Internet w Niemczech

15 stycznia 2014 17:40
wisienka

To mnie zmartwiłas. Ja mam oryginalnego z Aldi, ale córka przyjezdza do De i chciała miec taniej. Kupiła stika przez internet za 50, - zł. Jeszcze tu nie przyjechała, ale ma byc na dniach. Dlatego pytam
 

Wisienka:
15 stycznia 2014 17:41
wisienka

To mnie zmartwiłas. Ja mam oryginalnego z Aldi, ale córka przyjezdza do De i chciała miec taniej. Kupiła stika przez internet za 50, - zł. Jeszcze tu nie przyjechała, ale ma byc na dniach. Dlatego pytam
 

Powiem tak,ja chciałam oryginał kupić w sieci Play,ale oni tam nie byli pewni,czy sztiki sa bez simloka,czy nie.Dlatego tez kupiłam z drugiej ręki,od gościa,który handluje telefonami,zdejmuje simloki itp.Gość zapewniał mnie,ze sztik jest bez simloka.No to juz w DE zakupiłam kartę Sim i okazało sie,ze to nie zadziałało.Chciał nie chciał kupiłam sztika,zainstalowałam i działało ok.
Może mnie gość oszukał,a ty będziesz miała tak,ze to zafunkcjonuje?
15 stycznia 2014 17:45
Gabrysia

Wisienka:
 
1) z rejestracją nie będzie żadnych problemów - możesz zarejestrować z dowolnego komputera (np. Twojego) - również w PL.
 
2) z instalacją jest różnie (Impala ma rację: teoretycznie powinno zadziałać, praktycznie nie zawsze ...nieraz nawet pokazuje mocny sygnał, a nie łączy).
 
Jeśli Stick już kupiony, to spróbuj tak:
-zainstaluj program MEDIONmobile Verbindungsassistent für Windows
(link na poprzedniej stronie)
-gdyby nadal nie łączył - trzeba pogrzebać w ustawieniach (Einstellungen). Dobrze, ze macie 2 kompy i Ty orginalnego Aldika - córka powinna wszystkie ustawienia podpasować pod Twoje.
Powinno zadziałać :)

Dzięki za podpowiedzi, Na razie córka jeszcze w Pl
Zobaczymy co zdziałamy. Dam wam potem znac
 
Dzieki
 
15 stycznia 2014 18:09
Ja mam sztika bez simlocka kupionego w Polsce i mi dz iala ten z Aldi.


15 stycznia 2014 18:12
MeryKy

Ja mam sztika bez simlocka kupionego w Polsce i mi dz iala ten z Aldi.


A musiałaś instalowac jakis program wcześniej ?
15 stycznia 2014 18:19
Musialam Verbondungasystenta z Aldi. Nie potrafie cytowac. Pisze z komorki
15 stycznia 2014 18:22
MeryKy

Musialam Verbondungasystenta z Aldi. Nie potrafie cytowac. Pisze z komorki :-(

Ok, dzięki
wczesniej dziewczyny podawały linka.
15 stycznia 2014 18:32
wisienka

Ok, dzięki
wczesniej dziewczyny podawały linka.

Wisienka, ten program powinien być zaintalowany wcześniej (przed włożeniem Sticka) - najlepiej już teraz w PL. 
 
W DE wkłada starter do Sticka i BEZ ŁĄCZENIA SIĘ Z INTERNETEM doładowywuje i wybiera opcję np. 30dniową XL. 
Dopiero jak otrzyma smsa potwiedzającego o uruchomieniu opcji XL (z datami od kiedy do kiedy) - może się lączyć 
15 stycznia 2014 18:36
Gabrysia

Wisienka, ten program powinien być zaintalowany wcześniej (przed włożeniem Sticka) - najlepiej już teraz w PL. 
 
W DE wkłada starter do Sticka i BEZ ŁĄCZENIA SIĘ Z INTERNETEM doładowywuje i wybiera opcję np. 30dniową XL. 
Dopiero jak otrzyma smsa potwiedzającego o uruchomieniu opcji XL (z datami od kiedy do kiedy) - może się lączyć 

Ok, dzięki. Córce przekazałam wasze wypowiedzi . Ona ma przyjechac dopiero w sobote, wiec zdąży się przygotować.
Jeszcze raz dziekuję wszystkim, wiedziałam, ze na WAS zawsze moge liczyc.
16 stycznia 2014 16:17
Znów prosze o pomoc. Kupiłam kartę startową do sticka z Aldi. Chciałabym ją zarejestrować, a nie potrafię. mój niemiecki nie jest zbyt mocny. Jak najprościej ja zarejestrowac. Moja pomogła mi zarejestrowac zmienniczka. Teraz kupiłam dla córki.
16 stycznia 2014 16:28
Mozesz wejść na ich stronę i zarejestrować
16 stycznia 2014 16:34
Najprościej przez internet  - ta strona:
 
http://www.alditalk.de/sued/registrieren/index.php
 
w 5 krokach (4ty Cię nie dot. bo to chodzi o przeniesienie numeru), 
5ty krok to zestawienie wszystkich podanych informacji i ich ewentualna korekta, na koniec akceptujesz/potwierdzasz.
 
Masz podane podpowiedzi - np. w 1szym kroku najeżdżając myszką na napis SIM-Nummer, albo Telefon-Nummer - pokazuje się obrazek w którym miejscu można zależć te numery.
 
W 2gim kroku masz dane personalne (radzę podać własne/córki imię i nazwisko, ale adres już niemiecki).
 
W 4tym kroku prawdopodobnie można już zabukować opcję Flatrate (ja rejestrowałam już dawno, wtedy nnie było od razu tej możliwości).
 
Wisienka, spróbuj - powinno Ci się udać :)
Jak nie wyjdzie - mogę pomóc (podaj na maila wszystkie dane).
 
 
 
16 stycznia 2014 16:58
Wklejam 3 krok, co mam tu zaznaczyc?
Flatrate buchen

Möchten Sie eine Flatrate buchen?

Hier sehen Sie eine Auswahl von ALDI TALK Flatrates, die Sie von Ihrem Startguthaben jetzt buchen können, damit Ihnen diese gleich zu Beginn zur Verfügung steht.

Weitere Flatrates können Sie auch nach abgeschlossener Registrierung und Aufladung Ihres Guthabens mit Ihrer ALDI TALK-Karte über die Kurzwahl 1155 (kostenfrei), über die ALDI TALK App oder auch über "Mein ALDI TALK" buchen. Bitte beachten Sie, dass eine Kombinierbarkeit nicht zwischen allen Flatrates gegeben ist.

Sie erhalten eine SMS-Benachrichtigung, sobald die Flatrate aktiv ist.

Achtung! Wenn Sie diese SIM-Karte mit dem ALDI TALK Web-Stick nutzen möchten, treffen Sie bitte hier keine Auswahl. Bitte buchen Sie die entsprechende Flatrate über die Software (Verbindungsassistent) des Web-Sticks.

Folgende Flatrates können Sie jetzt von Ihrem Startguthaben buchen:


Auswahl zurücksetzen


ALDI TALK All-Net-Flat 19,99 EUR pro 30 Tage

Komplett Flat SMS & Min. in alle Deutschen Netze + 500MB High-Speed-Internet
›› Jetzt einmalig im Rahmen der Registrierung für 10 EUR, bei Verlängerung gilt der reguläre Preis der Option. ‹‹

Weitere Hinweise zur ALDI TALK All-Net-Flat
ALDI TALK Paket 600 für 12,99 EUR pro 30 Tage

600 Inklusiveinheiten, 400MB High-Speed und Community Flat
›› Jetzt einmalig im Rahmen der Registrierung für 10 EUR, bei Verlängerung gilt der reguläre Preis der Option. ‹‹

Weitere Hinweise zum ALDI TALK Paket 600
ALDI TALK Paket 300 7,99 EUR pro 30 Tage

300 Inklusiveinheiten, 300MB High-Speed und Community Flat

Weitere Hinweise zum ALDI TALK Paket 300
Community Flatrate 2,99 EUR pro 30 Tage

Inklusive aller Gespräche und SMS zu ALDI TALK

Weitere Hinweise zur Community Flatrate
Internet-Flatrate L - 9,99 EUR pro 30 Tage

Optimal für Tablet-Nutzer. High-Speed bis 1500MB
Internet-Flatrate M - 6,99 EUR pro 30 Tage

Optimal für Smartphone- oder Tablet-Nutzer. High-Speed bis 500MB
Internet-Flatrate S - 3,99 EUR pro 30 Tage

Optimal für Smartphone-Nutzer. High-Speed bis 150MB

Weitere Hinweise zu den Internet-Flatrates
16 stycznia 2014 17:03
Wisienka - nic !!
przejdź do następnego kroku.
(wyraźnie piszą, że FLATRATE na internet tu nie da się zabukować - trzeba przez Verbindungsassistenta)
16 stycznia 2014 17:08
Wisienko,zaskoczona jestem tym,co wkleiłaś,Co prawda od lipca nie korzystałam ze sztika ale jak teraz widzę sa całkowicie inne stawki.Ja zazwyczaj wybierałam opcje wtedy za 14,99 na 30 dni-teraz widzę,że jest to 19,99 na 30 dni. Nie znam opcji Paket 600 pro 30 Tage-co to za pakiet?Moze być związany z predkościa internetu,no i tańszy jest. Jakbyś nie wybrała-zawsze opcja na 30 dni! I ważna uwaga,jak już klikniesz i wybierzesz opcję,nie wchodż na internet,ZANIM nie otrzymasz SMS-a potwierdzającego.Bez tego bardzo szybko zje ci doładowanie,bo przekieruje cie na cos zupełnie innego(kiedyś to było takie pro Tag po chyba 2 euro)
 
 
Włożyłam kartę SIM aldikowska(medion) i odsłuchałam mozliwości-no i jest to samo,tak więc nie wiem,moze Tak jak Gabrysia pisze-przejdz dalej?
Ja zadzwoniłam na 1155 i potem klikasz po kolei-8 - 1 -3 -4(to 4 to jest wersja XL za 14,99 na 30 dni).