Internet w Niemczech

16 stycznia 2014 17:12
 
 co w 4 i 5 kroku zaznaczyc?
 
 
 
4 krok
 
Rufnummernmitnahme
 
Rufnummernmitnahme:
Nein Ja, zum nächstmöglichen Termin Ja, zur Beendigung des Vertragsverhältnisses mit dem abgebenden Mobilfunkanbie
 
5 krok
 
  __   Ja, alle Angaben sind richtig.
Ich stimme zu, dass ALDI TALK meine Bestands- und Verkehrsdaten verarbeiten darf, soweit dies zur Marktforschung, bedarfsgerechten Gestaltung und individuellen Vermarktung von Telekommunikationsdiensten und Produkten von ALDI TALK erforderlich ist. Ich erkläre mich darüber hinaus einverstanden, dass mich ALDI TALK zukünftig über seine Angebote und Services per Bild- und Textmitteilung oder telefonisch informiert und berät.Diese Einwilligungen kann ich jederzeit durch eine Nachricht an ALDI TALK widerrufen.Hinweis:Gemäß gesetzlicher Bestimmungen darf ALDI TALK Ihre E-Mail-, Postadresse und Mobilfunknummer zum Versand von Neuigkeiten und Angeboten rund um ALDI TALK nutzen. Sie können der Zusendung jederzeit über diese Kontaktdaten widersprechen. Ja,   __ich akzeptiere die AGB und die Nutzungsrichtlinien
16 stycznia 2014 17:21
w 4tym "Nein" - bo nie przenosisz numeru z innej sieci,

w 5tym - po sprawdzeniu czy się nigdzie nie pomyliłaś - wciśnij tak, że potwierdzasz wszystkie dane.....ALE WAŻNE!!
zapisz sobie gdzieś dla pewności wszystkie dane jakie podałaś (imię, nazwisko, adres, mail itp).
Potem możesz założyć swoje konto "MEIN ALDI TALK" - gdzie będziesz widziała wszystkie dane dot. konta, jego wykorzystania itd.
16 stycznia 2014 17:27
Nie wiem,po co masz tu cokolwiek zaznaczać?
4-dotyczy przenoszenia muneru
5 tozwykła regułka,ze wyrazasz zgode na przetwarzanie twoich danych i na to,ze oni będą ciprzesyłać swoje propozycje i info reklamowe.
16 stycznia 2014 17:29
Ok, teraz muszę czekac
Dzieki ci Gabrysiu.
Jestes Wielka :))
16 stycznia 2014 17:38
Impala

Wisienko,zaskoczona jestem tym,co wkleiłaś,Co prawda od lipca nie korzystałam ze sztika ale jak teraz widzę sa całkowicie inne stawki.Ja zazwyczaj wybierałam opcje wtedy za 14,99 na 30 dni-teraz widzę,że jest to 19,99 na 30 dni. Nie znam opcji Paket 600 pro 30 Tage-co to za pakiet?Moze być związany z predkościa internetu,no i tańszy jest. Jakbyś nie wybrała-zawsze opcja na 30 dni! I ważna uwaga,jak już klikniesz i wybierzesz opcję,nie wchodż na internet,ZANIM nie otrzymasz SMS-a potwierdzającego.Bez tego bardzo szybko zje ci doładowanie,bo przekieruje cie na cos zupełnie innego(kiedyś to było takie pro Tag po chyba 2 euro)
 
 
Włożyłam kartę SIM aldikowska(medion) i odsłuchałam mozliwości-no i jest to samo,tak więc nie wiem,moze Tak jak Gabrysia pisze-przejdz dalej?
Ja zadzwoniłam na 1155 i potem klikasz po kolei-8 - 1 -3 -4(to 4 to jest wersja XL za 14,99 na 30 dni).

Impala - te taryfy o których piszesz są głównie na komórki - są to taryfy mieszane, gdzie za konkretną kwotę masz odpowiednią ilość darmowych minut/smsów  + niewielka ilość MB na internet.
Np. tej taryfie ALL-NET za 19,99e  masz darmowe rozmowy do wszystkich sieci w DE + 500 MB (!!) internetu.
Pakiet 600 :  600 min. lub smsów do niemieckich sieci + 400 MB internetu
Pakiet 300 :  300 min. lub smsów   "                     "     + 300 MB internetu
 
Te opcje są ciekawe, ale gł, na rozmowy z komórki .....bo co to jest nawet 500 MB ! - na pewno nie wystarczy na serfowanie, Skypa i od czasu do czasu video na miesiąc.
W opcji XL za 14,99 jest 5 GB !! ....i to nie zawsze wystarcza, jeśli ktoś chce częściej oglądać film lub TV.
16 stycznia 2014 17:54
No ja mam zawszę tą właśnie opcje-XL za 14,99.Kartę z Aldi mam tylko i wyłącznie na internet,do rozmów mam inną-Lycamobile.
To mówisz,ze powinnam kupować doładowanie za 20 euro i bukować opcje za 19,99 i będę miała silniejszy net?Bo na tym co mam,to tylko czytam róznosci i codziennie gadam na skypie a i tyak po ok 2 tygodniach wyraźnie widać,ze wszystko ładuje się wolniej.
16 stycznia 2014 18:04
Impala

No ja mam zawszę tą właśnie opcje-XL za 14,99.Kartę z Aldi mam tylko i wyłącznie na internet,do rozmów mam inną-Lycamobile.
To mówisz,ze powinnam kupować doładowanie za 20 euro i bukować opcje za 19,99 i będę miała silniejszy net?Bo na tym co mam,to tylko czytam róznosci i codziennie gadam na skypie a i tyak po ok 2 tygodniach wyraźnie widać,ze wszystko ładuje się wolniej.

