Internet w Niemczech

22 grudnia 2013 07:35
efka66

No to szkoda, a długo jeszcze musisz się tak męczyć, ile tej ważności masz? Z tym Aldim to jest dziwna sprawa, bo ostatnio w tym samym miejscu mi śmigał, a dziś doładowałam, na 30 dni za 15e i niby pokazuje Internet Flatrate XL ale w innym miejscu pisze 3gb  i juz na starcie nie jest taki szybki jak ostatnio. 

Niestety do 8 stycznia muszę się męczyć. Dbrze że chociaż jakikolwiek jest i mam okno na świat. Bo tu mam pokój bez radia i bez telewizorni. Wieje nudą :) I dwie małe żaróweczki. Jedna w lampce nocnej i jedna w pięcioramiennym żyrandolu. Więc nawet poczytać nie można. Muszę na te gwinty kuknąć i sobie gdzieś dokupić. Wrrrrr....
22 grudnia 2013 07:39
Gabrysia

1. Otwórz Verbindungsassistent  i wprowadź PIN ale NIE WCISKAJ GUZICZKA *VERBINDEN*
 
2. Wciśnij guzik *Tarifverwaltung* -otworzy ci się nowe  okienko z 3 guziczkami:
-Mein Tarif  (do sprawdzania obecnej taryfy)
-Guthaben Aufladen (na doładowania –wystarczy wpisać 16-cyfrowy nr doładowania i wcisnąć guzik Aufladen)
-Ftaltrates buchen/aendern –to właśnie ten guzik nalezy wcisnąć, aby dokonać zabukowania odpowiedniej taryfy –otworzy się nowe okienko.
 
3. Odptaszkuj odpowiednią opcję  i zatwierdź.
 
Dostaniesz najpierw sms-a, że przyjęto zamówienie na opcję XL.  Za jakiś  czas (do 24 godz. ale praktycznie od 10 min. do 2 godz.) dostaniesz następnego sms-a, że uruchomiono opcję XL , która jest ważna od….do…..   i wtedy zdejmą ci 15e z konta.
 
DOPIERO WTEDY MOŻNA WEJŚĆ W INTERNET !!!  -to tu są właśnie nieporozumienia z tym zżeraniem pieniędzy…..bo jeśli ktoś  się  połączy z internetem wcześniej (przed zatwierdzeniem przez Aldi opcji XL) to płaci Basistarif po 0,24e za MB „na bieżąco” i wtedy nie starcza mu tych 15e na uruchomienie  zamówionej opcji XL.
 
Jeśli zależy komuś na przedłużeniu dotychczasowej opcji -gł. mcznej najlepiej jest zasilać konto przed upływem terminu np. 28, lub 29tego dnia lub wcześniej . Wtedy automatycznie  przedluza się o następne 30 dni (bo w wymaganym momencie jest dostateczna kwota na koncie) - to naprawdę działa bezawaryjnie !! 
 
 
Ważne: nie ustawisz innej taryfy do końca terminu ważności obecnej taryfy – trzeba ją wymówić . Do tego służy guziczek *kuendigen* (możesz to zrobić w każdym czasie…..ale pomimo to będzie obowiązywała do końca terminu – po prostu nie przedłuży ci się automatycznie).

Dzięki Gabrysiu już w przyszłości nie dam sobie pieniędzy wytrzepać z kieszeni  :( Swoją drogą nie mogło by to być jak u nas wkładasz karte i masz internet? Bez jakiś pułapek???
22 grudnia 2013 09:21 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Niestety do 8 stycznia muszę się męczyć. Dbrze że chociaż jakikolwiek jest i mam okno na świat. Bo tu mam pokój bez radia i bez telewizorni. Wieje nudą :) I dwie małe żaróweczki. Jedna w lampce nocnej i jedna w pięcioramiennym żyrandolu. Więc nawet poczytać nie można. Muszę na te gwinty kuknąć i sobie gdzieś dokupić. Wrrrrr....

MeryKy - jest jeszcze ratunek dla Ciebie :)
 
Zajrzałam na stronę Aldi Talk i okazuje się, ze mają nowość !! 
We wszystkich taryfach (oprócz XL) ...również Twojej można przywrócić normalną prędkość za 3e. Podobno można to zrobić wielokrotnie, nie ma to żadnego wpływu na termin ważności zabukowanej taryfy.
Po prostu resetują wykorzystany limit do 0 ...i zaczyna się go od nowa liczyć.
To się nazywa: Neues High-Speed-Volumen
 
Piszą, ze tą opcję można uruchomić zarówno przez nr 1155, jak również Verbindungsassistent, lub przez konto Mein Aldi Talk.
Nie ma jednak nigdzie dokładnej instrukcji jak to zrobić. 
Jesli masz na koncie 3e - to radziłabym Ci pokombinować ....nic tu się nie da zepsuć!
 
1. Zajrzyj w Verbindungsassistent na Tarifverwaltung --->  Ftaltrates buchen/aendern - może jest tam opcja   Neues High-Speed-Volumen  (nie mam Sticka przy sobie - to nie mogę sprawdzić).
 
2. albo zadzwoń na bezpłatny 1155 i odsłuchaj ....powinni mieć zapowiedź "Neues High-Speed-Volumen buchen" ... lub coś w tym rodzaju
 
3. Najłatwiej pewnie zmienić jesli ktoś ma załozone konto na "Mein Aldi Talk" -jeśli je masz.
 
4. Jesli się dobrze czujesz w niemieckim (albo masz kogoś, kto by Ci pomógł) można też zadzwonić do ichniego Biura Obsługi Klienta z karty Aldi pod 1157 (0,49e za rozmowę), z innych sieci pod nr 0177-177 1157 (opłata minutowa jak na komórkę e-plus) -możesz dzwonić nawet dzisiaj do 18.oo, w pozostałe dni do 23.oo
 
Mam nadzieję, że Ci się uda to załatwić - bo Świeta i Nowy Rok bez Skypa na obczyźnie to trochę smutno.
Powodzenia!
 
A tu link opisujący tą nową opcję:
http://www.alditalk.de//nord/Surfen/Neues_High-Speed-Volumen.php
22 grudnia 2013 10:39 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Niestety do 8 stycznia muszę się męczyć. Dbrze że chociaż jakikolwiek jest i mam okno na świat. Bo tu mam pokój bez radia i bez telewizorni. Wieje nudą :) I dwie małe żaróweczki. Jedna w lampce nocnej i jedna w pięcioramiennym żyrandolu. Więc nawet poczytać nie można. Muszę na te gwinty kuknąć i sobie gdzieś dokupić. Wrrrrr....

To tak jak ja, bez radia bez telewizorni, a o żarówki tez musiałam sama zadbać:) Kiedyś dziadkowi wyrypałam, że w poprzednim miejscu to ja miałam telewizor, a tu nawet stołu nie mam. to powiedział, że stół moge sobie z biura zabrać a telewizor moge z nim ogladać. No to stół od razu powedrował na górę, a telewizję ogladam bez pardonu, skoro tak stwierdził i nic nie mówi, bo sie boi pewnie, że musiałby drugi kupic. Rzadko oglądam, ale np teraz skoków narciarskich nie popuszczę:)))
22 grudnia 2013 13:12
Gabrysia

MeryKy - jest jeszcze ratunek dla Ciebie :)
 
Zajrzałam na stronę Aldi Talk i okazuje się, ze mają nowość !! 
We wszystkich taryfach (oprócz XL) ...również Twojej można przywrócić normalną prędkość za 3e. Podobno można to zrobić wielokrotnie, nie ma to żadnego wpływu na termin ważności zabukowanej taryfy.
Po prostu resetują wykorzystany limit do 0 ...i zaczyna się go od nowa liczyć.
To się nazywa: Neues High-Speed-Volumen
 
Piszą, ze tą opcję można uruchomić zarówno przez nr 1155, jak również Verbindungsassistent, lub przez konto Mein Aldi Talk.
Nie ma jednak nigdzie dokładnej instrukcji jak to zrobić. 
Jesli masz na koncie 3e - to radziłabym Ci pokombinować ....nic tu się nie da zepsuć!
 
1. Zajrzyj w Verbindungsassistent na Tarifverwaltung --->  Ftaltrates buchen/aendern - może jest tam opcja   Neues High-Speed-Volumen  (nie mam Sticka przy sobie - to nie mogę sprawdzić).
 
2. albo zadzwoń na bezpłatny 1155 i odsłuchaj ....powinni mieć zapowiedź "Neues High-Speed-Volumen buchen" ... lub coś w tym rodzaju
 
3. Najłatwiej pewnie zmienić jesli ktoś ma załozone konto na "Mein Aldi Talk" -jeśli je masz.
 
4. Jesli się dobrze czujesz w niemieckim (albo masz kogoś, kto by Ci pomógł) można też zadzwonić do ichniego Biura Obsługi Klienta z karty Aldi pod 1157 (0,49e za rozmowę), z innych sieci pod nr 0177-177 1157 (opłata minutowa jak na komórkę e-plus) -możesz dzwonić nawet dzisiaj do 18.oo, w pozostałe dni do 23.oo
 
Mam nadzieję, że Ci się uda to załatwić - bo Świeta i Nowy Rok bez Skypa na obczyźnie to trochę smutno.
Powodzenia!
 
A tu link opisujący tą nową opcję:
http://www.alditalk.de//nord/Surfen/Neues_High-Speed-Volumen.php

Dzięki Gabrysiu jeszcze popróbuje. Niestety nie mam dostepu do konta Aldi Talk bo mi niemcy zakładali. Próbowałam wcisnąć zapomniałam hasła, ale prosi o maila no i po ptokach. Nie wiem kto zakladal? Najcześciej to proszą jakiś wnuków. No i nie ma jak ustalić? Zaglądałam do Verbindungsassistent i nie widze takiej opcji. Musze spróbować telefonicznie. Zobaczymy, czy mi to wyjdzie?
 
Sprawdziłam czy mam taką opcję Neues High-Speed-Volumen i nie mam , co więcej Verbindungsassistentnie pokazuje mi mojej ostatniej taryfy tej za 7,99 - Aldi Talk Paket 300? No i pomyślałam, że może zaktualizuje tego asystenta i co i zeżarło mi 2 Euro! Ludzie trzymajcie mnie. Przecież to jest czystej wody złodziejstwo!
Zostaje tylko walka z telefonem i dzwonienie na 1155.
27 grudnia 2013 10:08
MeryKy

Dzięki Gabrysiu jeszcze popróbuje. Niestety nie mam dostepu do konta Aldi Talk bo mi niemcy zakładali. Próbowałam wcisnąć zapomniałam hasła, ale prosi o maila no i po ptokach. Nie wiem kto zakladal? Najcześciej to proszą jakiś wnuków. No i nie ma jak ustalić? Zaglądałam do Verbindungsassistent i nie widze takiej opcji. Musze spróbować telefonicznie. Zobaczymy, czy mi to wyjdzie?
 
Sprawdziłam czy mam taką opcję Neues High-Speed-Volumen i nie mam , co więcej Verbindungsassistentnie pokazuje mi mojej ostatniej taryfy tej za 7,99 - Aldi Talk Paket 300? No i pomyślałam, że może zaktualizuje tego asystenta i co i zeżarło mi 2 Euro! Ludzie trzymajcie mnie. Przecież to jest czystej wody złodziejstwo!
Zostaje tylko walka z telefonem i dzwonienie na 1155.

