Wypieki

11 października 2015 11:05 / 1 osobie podoba się ten post
Biszkopcik juz jest,teraz czekam na wene tworcza,bo ciasto musi byc do kawy po poludniu
11 października 2015 11:41
miriam

DROŻDŻOWE:
10dkg drożdży (wyjętych z lodówki dzień przed)
1 szklanka cukru
1 cuk.waniliowy
5 jaj(wyjątych z lodówki dzień przed)
1 szklanka oleju
3/4 szklanki zimnego mleka
4 szklanki mąki
szczypta soli
WYKONANIE:
Wszystkie składniki wrzucamy do jakiejś np.miseczki,dokładnie w takiej kolejności jak są podane składniki,przykrywamy i zostawiamy dosłownie na kilka godzin (4,5,6 godz.)
Następnie miksujemy przez dłuższą chwilę,by składniki dokładnie połaczyć.
Wylewamy ciasto na blachę wyścielona papierem (blaszka duża,bo fajnie urośnie)
Na ciasto układamy gęsto owoce (obojetnie jakie) i na to kruszonke zrobioną najlepiej dzień przed pieczenie.
KRUSZONKA:
1/2 kostki masła
1/2 szklanki cukru
1 szklanka mąki
Masło z mąką posiekać,dodać cukier i szybko wyrobić,że tłuszcz nie roztopił się za bardzo (musi być sypkie),wstawić do lodówki i na drugi dzień zużyć.
Napewno się uda,zawsze takie robię,jest fajne,bo wilgotne i nie zapycha buzi:yo:

wyszło pyszne, pyszne, pyszne :)
11 października 2015 13:00 / 2 osobom podoba się ten post
Torcik gotowy :)
11 października 2015 13:08 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Torcik gotowy :)

O matuchno, co 3 dni tort, kto u was te torty je?
Od samego patrzenia niedługo przez drzwi się nie zmieszczę.
11 października 2015 14:16 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

O matuchno, co 3 dni tort, kto u was te torty je?
Od samego patrzenia niedługo przez drzwi się nie zmieszczę.

W czwartek byly urodziny drugiej babci wiec tort zjedli goscie.Babcie byly nie pocieszone ze zjadly tylko po 1 kawalku wiec dzisiaj zrobilam glownie dla nich:)
11 października 2015 14:21 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

W czwartek byly urodziny drugiej babci wiec tort zjedli goscie.Babcie byly nie pocieszone ze zjadly tylko po 1 kawalku wiec dzisiaj zrobilam glownie dla nich:)

Piękne te twoje torty!!!
11 października 2015 14:28 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

Piękne te twoje torty!!!

Bardzo dziekuje za uznanie,a z Twojego poprzedniego komentarza smieje sie do tej pory,nie moge sie opanowac,az babcia zajrzala do kuchni co ja robie,haha,pozdrawiam:)
11 października 2015 15:13 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Torcik gotowy :)

Cudowny, jestem zachwycona
11 października 2015 16:54 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

W czwartek byly urodziny drugiej babci wiec tort zjedli goscie.Babcie byly nie pocieszone ze zjadly tylko po 1 kawalku wiec dzisiaj zrobilam glownie dla nich:)

A to obżarciuchy z tych BABĆ    !!:pomponiara::fuckyou2:
13 października 2015 14:09 / 2 osobom podoba się ten post
Dorka

A to obżarciuchy z tych BABĆ    !!:fastfood::pomponiara::fuckyou2:

super tort ślinka leci Ja dzisiaj zrobiłam z ciasto z płatków owsianych Mogę przepsem słuzyć łatwe
13 października 2015 14:20
michasia

super tort ślinka leci:fastfood: Ja dzisiaj zrobiłam z ciasto z płatków owsianych Mogę przepsem słuzyć łatwe:gotowanie:

Wal smialo,musze przyznac,ze w niedziele upieklam twego przepisy ciasto z jablkami ( str5), wyszlo palce lizac,super przepis ,taki dla mnie,wiec dawaj jeszcze,bazuje na Tobie  
13 października 2015 14:44 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Wal smialo,musze przyznac,ze w niedziele upieklam twego przepisy ciasto z jablkami ( str5), wyszlo palce lizac,super przepis ,taki dla mnie,wiec dawaj jeszcze,bazuje na Tobie :-) :-) :-) 

