Komputerowe SOS

02 lipca 2016 16:34
Tak skarbie, mam ja juz przeszło rok.
02 lipca 2016 16:39
Kruszynka64

Tak skarbie, mam ja juz przeszło rok.

Kruszynko, a dlaczego chcesz instalować sterownik, jak masz kartę od roku. Sticka nie masz aldikowskiego? Jeżeli tak jest, to zamieszczę linka do instalki z neta.
Nie rozumiem w czym problem, bo nieprecyzyjnie go opisałaś.
02 lipca 2016 18:20
tina 100%

Kruszynko, a dlaczego chcesz instalować sterownik, jak masz kartę od roku. Sticka nie masz aldikowskiego? Jeżeli tak jest, to zamieszczę linka do instalki z neta.
Nie rozumiem w czym problem, bo nieprecyzyjnie go opisałaś.

Tino kochana,stika mam polskiego,zawsze działał,a teraz laptop nie chce połączyć mi sie z wi-fi no więc chciałam korzystać ze sticka,karta sim jest z Aldi Talk,ale na lapku nie umiem go pobrać-wyskakuje mi ikona polskiego modemu.
02 lipca 2016 19:02 / 1 osobie podoba się ten post
Kruszynka64

Tino kochana,stika mam polskiego,zawsze działał,a teraz laptop nie chce połączyć mi sie z wi-fi no więc chciałam korzystać ze sticka,karta sim jest z Aldi Talk,ale na lapku nie umiem go pobrać-wyskakuje mi ikona polskiego modemu.

Nie wiem czy to cos pomnoze ale wyslalam Ci Aldi Talk Verbindung Assistenta na maila. Moze uda sie Tobie zainstalowac jakos i sie polaczyc.Sprobuj...
02 lipca 2016 19:31 / 2 osobom podoba się ten post
Kruszynka64

Tino kochana,stika mam polskiego,zawsze działał,a teraz laptop nie chce połączyć mi sie z wi-fi no więc chciałam korzystać ze sticka,karta sim jest z Aldi Talk,ale na lapku nie umiem go pobrać-wyskakuje mi ikona polskiego modemu.

Zatem odintstaluj najpierw sterownik od polskiego modemu, a potem zainstaluj Verbindungasistenta z Aldi. Wtedy nie bedzie się automatycznie otwierać okno z polskim programem, albo wyłącz polski sterownik z autostartu. Może być tak, że Verbindungassistent nie będzie się otwierał automatycznie- wtedy w niego klikniesz i już. Ale nie będą Ci się dwa programy mieszać- będzie prościej.
02 lipca 2016 20:40
tina 100%

Zatem odintstaluj najpierw sterownik od polskiego modemu, a potem zainstaluj Verbindungasistenta z Aldi. Wtedy nie bedzie się automatycznie otwierać okno z polskim programem, albo wyłącz polski sterownik z autostartu. Może być tak, że Verbindungassistent nie będzie się otwierał automatycznie- wtedy w niego klikniesz i już. Ale nie będą Ci się dwa programy mieszać- będzie prościej.

Tina,ale ja niepotrafię odistalowac sterowników...
02 lipca 2016 20:55 / 1 osobie podoba się ten post
Kruszynka64

Tina,ale ja niepotrafię odistalowac sterowników...

W takim razie, jak przy instalacji Verbindungassistenta otwiera się okno z polskim programem, to je po prostu zamknij i używaj Verbindungassistenta. Tyle,że za każdym razem w przypadku odpalania programu będziesz musiała to robić. To nic takiego tylko wkurzające trochę.
08 sierpnia 2016 11:43
tina 100%

W takim razie, jak przy instalacji Verbindungassistenta otwiera się okno z polskim programem, to je po prostu zamknij i używaj Verbindungassistenta. Tyle,że za każdym razem w przypadku odpalania programu będziesz musiała to robić. To nic takiego tylko wkurzające trochę.

Podpinam sie.Najwięcej to "Proces hosta usługi dla systemu Windows" - kurde co to jest i "PresentationFondCache.exe"  Nie wiem co to za pliki.
Co to znaczy "pamięc buforowana" ???
08 sierpnia 2016 12:08 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Podpinam sie.Najwięcej to "Proces hosta usługi dla systemu Windows" - kurde co to jest :strach na wroble: i "PresentationFondCache.exe"  Nie wiem co to za pliki.
Co to znaczy "pamięc buforowana" ???

Pamięć buforowana to jest taki zapasik, który zostaje wykorzystywany, podczas kiedy ogólnie pamięć jest przeładowana. Wiesz co Myszo- wyglada na to, że masz zainstalowaną platformę Framework i to zużywa procesor w twoim kompie. To nic strasznego, ale dla twojego lapka po prostu za duża, a Ty Frameworka nie potrzebujesz. Można to usunąć, ale poczekaj z tym lepiej do powrotu do domu i zanieś lapka do speca.  Co do pamięci, to chyba RAM jedzie na oparach co?
08 sierpnia 2016 12:29
tina 100%

Pamięć buforowana to jest taki zapasik, który zostaje wykorzystywany, podczas kiedy ogólnie pamięć jest przeładowana. Wiesz co Myszo- wyglada na to, że masz zainstalowaną platformę Framework i to zużywa procesor w twoim kompie. To nic strasznego, ale dla twojego lapka po prostu za duża, a Ty Frameworka nie potrzebujesz. Można to usunąć, ale poczekaj z tym lepiej do powrotu do domu i zanieś lapka do speca.  Co do pamięci, to chyba RAM jedzie na oparach co?

Dzięki Tina. Ja jestem ciemna masa w tym temacie, to nie moja bajka. Ja tylko używam komputera. Reszta to jak ktoś mnie za raczkę poprowadzi albo jak baardzo muszę. Ale z niewiedzy można dużo szkody zrobić. Gdyby nie przelewy bankowe, to mogłabym go popsuć. Nie płakałabym zbytnio.
A w międzyczasie już się zdążyłam "zaklnąć" na śmierć, utrupiłam wirtualnie parę zupełnie niewinnych osób i wypiłam kawę. A to w moim przypadku znaczy tyle samo, co dla alkoholika pół flaszki
Eee pójdę sobie lepiej do ogródka chwasty za łeb powyrywać. Bo inaczej mnie rozniesie
08 sierpnia 2016 12:34
Mycha

Dzięki Tina. Ja jestem ciemna masa w tym temacie, to nie moja bajka. Ja tylko używam komputera. Reszta to jak ktoś mnie za raczkę poprowadzi albo jak baardzo muszę. Ale z niewiedzy można dużo szkody zrobić. Gdyby nie przelewy bankowe, to mogłabym go popsuć. :-) Nie płakałabym zbytnio.
A w międzyczasie już się zdążyłam "zaklnąć" na śmierć, utrupiłam wirtualnie parę zupełnie niewinnych osób i wypiłam kawę. A to w moim przypadku znaczy tyle samo, co dla alkoholika pół flaszki :lol1:
Eee pójdę sobie lepiej do ogródka chwasty za łeb powyrywać. Bo inaczej mnie rozniesie :zly komputer:

W tym wypadku nie grzeb sama- mozesz tylko sprawdzić jakie programy pracują w tle, bądź uruchamiają się z autostartu, a są niepotrzebne i możesz je powyłączać. Może zmień przeglądarkę na lżejszą. Jak masz mozillę, to zainstaluj operę .Adw Cleanerem i Ccleanerem najpierw przeskanuj.
Żeby dostać się do autostartu i zobaczyć co tam jest to wklepujesz w wyszukiwarkę systemową w menu start -msconfig .
08 sierpnia 2016 16:37
Tinoczka!!Hilfeeeeee
Komp przespanowany ,czyściutki , aktualizacje wszystkie są ,najnowsza wersja Skypa zainstalowana i nic-nie mogę się nadal zalogować-tzn.kręci się kółeczko do logowania i to wszystko.Myslałam jeszcze raz usunąc i od nowa zainstalować.Bo juz nie mam pomysła co robić:(Te wszystkie rady co na topiku o Skypie popróbowałam,nic....Szlag mnie trafia:( Może z innego linka zaistalować?Wzięłam z "dobre programy" ,wszystko z tej strony instaluję i takich cyrkó nie miałam:(
08 sierpnia 2016 16:45
kasia63

Tinoczka!!Hilfeeeeee
Komp przespanowany ,czyściutki , aktualizacje wszystkie są ,najnowsza wersja Skypa zainstalowana i nic-nie mogę się nadal zalogować-tzn.kręci się kółeczko do logowania i to wszystko.Myslałam jeszcze raz usunąc i od nowa zainstalować.Bo juz nie mam pomysła co robić:(Te wszystkie rady co na topiku o Skypie popróbowałam,nic....Szlag mnie trafia:( Może z innego linka zaistalować?Wzięłam z "dobre programy" ,wszystko z tej strony instaluję i takich cyrkó nie miałam:(

Wyłącz skypa z autostartu, potem odpal go przez kliknięcie z pulpitu i napisz co się działo.
08 sierpnia 2016 17:04
tina 100%

Wyłącz skypa z autostartu, potem odpal go przez kliknięcie z pulpitu i napisz co się działo.

Zrobiłam tak ,po raz enty od wczoraj.Nic sie nie dzieje-otwiera sie okno skypa,kółko sie kręci i po chwili napis.e mozna się połaczyc i ponów próbe co nic nie zmienia:(
08 sierpnia 2016 17:08
kasia63

Zrobiłam tak ,po raz enty od wczoraj.Nic sie nie dzieje-otwiera sie okno skypa,kółko sie kręci i po chwili napis.e mozna się połaczyc i ponów próbe co nic nie zmienia:(

Sprawdzałaś zapory w antywirusie? Po aktualizacjach często tak się robi.Wejdź w ustawienia antywirusa i je wyłącz i zobacz co się dzieje.