albo kupienie nowej karty startowej
27 grudnia 2013 10:12
Sprobuje zapytac raz jeszcze.Czy ktos ma,lub orietowal sie jak mozna zakupic Speed Box LTE2 w T- Mobile.Wiem ze abonament to 29,99 na miesiac ale zawsze to LTE a nie 512 z Aldika.Prawde mowiac i tak ktos kto chce kozystac w pelni z neta musi kupic 2 X doladowanie na miesiac.Wiec cena taka sama.kiedys nie bylo problemu z netem a teraz podobno zadaja niemieckiego konta bankowego.
27 grudnia 2013 11:11
Mam pytanie,czy na skejpie mozna rozmawiac rownoczesnie z 2,3 osobami?Fajnie byloby zlozyc sobie sylwestrowe zyczenia.
27 grudnia 2013 12:54
kruszynka1964

Mam pytanie,czy na skejpie mozna rozmawiac rownoczesnie z 2,3 osobami?Fajnie byloby zlozyc sobie sylwestrowe zyczenia.

Jasne,że można na skype rozmawiać więcej niż z jedna osobą jednocześnie i nawet z różnymi krajami,warunek,że znacie ten sam język ;)
skype_konwersacja-dodaj osoby
27 grudnia 2013 13:06
ORIM

albo kupienie nowej karty startowej

 
To chyba by było najlepsze wyjście, kupno drugiej karty :)
Melduje, że udało mi się zrestartować ten mój pakiet. Zadzwoniłam na 1155, odsłuchałam i znalazłam tę opcję wznowienia transferu. W samą Wigilię sobie zrestartowałam. Taka byłam szczęśliwa, że mi się udało :) Taka dumna z siebie że mi tak dobrze poszło. I co i klapa! Taki słaby ten transfer że nie dało się przez Skype rozmawiać. Rodzinka włączyła kamerę i tyle co ich przez moment zobaczyłam. Musiałam z komórki mojej korzystać. A wczoraj wieczorem przyszedł mi SMS że już 80 % transferu zużyłam. Nie będę już kupować nowej karty bo za dużo w to wtopiłam. Niemiec mi ostatnio ustawiał i mi 20 Euro pożarło ;(. Teraz już wiem jak to ładować. Jest opcja „kundigen” tak jak pisała Gabrysia i zmienię sobie na XL. No ale muszę niestety poczekać!
27 grudnia 2013 14:52
MeryKy

 
To chyba by było najlepsze wyjście, kupno drugiej karty :)
Melduje, że udało mi się zrestartować ten mój pakiet. Zadzwoniłam na 1155, odsłuchałam i znalazłam tę opcję wznowienia transferu. W samą Wigilię sobie zrestartowałam. Taka byłam szczęśliwa, że mi się udało :) Taka dumna z siebie że mi tak dobrze poszło. I co i klapa! Taki słaby ten transfer że nie dało się przez Skype rozmawiać. Rodzinka włączyła kamerę i tyle co ich przez moment zobaczyłam. Musiałam z komórki mojej korzystać. A wczoraj wieczorem przyszedł mi SMS że już 80 % transferu zużyłam. Nie będę już kupować nowej karty bo za dużo w to wtopiłam. Niemiec mi ostatnio ustawiał i mi 20 Euro pożarło ;(. Teraz już wiem jak to ładować. Jest opcja „kundigen” tak jak pisała Gabrysia i zmienię sobie na XL. No ale muszę niestety poczekać!

Wiesz ja jednak dalej bede drazyl temat internetu LTE.Te wszystkie aldiki lidle itp moze sa dobre do czytania poczty.Jak dodasz sobie to co faktycznie wydajesz na te cuda miesiecznie to lepiej kupic LTE za 29,99 euro miesiecznie i nie czekac za ci sie strona po 5 min zaladuje.
27 grudnia 2013 17:46 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Wiesz ja jednak dalej bede drazyl temat internetu LTE.Te wszystkie aldiki lidle itp moze sa dobre do czytania poczty.Jak dodasz sobie to co faktycznie wydajesz na te cuda miesiecznie to lepiej kupic LTE za 29,99 euro miesiecznie i nie czekac za ci sie strona po 5 min zaladuje.

Najlepiej to stacjonarny żeby założyli. No ale wpadłam tu na chwile na zastępstwo i nie mam zamiaru walczyć. Skoro poprzedniczkom to pasuje? Pokój bez TV i radia. Dwie małe żaróweczki jedna w pięcioramiennym żyrandolu druga w lampce nocnej. Nawet poczytać wieczorem sie nie da. Tam gdzie byłam jako pierwsza zawsze walczyłam o stacjonarny Internet i mi się udawało. W jednym miejscu gdzie pdp już umierał nie było sensu załatwiać. Ale jak widze dziewczyny mają to gdzieś. Ja już nikomu nie mam zamiaru szteli ustawiać. Bo wiadomo kto walczy o swoje ten ma przechlapane :))) Niech sobie radzą same.
27 grudnia 2013 18:50 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Najlepiej to stacjonarny żeby założyli. No ale wpadłam tu na chwile na zastępstwo i nie mam zamiaru walczyć. Skoro poprzedniczkom to pasuje? Pokój bez TV i radia. Dwie małe żaróweczki jedna w pięcioramiennym żyrandolu druga w lampce nocnej. Nawet poczytać wieczorem sie nie da. Tam gdzie byłam jako pierwsza zawsze walczyłam o stacjonarny Internet i mi się udawało. W jednym miejscu gdzie pdp już umierał nie było sensu załatwiać. Ale jak widze dziewczyny mają to gdzieś. Ja już nikomu nie mam zamiaru szteli ustawiać. Bo wiadomo kto walczy o swoje ten ma przechlapane :))) Niech sobie radzą same.

MeryKy - Tobie "dogodził" ten Niemiec, który doradził i uruchomił Aldi Talk Paket 300 ;).
Jest to najtańsza opcja aldika -takie "3 w 1" ale przeznaczona na komórki !! 
Masz w niej przez 30 dni: 
-darmowe rozmowy i sms-y z innymi aldikami
-300 minut lub sms do wszystkich innych sieci niemieckich,
-300 MB internetu !!!  .....co to jest 300 MB - toż to nic....można od czasu do czasu sprawdzić pocztę, napisać maila czy poczytac forum . 
Opcja XL za 15e ma 17 razy więcej - 5 GB !! starcza swobodnie na miesiąc serfowania i rozmów na Skype (jeśli w danym miejscu jest dobry zasięg), ale też nie wyystarczy na ciągłe oglądanie TV, filmów, czy videoclipów.
Ja też raz mialam podobne miejsce (bez TV, bez radia), chociaż pokoik ładny i mocno oświetlony :).....mało pracy, mnóstwo wolnego i nudy....oglądałam gł. niemiecką TV na laptopie - limitu z Aldika starczalo mi na ok. 2 tyg., ale że miałam też Sticka Lidla (podobnie 5 GB za 15e) więc w razie potrzeby sobie wymieniałam :)
 
Nie rozumiem dlaczego uaktualnienie programu ściągnęło ci 2e !! ...jeśli już to powinno wejść w limit.
Ja mam b.starego Sticka -od tamtej pory program był kilkukrotnie uaktualniany/zmieniany i gdy po dosyć długiej przerwie w korzystaniu ze Sticka wywaliłam go z kompa - zaczął mi się w kółko aktualizować ...chyba 4 lub 5 razy -zżarło mnóstwo limitu - zadzwoniłam na reklamację, po dłuższej rozmowie zwrócono mi wszystko. Od teraz wiem, ze na starterze nie zapisują się aktualizacje (czyli nie należy wywalać programu z kompa, bo tylko tam one są). 
Zresztą przed każdym wyjazdem do DE sprawdzam i ewent. ściągam już w domu najnowszą wersję z tej strony:
http://www.alditalk.de//sued/hilfe_und_service/index.php
 
(ostatnia pozycja), wtedy aktualizacja nie obciąża mi już limitu.