Impala - odwrotnie :D
 
 
 ....przeczytaj uważnie: za 19,99 - 500 MB (+rozmowy)
za 14,99 - 5 GB = 5000 MB (bez rozmów)
16 stycznia 2014 19:47
Gabrysia

Impala - te taryfy o których piszesz są głównie na komórki - są to taryfy mieszane, gdzie za konkretną kwotę masz odpowiednią ilość darmowych minut/smsów  + niewielka ilość MB na internet.
Np. tej taryfie ALL-NET za 19,99e  masz darmowe rozmowy do wszystkich sieci w DE + 500 MB (!!) internetu.
Pakiet 600 :  600 min. lub smsów do niemieckich sieci + 400 MB internetu
Pakiet 300 :  300 min. lub smsów   "                     "     + 300 MB internetu
 
Te opcje są ciekawe, ale gł, na rozmowy z komórki .....bo co to jest nawet 500 MB ! - na pewno nie wystarczy na serfowanie, Skypa i od czasu do czasu video na miesiąc.
W opcji XL za 14,99 jest 5 GB !! ....i to nie zawsze wystarcza, jeśli ktoś chce częściej oglądać film lub TV.

Gabrysiu, może Ty będziesz mogła mi powiedzieć. Zawsze doładowuję za te 14,99 i ostatnio pisało mi Flatrate XL, teraz mam tylko że 30 tage Internet Flatrate,(bez tego XL) a z lewej strony Medion Mobile -3gb+. zawsze robie tak samo.Dlaczego?
16 stycznia 2014 21:17
efka66

Gabrysiu, może Ty będziesz mogła mi powiedzieć. Zawsze doładowuję za te 14,99 i ostatnio pisało mi Flatrate XL, teraz mam tylko że 30 tage Internet Flatrate,(bez tego XL) a z lewej strony Medion Mobile -3gb+. zawsze robie tak samo.Dlaczego?

Muszę powiedzieć, że pierwszy raz się z tym spotykam (w ofercie Aldi też nie widzę żadnej opcji na 3 GB).
A gdzie kupowałaś doładowanie - oryginalne w Aldiku?
16 stycznia 2014 21:22
Gabrysia

Muszę powiedzieć, że pierwszy raz się z tym spotykam (w ofercie Aldi też nie widzę żadnej opcji na 3 GB).
A gdzie kupowałaś doładowanie - oryginalne w Aldiku?

Tak, w Aldi kupowałam. właściwie to 3gb miałam za 1 razem, potem to XL, a teraz znów 3 Gb. W sumie nie narzekam na prędkość, filmów i tak online nie ogladam, tylko ciekawi mnie to. 
16 stycznia 2014 21:29
Korzystasz z laptopa, tabletu czy komórki - cały czas ten sam sprzęt?
16 stycznia 2014 21:32
Gabrysia

Korzystasz z laptopa, tabletu czy komórki - cały czas ten sam sprzęt?

Za pierwszym razem miałam Sony Vaio(3GB), potem Samsunga z Windowsem 8 (Flatrate XL) i teraz znów tego samego Samsunga  tylko z windowsem 7(3GB). Laptopy oczywiście.
16 stycznia 2014 21:50
Ewciu - niestety nie wiem dlaczego tak jest.

Jesli czujesz się na siłach to zadzwoń na Service-Hotline -powinni to wyprostować:
http://www.alditalk.de/sued/hilfe_und_service/index.php

lub napisz do nich - na tej stronie jest Kontaktformular.

Przyszło mi jeszcze coś do głowy :) jeśli masz konto MEIN ALDI TALK - to luknij tam ...tam jest wszystko najdokładniej podane.
16 stycznia 2014 22:03
efka66

Tak, w Aldi kupowałam. właściwie to 3gb miałam za 1 razem, potem to XL, a teraz znów 3 Gb. W sumie nie narzekam na prędkość, filmów i tak online nie ogladam, tylko ciekawi mnie to. 

A ja nigdy nie miałam XL tylko zawsze własnie G+ po lewej i 30Tage Internet Flatrate po prawej.Za 14,99.Dzis sie doładowałam i mam do 15.02,na 30 dni i nawet ku memu radosnemu zdziwieniu wskoczyło grzecznie za 1szym razem ,bo nie zawsze tak ładnie wchodzi:) 
16 stycznia 2014 22:07
kasia63

A ja nigdy nie miałam XL tylko zawsze własnie G+ po lewej i 30Tage Internet Flatrate po prawej.Za 14,99.Dzis sie doładowałam i mam do 15.02,na 30 dni i nawet ku memu radosnemu zdziwieniu wskoczyło grzecznie za 1szym razem ,bo nie zawsze tak ładnie wchodzi:) 

A ile tych G+ Tobie pisze?