Wypieki

14 października 2015 10:02
michasia

  - 1 szklanka orzechów to --130 gr
  - 1 szklanka cukru to- 220gr
  - 1 szklanka mąki to - 160 gr
  - 1 szklanka płatków to 120 g 
  - 1 szklanka mleka to 250 ml
masło wiesz ż ma 250 . Mam nadzięję że pomogłam.:chaplin:pozdrawiam

lubię Cię 
14 października 2015 10:23 / 1 osobie podoba się ten post
agamor

lubię Cię :aniolki:

14 października 2015 16:49 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

A musi być kruche?
Może babkowe z kawałkami jabłek? Zresztą udaje się też z innymi owocami.
4 jajka
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
Ubić mikserem
1 szklanka mąki
0,5 szklanki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Dodawać po trochu dalej miksując. Na koniec dodać
0,5 szklanki oleju.
Około 1 kg jabłek pokroić w ósemki, wyłożyć na blasze i zalać ciastem. Powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.
Jeżeli używamy inne owoce (truskawki, śliwki, wiśnie, jagody, poziomki, gruszki) to wykładamy na wylane ciasto.
Pieczemy w zależności od wysokości ciasta od 35-50 minut w piekarniku 180*C.
Smacznego!
 

Upiekłam właśnie to ciasto.
Proste i nie wymaga dużo pracy.
Jest tak pyszne, że i ja dziś zlamałam zasadę niejedzenia mąki i cukru.
Warto było. 
Odpokutuję później.
16 października 2015 12:47 / 1 osobie podoba się ten post
Dorka

A to obżarciuchy z tych BABĆ    !!:fastfood::pomponiara::fuckyou2:

Dorka najsmieszniejsze w tym jest to,ze ta moja Babcia jest cukrzykiem i bierze insuline.Ale ciasto MUSI byc.Jak ma poziom cukru 250,mowi -jest gut:)Jej Corka stwierdzila ze niech Mama je co chce,nie ma problemu.
16 października 2015 12:52 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj upieklam szarlotke z beza i kruszonka:)
16 października 2015 13:01 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Wczoraj upieklam szarlotke z beza i kruszonka:)

Pysznie wygląda Basiu wstawiaj przepis. Ja tu nie piekę na moje szczeście, bo piekarnik  do bani. W domu zrobie to ciasto na "stówe". Na wyjeżdzie mogę jedynie" Apfel strudel" bo zawsze dojdzie jakoś.
16 października 2015 13:34 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Wczoraj upieklam szarlotke z beza i kruszonka:)

apetyczna jak z książki kucharskiej obrazek. Moja też insulinozależna, córka powiedziała co sobie ma żałować w wieku94 lat niech jje, więc dzisiaj prosty jabłecznik na niezawodnym kruchym cieście
16 października 2015 13:49 / 1 osobie podoba się ten post
A ja dzis tez jablecznik zrobilam z podarowanych przez sąsiada jablek :) i zostało trochr ciasta polkruchego to ciasteczka :)
16 października 2015 13:53
Poproszę przepis na to niezawodne kruche.A i pytanie mam czy mus jabłkowy taki ze słoika to się nada do takiego ciasta?
16 października 2015 14:15 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Poproszę przepis na to niezawodne kruche.A i pytanie mam czy mus jabłkowy taki ze słoika to się nada do takiego ciasta?