MEDIONmobile Verbindungsassistent für Windows
27 grudnia 2013 19:14
Gabrysia

MeryKy - Tobie "dogodził" ten Niemiec, który doradził i uruchomił Aldi Talk Paket 300 ;).
Jest to najtańsza opcja aldika -takie "3 w 1" ale przeznaczona na komórki !! 
Masz w niej przez 30 dni: 
-darmowe rozmowy i sms-y z innymi aldikami
-300 minut lub sms do wszystkich innych sieci niemieckich,
-300 MB internetu !!!  .....co to jest 300 MB - toż to nic....można od czasu do czasu sprawdzić pocztę, napisać maila czy poczytac forum . 
Opcja XL za 15e ma 17 razy więcej - 5 GB !! starcza swobodnie na miesiąc serfowania i rozmów na Skype (jeśli w danym miejscu jest dobry zasięg), ale też nie wyystarczy na ciągłe oglądanie TV, filmów, czy videoclipów.
Ja też raz mialam podobne miejsce (bez TV, bez radia), chociaż pokoik ładny i mocno oświetlony :).....mało pracy, mnóstwo wolnego i nudy....oglądałam gł. niemiecką TV na laptopie - limitu z Aldika starczalo mi na ok. 2 tyg., ale że miałam też Sticka Lidla (podobnie 5 GB za 15e) więc w razie potrzeby sobie wymieniałam :)
 
Nie rozumiem dlaczego uaktualnienie programu ściągnęło ci 2e !! ...jeśli już to powinno wejść w limit.
Ja mam b.starego Sticka -od tamtej pory program był kilkukrotnie uaktualniany/zmieniany i gdy po dosyć długiej przerwie w korzystaniu ze Sticka wywaliłam go z kompa - zaczął mi się w kółko aktualizować ...chyba 4 lub 5 razy -zżarło mnóstwo limitu - zadzwoniłam na reklamację, po dłuższej rozmowie zwrócono mi wszystko. Od teraz wiem, ze na starterze nie zapisują się aktualizacje (czyli nie należy wywalać programu z kompa, bo tylko tam one są). 
Zresztą przed każdym wyjazdem do DE sprawdzam i ewent. ściągam już w domu najnowszą wersję z tej strony:
http://www.alditalk.de//sued/hilfe_und_service/index.php
 
(ostatnia pozycja), wtedy aktualizacja nie obciąża mi już limitu.

MEDIONmobile Verbindungsassistent für Windows

Dzięki Twoim radom już się nie dam w bambuko zrobić więcej :)
Już mam wszystko opanowane.....
Ale oczywiście jest tak jak w przysłowiu: "madry polak po szkodzie"
A nudów to tu nie mam nawet szybko mi czas leci:)
Zmienniczka mi przekazała że Pdp życzy sobie codziennie świeżą pościel.
Ostatecznie okazało się jak zmieniłam jego ulubiną poszwę na inną,
że nie była taka tragiczna i po co ją zmieniałam?
Hahah dopiero mi to powiedział, że jak będzie brudna to zmieniać.
Ale mnie poprzednia opiekunka poinformowała? :)
I tym sposobem mam od dwóch dni trochę więcej czasu :)
Mniej prasowania mniej prania......
27 grudnia 2013 22:17
MeryKy

Najlepiej to stacjonarny żeby założyli. No ale wpadłam tu na chwile na zastępstwo i nie mam zamiaru walczyć. Skoro poprzedniczkom to pasuje? Pokój bez TV i radia. Dwie małe żaróweczki jedna w pięcioramiennym żyrandolu druga w lampce nocnej. Nawet poczytać wieczorem sie nie da. Tam gdzie byłam jako pierwsza zawsze walczyłam o stacjonarny Internet i mi się udawało. W jednym miejscu gdzie pdp już umierał nie było sensu załatwiać. Ale jak widze dziewczyny mają to gdzieś. Ja już nikomu nie mam zamiaru szteli ustawiać. Bo wiadomo kto walczy o swoje ten ma przechlapane :))) Niech sobie radzą same.

Ja to LTE potrzebuje jako awaryjne wlasnie na jakies zastepstwa.Tu mam WI-FI od sasiada za darmo