowanego dodatku Service Pack 3 - to wlasnie Skype nie bedzie dzialac. Rozwiazanie: instalacja dodatku Service Pack 3, albo instalacja wczesniejszej wersji Skypa - polecana jest ta:
"It seems also that this function is only required with the latest Skype 6.7 version, so you can try to revert to the previous 6.6.0.106 version. You can install the 6.6.0.106 version using this msi-installer: http://download.skype.com/msi/SkypeSetup_6.6.0.106.msi"
 
http://community.skype.com/t5/Windows-desktop-client/Failed-to-get-proc-address-for-GetLogicalProcessorInformation-on/td-p/1787546
 
Pod spodem jest post, ze instalacja SP3XP pomogla i najnowszy Skype dziala.
13 listopada 2013 11:05
Ile placicie za sticka w Aldim? Bo ostatnio widzialam za 39 euro a bylam przekonana ze wspominaliscie o 15 eur
13 listopada 2013 11:09
Sówka

Ile placicie za sticka w Aldim? Bo ostatnio widzialam za 39 euro a bylam przekonana ze wspominaliscie o 15 eur

Stick to co innego a doładowanie jak się go już ma to też co innego. Stick to takie ustrojsto do którego karte sie wkłada jak do telefonu.
13 listopada 2013 11:11
MeryKy

Stick to co innego a doładowanie jak się go już ma to też co innego. Stick to takie ustrojsto do którego karte sie wkłada jak do telefonu.

Tak wiem, dlatego pytam o cene sticka