Już jestem "
* 2,5 szkl. mąki
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
*1/2 szkl.cukru
*masło ja daje 3/4 kostki lub margaryna
 zagniatam i dziele na pół, w folie i 1 część do zamrazaliki drugą na półkę do lodówki na pół godziny. Wtym czasie przesmażam jabłka z cynamonem z cukirem i odrobiną cytyrny. Blaszkę wykładam papierem i 1 część z lodówki wykładam/ rozwałkowac za bardzo sie nie da , rękoma wypełniam, podziobię widelcem i na 10 min,do rozgrzanego piekarnika na 170 st. /mozna tez nie podpiekać spodu/. Wyjmuję posypuję 1 dużą łyżką bułki tartej i wykładam owoce/ bułka wciąga soki i nie przechodzą na spód,Na owoce ścieram na tarce ciasto z zamrażali i pieke 45min. na 170 st.
Piekłam kiedys z musem ale trzeba go sporo i dodawałam żelatynę rozpuszczoną. Dużo pisania a roboty naprawdę mało
16 października 2015 14:31
Jak słyszę" zagniatam" to już się boje...ale kruchego bez zagniatania sie chyba nie da zrobić...cóż,spróbuje...najwyżej wróbelki za oknem będą miały ucztę
16 października 2015 21:52 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Jak słyszę" zagniatam" to już się boje...ale kruchego bez zagniatania sie chyba nie da zrobić...cóż,spróbuje...najwyżej wróbelki za oknem będą miały ucztę

Dziesięć ruchów ręką   bo ciasto kruche nie lubi ciepła , przestan dosłownie 5 min. nie wierzysz w Siebie Kobieto " siło nieczysta" jak to mój stary mówi
18 października 2015 08:35 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko1

Pysznie wygląda Basiu wstawiaj przepis. Ja tu nie piekę na moje szczeście, bo piekarnik  do bani. W domu zrobie to ciasto na "stówe". Na wyjeżdzie mogę jedynie" Apfel strudel" bo zawsze dojdzie jakoś.

 Ciasto kruche
300g maki pszennej
200g masla
100g cukru pudru
2 zoltka
Make przesiac,wsypac cukier,nalozyc zimne maslo i posiekac nozem.
Dodac zoltka i szybko zagniesc.
Zawinac w folie i na 0.5 h do lodowki(zamrazarka 10 min)
Piekarnik 180'C-gora-dol.
podpiec 10-15 minut,przed nalozeniem masy lekko przestudzic.
Masa
Okolo 1kg jablek zetrzec na tarce,na grubych oczkach,przesmazyc z cukrem i cynamonem.
Beza
Pozostale bialka(mozna dolozyc wiecej,bedzie grubsza beza)ubic razem z cukrem i wylac na jablka,posypac kruszonka.
Kruszonka
150g maki
100gcukru
1 lyzka cukru wanilinowego
80g zimnego masla.
Calos zapiekac jeszcze okolo 30 min.
Generalnie szybko sie robi ,chyba wiecej czasu mi zajelo pisanie.
Smacznego 
18 października 2015 08:44
michasia

Już jestem "
* 2,5 szkl. mąki
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
*1/2 szkl.cukru
*masło ja daje 3/4 kostki lub margaryna
 zagniatam i dziele na pół, w folie i 1 część do zamrazaliki drugą na półkę do lodówki na pół godziny. Wtym czasie przesmażam jabłka z cynamonem z cukirem i odrobiną cytyrny. Blaszkę wykładam papierem i 1 część z lodówki wykładam/ rozwałkowac za bardzo sie nie da , rękoma wypełniam, podziobię widelcem i na 10 min,do rozgrzanego piekarnika na 170 st. /mozna tez nie podpiekać spodu/. Wyjmuję posypuję 1 dużą łyżką bułki tartej i wykładam owoce/ bułka wciąga soki i nie przechodzą na spód,Na owoce ścieram na tarce ciasto z zamrażali i pieke 45min. na 170 st.
Piekłam kiedys z musem ale trzeba go sporo i dodawałam żelatynę rozpuszczoną. Dużo pisania a roboty naprawdę mało:yeah:

Michasiu a zoltek  nie dajesz do tego ciasta?Ja obojetnie z jakiego przepisu na kruche korzystalam,zawsze byly zoltka,no ale moze do tego nie potrzeba.
18 października 2015 09:18 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Michasiu a zoltek  nie dajesz do tego ciasta?Ja obojetnie z jakiego przepisu na kruche korzystalam,zawsze byly zoltka,no ale moze do tego nie potrzeba.

No i pokazałam swoje rozgrzepanie -przepraszaaaaaaam - 2 całe jajka