Internet w Niemczech

06 stycznia 2014 20:09
A ja mam takie pytanie !!! Kupiłam nowego kompa,alditalk rejestrowałam na tym starym a co teraz mam zrobić jadąc do Niemiec z nowym kompem gdzie nie mam wgranego sticka-jakos tak chaotycznie napisałam..proszę o rade...Tylko proszę po kolei jak chłopu na rowie bo ja ciemnota internetowa jestem hihi..
06 stycznia 2014 20:12 / 1 osobie podoba się ten post
po wlozeniu sticka powinien Ci sie sam zainstalowac,rejestracja nie ma z tym nic wspolnego sprobuj zreszta juz w domku Pozdrawiam
06 stycznia 2014 20:15
iwunia

A ja mam takie pytanie !!! Kupiłam nowego kompa,alditalk rejestrowałam na tym starym a co teraz mam zrobić jadąc do Niemiec z nowym kompem gdzie nie mam wgranego sticka-jakos tak chaotycznie napisałam..proszę o rade...Tylko proszę po kolei jak chłopu na rowie bo ja ciemnota internetowa jestem hihi..

ja przed wyjazdem instalowałam w Polsce,też na nowym.
06 stycznia 2014 20:22
mleczko47

ja przed wyjazdem instalowałam w Polsce,też na nowym.

czyli wystarczy zrobić tak jak Magdalena radzi??
tylko włożyc stick do nowego kompa???
 
06 stycznia 2014 20:29
iwunia

czyli wystarczy zrobić tak jak Magdalena radzi??
tylko włożyc stick do nowego kompa???
 

Trzeba zainstalować.Sam się nie zainstaluje.Iwunia jestes jeszcze w domu idz do informatyka jeśli sama nie potrafisz.Ja pierwszy instalowałam u operatora tel.komorkowej w salonie to trwa minut 5 i po bolu.Nie ma co sie wstydzić.Nie grzeb sama jak masz watpliwosci w swoje zdolnosci.Powodzenia.Masz sticka przeciez ze sobą w Polsce.
06 stycznia 2014 20:37
mleczko47

Trzeba zainstalować.Sam się nie zainstaluje.Iwunia jestes jeszcze w domu idz do informatyka jeśli sama nie potrafisz.Ja pierwszy instalowałam u operatora tel.komorkowej w salonie to trwa minut 5 i po bolu.Nie ma co sie wstydzić.Nie grzeb sama jak masz watpliwosci w swoje zdolnosci.Powodzenia.Masz sticka przeciez ze sobą w Polsce.

No właśnie tak myślałam,że pójde do kogoś mądrego,bo patrze na to i nie wiem co z tym zrobić!! Tak,sticka mam z ostatniej stelli chodzi tylko o zmiane komputera..Dziekuje ci -pozdrawiam
06 stycznia 2014 20:39
iwunia

No właśnie tak myślałam,że pójde do kogoś mądrego,bo patrze na to i nie wiem co z tym zrobić!! Tak,sticka mam z ostatniej stelli chodzi tylko o zmiane komputera..Dziekuje ci -pozdrawiam

Powodzenia.
06 stycznia 2014 20:41 / 1 osobie podoba się ten post
Iwunia, powinno wystarczyć włozenie Sticka do laptopa - program sam się instaluje !!

Ale jest jedno "ale" :)
Na Sticku jest wersja programu z jaką kupiłaś Stick. Co jakiś czas jest on aktualizowany. Dlatego radziłabym Ci jeszcze w PL ściągnąć i zainstalować najnowszą wersję programu -
MEDIONmobile Verbindungsassistent für Windows
potem dopiero włóż Sticka i sprawdź, czy Ci się prawidłowo otworzy program. Prawie na 100% będzie wszystko OK :)
Tylko nie łącz się przez Sticka z internetem w PL !!! B.DROGIE!
06 stycznia 2014 20:43 / 1 osobie podoba się ten post
iwunia

No właśnie tak myślałam,że pójde do kogoś mądrego,bo patrze na to i nie wiem co z tym zrobić!! Tak,sticka mam z ostatniej stelli chodzi tylko o zmiane komputera..Dziekuje ci -pozdrawiam

Jak sie odważysz to zrobisz to sama.Instalacja jest naprawdę prosta.Włóz sticka z karta Aldikowa do nowego kompa i kolejno wykonuj polecenia,powoli i spokojnie.Jak juz sie zaistalują wszystkie sterowniki programu,na ekranie pokaże sie ikonka programu ,zapytanie o pin i otworzy sie okno programu.Mnie sie udało samodzielnie zaistalować -dlaczego Tobie ma nie wyjść???
06 stycznia 2014 20:51 / 1 osobie podoba się ten post
Oczywiście, że to jest proste jak drut :D
tu nic nie da się popsuć!

Iwunia link do najnowszego Verbindungsassistenta podałam w poście z 27 grudnia 2013 18:50 - ten drugi zielony -po kliknięciu od razu pobiera program, potem pobrany pliw wystarczy tylko kliknąć i się instaluje
06 stycznia 2014 23:04
Dzięki dziewczyny za wskazówki,buziaki !!!
15 stycznia 2014 16:16
Mam pytanie. Czy jak mam kupionego stika w Polsce ale bez simloka, to mogę normalnie kupic starter i doładowanie z Aldi?? Czy nie będę miała problemów z instalacją i rejestracją.
15 stycznia 2014 16:48
Teoretycznie tak.Jednak ja zrobiłam to samo i nie zadziałało.Musiałam kupić "sztika" w Aldi.
15 stycznia 2014 17:14
Impala

Teoretycznie tak.Jednak ja zrobiłam to samo i nie zadziałało.Musiałam kupić "sztika" w Aldi.

To mnie zmartwiłas. Ja mam oryginalnego z Aldi, ale córka przyjezdza do De i chciała miec taniej. Kupiła stika przez internet za 50, - zł. Jeszcze tu nie przyjechała, ale ma byc na dniach. Dlatego pytam
 
15 stycznia 2014 17:40
wisienka

To mnie zmartwiłas. Ja mam oryginalnego z Aldi, ale córka przyjezdza do De i chciała miec taniej. Kupiła stika przez internet za 50, - zł. Jeszcze tu nie przyjechała, ale ma byc na dniach. Dlatego pytam
 

Wisienka:
 
1) z rejestracją nie będzie żadnych problemów - możesz zarejestrować z dowolnego komputera (np. Twojego) - również w PL.
 
2) z instalacją jest różnie (Impala ma rację: teoretycznie powinno zadziałać, praktycznie nie zawsze ...nieraz nawet pokazuje mocny sygnał, a nie łączy).
 
Jeśli Stick już kupiony, to spróbuj tak:
-zainstaluj program MEDIONmobile Verbindungsassistent für Windows
(link na poprzedniej stronie)
-gdyby nadal nie łączył - trzeba pogrzebać w ustawieniach (Einstellungen). Dobrze, ze macie 2 kompy i Ty orginalnego Aldika - córka powinna wszystkie ustawienia podpasować pod Twoje.
Powinno zadziałać :)