Ok Piękna juz jadę :* 250 g płatków owsianych*400ml mleka*120g masła*220gr cukru trzcinowego / jak nie masz to zwykły/*3 jaja*80gr mąki*1 łyżeczka sody*1 łyżeczka proszku do pieczenia*150gr orzechów włoskich* 1 tabliczka czekolady gorzkiej   P łatki zalewam ciepłym mlekiem dodaje masło i połowę cukru. Czekam aż ostygnie,jaja ubijam z resztą cukru na puch,stopniowo dodaje płatki, przesianą mąkę, sodę ,proszek, pokruszoną czekoladę i 2/3 orzechów też pokruszonych, Tortownica 24cm , na wierz posypuję resztą orzechów,Temper 180st, 45-50 min, do suchego patyczka. SMACZNEGO.Podobno cukier brązowy jest mniej rafinowany i zdrowszy czy prawda nie wiem ale troche ciasto jest ciemniejsze, ja miałam to dałam a tak uzywam zwykłego
super że z jabłkami wyszzło, ja bazuje cały czas na nim tylko owoce zmieniam.
14 października 2015 06:28 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Ok Piękna juz jadę :* 250 g płatków owsianych*400ml mleka*120g masła*220gr cukru trzcinowego / jak nie masz to zwykły/*3 jaja*80gr mąki*1 łyżeczka sody*1 łyżeczka proszku do pieczenia*150gr orzechów włoskich* 1 tabliczka czekolady gorzkiej   P łatki zalewam ciepłym mlekiem dodaje masło i połowę cukru. Czekam aż ostygnie,jaja ubijam z resztą cukru na puch,stopniowo dodaje płatki, przesianą mąkę, sodę ,proszek, pokruszoną czekoladę i 2/3 orzechów też pokruszonych, Tortownica 24cm , na wierz posypuję resztą orzechów,Temper 180st, 45-50 min, do suchego patyczka. SMACZNEGO.:przytula:Podobno cukier brązowy jest mniej rafinowany i zdrowszy czy prawda nie wiem ale troche ciasto jest ciemniejsze, ja miałam to dałam a tak uzywam zwykłego:gotowanie:
super że z jabłkami wyszzło, ja bazuje cały czas na nim tylko owoce zmieniam.

Bardzo lubię ten topik Wypieki.
Kupie sobie dzisiaj ciasto.
14 października 2015 09:01
michasia

Ok Piękna juz jadę :* 250 g płatków owsianych*400ml mleka*120g masła*220gr cukru trzcinowego / jak nie masz to zwykły/*3 jaja*80gr mąki*1 łyżeczka sody*1 łyżeczka proszku do pieczenia*150gr orzechów włoskich* 1 tabliczka czekolady gorzkiej   P łatki zalewam ciepłym mlekiem dodaje masło i połowę cukru. Czekam aż ostygnie,jaja ubijam z resztą cukru na puch,stopniowo dodaje płatki, przesianą mąkę, sodę ,proszek, pokruszoną czekoladę i 2/3 orzechów też pokruszonych, Tortownica 24cm , na wierz posypuję resztą orzechów,Temper 180st, 45-50 min, do suchego patyczka. SMACZNEGO.:przytula:Podobno cukier brązowy jest mniej rafinowany i zdrowszy czy prawda nie wiem ale troche ciasto jest ciemniejsze, ja miałam to dałam a tak uzywam zwykłego:gotowanie:
super że z jabłkami wyszzło, ja bazuje cały czas na nim tylko owoce zmieniam.

michasia, ajest jakis normalny "odmierzacz" tych gramów? :))))
jakos tak na szklanki, łyżki.....
14 października 2015 09:45 / 3 osobom podoba się ten post
agamor

michasia, ajest jakis normalny "odmierzacz" tych gramów? :))))
jakos tak na szklanki, łyżki.....
:-)

  - 1 szklanka orzechów to --130 gr
  - 1 szklanka cukru to- 220gr
  - 1 szklanka mąki to - 160 gr
  - 1 szklanka płatków to 120 g 
  - 1 szklanka mleka to 250 ml
masło wiesz ż ma 250 . Mam nadzięję że pomogłam.pozdrawiam