Wypieki

18 października 2015 10:42
Marta

Jak słyszę" zagniatam" to już się boje...ale kruchego bez zagniatania sie chyba nie da zrobić...cóż,spróbuje...najwyżej wróbelki za oknem będą miały ucztę

Marta dodaj 2 jajka,Michasia zapomniala napisac:)Udanych wypiekow.
18 października 2015 19:37 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

No i pokazałam swoje rozgrzepanie -przepraszaaaaaaam - 2 całe jajka:yeah:

I tak się właśnie konkurencję wykańcza
18 października 2015 19:38 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Marta dodaj 2 jajka,Michasia zapomniala napisac:)Udanych wypiekow.

Za późno Burek już wciągnął
18 października 2015 19:51 / 1 osobie podoba się ten post
ja do tych białek ,ubitych na sztywno dodaje wiórka kokosowe i lekko mieszam,ale to jak kto lubi
18 października 2015 19:55 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

apetyczna:fastfood: jak z książki kucharskiej obrazek. Moja też insulinozależna, córka powiedziała co sobie ma żałować w wieku94 lat niech jje, więc dzisiaj prosty jabłecznik na niezawodnym kruchym cieście:-)

Moja babcia jeszcze lepsza,wczoraj zjadła dwie czekoladki i wieczorem juz nie chciała kolacji,na pytanie dlaczego ,odpowiedzała,że po takiej ilości kalorii napewno ma większy brzuch i będzie musiała się odchudzać.No cóż ma tylko 98 lat....
18 października 2015 20:50 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

 Ciasto kruche
300g maki pszennej
200g masla
100g cukru pudru
2 zoltka
Make przesiac,wsypac cukier,nalozyc zimne maslo i posiekac nozem.
Dodac zoltka i szybko zagniesc.
Zawinac w folie i na 0.5 h do lodowki(zamrazarka 10 min)
Piekarnik 180'C-gora-dol.
podpiec 10-15 minut,przed nalozeniem masy lekko przestudzic.
Masa
Okolo 1kg jablek zetrzec na tarce,na grubych oczkach,przesmazyc z cukrem i cynamonem.
Beza
Pozostale bialka(mozna dolozyc wiecej,bedzie grubsza beza)ubic razem z cukrem i wylac na jablka,posypac kruszonka.
Kruszonka
150g maki
100gcukru
1 lyzka cukru wanilinowego
80g zimnego masla.
Calos zapiekac jeszcze okolo 30 min.
Generalnie szybko sie robi ,chyba wiecej czasu mi zajelo pisanie.
Smacznego 

Basiu bardzo Ci dziekuje za przepis. Upiekę na pewno na 1 listopada. Rodzina sie zjeżdża tak jak co roku. Pochwale się ciastem. Mam nadzieje,że wyjdzie mi nie gorsze od Twojego.
18 października 2015 21:51 / 4 osobom podoba się ten post
Michalinka

Za późno :-) Burek już wciągnął :lol2:

Pragnę uspokoić że kruchego jeszcze nie piekłam ale dobrze że Barbara przypomniała o jajkach bo z pewnością upiekłabym bez gdyż Michasia to dla mnie wyrocznia w sprawie wypieków
Teraz piekłam to z owocami ( śliwki dałam) nie pamiętam kto wstawił przepis ale dziękuję tej osobie.Kruche czeka na swoją kolejke bo ja piekę jedno ciasto na tydzień.Ale jestem tu jeszcze kilka tygodni wiec jeśli ktoś ma jeszcze jakiś fajny przepis to nie krępujcie się
18 października 2015 22:34
Marta

Pragnę uspokoić że kruchego jeszcze nie piekłam ale dobrze że Barbara przypomniała o jajkach bo z pewnością upiekłabym bez gdyż Michasia to dla mnie wyrocznia w sprawie wypieków :-)
Teraz piekłam to z owocami ( śliwki dałam) nie pamiętam kto wstawił przepis ale dziękuję tej osobie.Kruche czeka na swoją kolejke bo ja piekę jedno ciasto na tydzień.Ale jestem tu jeszcze kilka tygodni wiec jeśli ktoś ma jeszcze jakiś fajny przepis to nie krępujcie się :-)

Ja tez korzystam z przepisow Michasi (sernik rewelacja,nigdy nie zrobilam lepszego)a ze lubie miec przepisy tez w zeszycie,dlatego sie zastanowilam przy przepisywaniu.
18 października 2015 22:41 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Basiu bardzo Ci dziekuje za przepis. Upiekę na pewno na 1 listopada. Rodzina sie zjeżdża tak jak co roku. Pochwale się ciastem:-):-). Mam nadzieje,że wyjdzie mi nie gorsze od Twojego.:-):-)

Aniu ja do tej bezy dodalam orzechow mielonych,ale nie koniecznie musza byc:)
18 października 2015 22:44 / 1 osobie podoba się ten post
teresa-p

ja do tych białek ,ubitych na sztywno dodaje wiórka kokosowe i lekko mieszam,ale to jak kto lubi:fastfood:

do tego jablecznika akurat dodalam orzechy mielone,a wiorki kokosowe dodaje do bezy na sernik
18 października 2015 22:49 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

apetyczna:fastfood: jak z książki kucharskiej obrazek. Moja też insulinozależna, córka powiedziała co sobie ma żałować w wieku94 lat niech jje, więc dzisiaj prosty jabłecznik na niezawodnym kruchym cieście:-)

Michasiu ktoregos dnia zrobie z Twojego przepisu,juz zapisany w tablecie i zeszycie:)
18 października 2015 22:50 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Ja tez korzystam z przepisow Michasi (sernik rewelacja,nigdy nie zrobilam lepszego)a ze lubie miec przepisy tez w zeszycie,dlatego sie zastanowilam przy przepisywaniu.

A " cycki murzynki" piekłaś smaczne, mogę podać przepis i na "Królewca" ale już nie z pamięci tylko ze ściągi bo konkurencja nie śpi
18 października 2015 22:58
michasia

A " cycki murzynki" piekłaś smaczne, mogę podać przepis i na "Królewca" ale już nie z pamięci tylko ze ściągi bo konkurencja nie śpi:strzela z bicza:

Chetnie wyprobuje,bo nawet nie wiem co to za ciasta,normalnie zrobie furore w Paradiese,juz pieklam jeden jablecznik do sasiedniej wsi na zamowienie,za zywa gotowke i czekoladki ferero.Zatem czekam na przepisy Michasiu:)
18 października 2015 23:01 / 1 osobie podoba się ten post
Michalinka

Za późno :-) Burek już wciągnął :lol2:

To mialy byc wrobelki nie Burek:)
18 października 2015 23:15 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

To mialy byc wrobelki nie Burek:)

Ok jutro zapodam na "cycki" .Ja tortem i sernikiem plusie no i "cyckami" niestety nie moimi:pomponiara: