Internet w Niemczech

24 listopada 2013 16:18 / 1 osobie podoba się ten post
Pola1122

Dzięki teraz mam całkowitą jasność. Gdzie najlepiej w Niemczech kupić starter, z jakiej sieci jest  najbardziej niezawodny?
 

Ja mam włąśnie ALDI już 3 lata i nie narzekam ,czasem net muli ,czasem spada ale działa w sumie przyzwoicie,skyp całkiem normalnie:)Kupujesz w ALDI starter,stick i doaldowanie -na 30 dni kosztuje 15euro a ogólnie cały ten zestaw na dzień dobry 67euro.Trzeba zainstalowac  i zarejestrowac ,najlepiej telefonicznie - jak nie będziesz wiedziła jak to zrobisz ,ktos z rodziny powinien pomóc .Instalacja nie jest trudna ,to zrobiłam sama,rejetracja trudniejsza bo na infolinii jak to zwykle b szybko mówią,mozna zapytać o połącznie z polskojęzycznym pracownikiem albo poprosic o wolne mówienmie jak ktos ma problem zjęzykiem.Dasz rade:)Tylko najpierw zdobądź lapka:):):)
24 listopada 2013 16:21
wikil

moim zdaniem Aldi, stick miałam z PL, bo mój wcześniej pracował w DE i z niego korzystał, kupujesz normalnie w Aldim, do tego karta startowa plus doładowanie, niestety na 1 raz to dosyć wydatek, bo sam stick 29eur, karta sim 10, a doładowanie na miesiąc 15eur (mi jednak wyskakuje problem techniczny przy doładowaniu na miesiąc i musze po 24h kupować, a to 2 eur za dobre:/)
zasieg jest, nie powala, czasem przerywa, w piatek wieczorem zapomnij o skype itp :) no ale to zawsze coś :)

jesli jest jakis problem zawsze mozna sie zalogowac na ,Mein Aldi Talk,,tam mozesz doladowac i zmieniac ustawienia,zazadzac kontem,lub po prostu zaladowac za 15 i zadz do biura obslugi oni m-czny ustawia ja mam Aldika juz pare lat i nawet jak sie strony slabo otwieraja ze skypa moge zawsze korzystac nawet w piatek:)
24 listopada 2013 16:23
magdalena_k - wiem, próbowałam tak, jednak był przez 2 dni jakiś problem techniczny, kuzynka która ma telefon w aldi też mówiła że coś jest nie tak, a wtedy własnie mialam doładowane 16eur, wiec niestety ale przepadło doładowanie na miesiąc ;/
24 listopada 2013 16:27 / 1 osobie podoba się ten post
wikil

magdalena_k - wiem, próbowałam tak, jednak był przez 2 dni jakiś problem techniczny, kuzynka która ma telefon w aldi też mówiła że coś jest nie tak, a wtedy własnie mialam doładowane 16eur, wiec niestety ale przepadło doładowanie na miesiąc ;/

no to jakos niefortunnie Ci poszlo szkoda tylko kasy,ja przy najmniejszym problemie do nich dzwonie zawsze:)
24 listopada 2013 16:29
magdalena_k

jesli jest jakis problem zawsze mozna sie zalogowac na ,Mein Aldi Talk,,tam mozesz doladowac i zmieniac ustawienia,zazadzac kontem,lub po prostu zaladowac za 15 i zadz do biura obslugi oni m-czny ustawia ja mam Aldika juz pare lat i nawet jak sie strony slabo otwieraja ze skypa moge zawsze korzystac nawet w piatek:)

Jak nie masz jeszcze zarejestrowanego netu to nie mozesz sie zalogować Mein Aldi Talk -z tego prostego powodu ,że Cię odrzuci własnie z powodu  braku rejestracji :) Próbowałam jak zainstalowalam i niestety dzwonienie mnie nie ominęło:)
24 listopada 2013 16:30
oj pewnie bym się nie dogadała :D
szkoda troche kasy, ale i tak wracam, wiec do końca pobytu mi wystarczy to co mam teraz :)
24 listopada 2013 16:31
nie no Kasiu ja sie zgadzam oczywiscie chodzilo mi o to ze jak sie zarejestruje juz i doladuje za 15 i samemu nie mozna ustawic manualnie na m-c bo sa jakies techniczne problemy mozna sprobowac przez Mein aldi Talk albo zadz do nich mialam juz tak pare razy zawsze jak zadz udawalo sie im ustawic i kasa nie szla na marne
24 listopada 2013 16:33
a powiedzcie mi, czy często wam "wywala" i musicie wpisywać ponownie PIN?
to jest strasznie denerwujące i nie wiem czy to problem mój, czy ogólny?
24 listopada 2013 16:34
mnie nie Wywala a Pin mam zapisany automatycznie mnie laczy odrazu
24 listopada 2013 16:35 / 1 osobie podoba się ten post
wikil

a powiedzcie mi, czy często wam "wywala" i musicie wpisywać ponownie PIN?
to jest strasznie denerwujące i nie wiem czy to problem mój, czy ogólny?

Pewnikiem sobie nie zaznaczyłaś "zapamietaj pin" i dlatego za każdym razem musisz wpisywać:)Jak raz zaznaczysz to problem zniknie:)
24 listopada 2013 16:37
magdalena_k

nie no Kasiu ja sie zgadzam oczywiscie chodzilo mi o to ze jak sie zarejestruje juz i doladuje za 15 i samemu nie mozna ustawic manualnie na m-c bo sa jakies techniczne problemy mozna sprobowac przez Mein aldi Talk albo zadz do nich mialam juz tak pare razy zawsze jak zadz udawalo sie im ustawic i kasa nie szla na marne

Mi tez się zdarzylo parę razy ,że nie mogłam taryfy ustawic,ale nie dzwonie walczę do skutku:)Ja wygrywam:):):)
24 listopada 2013 16:42
Co sadzicie o speedbox LTE II od T-Mobil ? Moze ktos ma ? Koszt to 29,90 miesiecznie ale szybkosc LTE i bez limitu
24 listopada 2013 16:44 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Mi tez się zdarzylo parę razy ,że nie mogłam taryfy ustawic,ale nie dzwonie walczę do skutku:)Ja wygrywam:):):)

nie no teraz jak przyjechalam tez sie nie chciala ustawic ,jednak dalam rade.....a tak jak juz faktycznie nie daje rady to dzwonie do nic a co.....
26 listopada 2013 15:47
efka66

No i po kłopocie,wypróbowane, mozna spokojnie 2- 3 dni wcześniej internet doładować. Tyle, że po doładowaniu pokazuje jeszcze starą datę ważności, u mnie to było do 12.07.A dziś czyli 13.07 autoamtycznie pobrał sobie z konta należność na nastepny miesiąc i mam nadal taryfę 30 dni do 13. 08. ważną. Czyli trzeba tylko poczekać, nic nie robić, nigdzie nie dzwonić, pisze to jakby ktoś miał podobne wątpliwości kiedyś.

A ciekawe czy o1,5 tygodnia  wczesniej można załadowac i czy będzie chulało ???
Popróbować czy poczekac ?? 
Hmmm chyba spróbuję :) 
Tak mnie korci te 15 euro ;D:D:D
26 listopada 2013 16:10
mozna ja kiedys doladowalam za 30e i co m-c samo pobieralo