Wypieki

18 października 2015 23:18
No bo murzynki;)
Też czekam na przepis i oby nieskomplikowany byl bo będzie mi przykro..że zrobić nie umiem
19 października 2015 09:31
michasia

A " cycki murzynki" piekłaś smaczne, mogę podać przepis i na "Królewca" ale już nie z pamięci tylko ze ściągi bo konkurencja nie śpi:strzela z bicza:

Nie denerwuj się tak bo Ci sernik opadnie Teraz bez przepisu to i zakalca do życia nie powołam. To chociaż sobie popatrzę.
Przepraszam za głupie żarty.
19 października 2015 09:50 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Aniu ja do tej bezy dodalam orzechow mielonych,ale nie koniecznie musza byc:)

Mam mielone orzechy zamrożone, często piekę rogaliki waniliowe a tu orzech jest nie zbedny. Dziekuje Basiu
19 października 2015 14:24 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara48

To mialy byc wrobelki nie Burek:)

Już jestem z " cyckami murzynki" 
 BISZKOPT :
 *czubata szklanka mąki
 * 3/4 szkl. cukru
 *4 jaja
 * 1 łyżeczka proszku do pieczenia.
Białka ubijam , dodaje cukier, żółtka - wszystko mikserem ,mąkę i proszek mieszam delikatnie drewnianą łyżka. Blaszkę wykładam papierem i piekę 40min. w tem. 160st/
  BEZA Z MAKIEM I KOKOSEM
 * 6 białek
 * 1 szkl. wiórek kokosowych
 * 1 szkl. maku suchego
3/4 szkl. cukru

 * 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Białka ubiłam z odrobiną soli ,dodaję cukier, ubijam i wsypuję wiórki , mak i proszek do pieczenia.
Piekę w tem. 170st. 50min.

MASA
 * 370MIL. mleka
 *250gr masła
 *6 żółtek
 
6 łyżek cukru
 *1 budyń biały
* 3 łyzki mąki

budyń, mąkę, żółtka roztrzepuje w 1 szkl. mleka, resztę mleka gotuje z cukrem i  do gotujacego mleka wlewam budyń, kiedy ostygnie ucieram masło i wystudzony budyń po trochu dodaje do masła. 
Ciasto w oryginale jest z alkoholem ja robie poncz z cytryny i wody i tym nasączam. 
Do tego będą potrzebne biszkopty okrągle, parę rodzynek i dżem jasny / brzoskwina/ 
Upieczony biszkopt lekko nasączam wodą z cytryną ,smaruję go dżemem brzoskwiniowym, wykładam bezę , na bezę mase budyniową i na masę nakładam biszkopty , które maczam w ponczu cytrynowym tylko maczam bo dłużej potrzymane rozpadaja się. na srodek każdego biszkopta kłade po rodzynku.
Polewam polewą która robię z "
*2 łyżek masła
*4 łyżek cukru
*3 łyżek kakao
 * 4 łyżek słodkiej smietany wszystko gotuje do zgęstnienia i polewam. Biszkopty w wersji dla dorosłych można maczac w alkoholu , w rumie lub w białym winie. Mam nadzieję,że jasno napisałam. Starałam się. Smacznego

19 października 2015 18:49 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Michasiu ktoregos dnia zrobie z Twojego przepisu,juz zapisany w tablecie i zeszycie:)

Barbara48 i Michasia, mam przepisane Wasze przepisy. Dziękuje Wam
19 października 2015 19:00
michasia

Już jestem z " cyckami murzynki" 
 BISZKOPT :
 *czubata szklanka mąki
 * 3/4 szkl. cukru
 *4 jaja
 * 1 łyżeczka proszku do pieczenia.
Białka ubijam , dodaje cukier, żółtka - wszystko mikserem ,mąkę i proszek mieszam delikatnie drewnianą łyżka. Blaszkę wykładam papierem i piekę 40min. w tem. 160st/
  BEZA Z MAKIEM I KOKOSEM
 * 6 białek
 * 1 szkl. wiórek kokosowych
 * 1 szkl. maku suchego
3/4 szkl. cukru

 * 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Białka ubiłam z odrobiną soli ,dodaję cukier, ubijam i wsypuję wiórki , mak i proszek do pieczenia.
Piekę w tem. 170st. 50min.

MASA
 * 370MIL. mleka
 *250gr masła
 *6 żółtek
 
6 łyżek cukru
 *1 budyń biały
* 3 łyzki mąki

budyń, mąkę, żółtka roztrzepuje w 1 szkl. mleka, resztę mleka gotuje z cukrem i  do gotujacego mleka wlewam budyń, kiedy ostygnie ucieram masło i wystudzony budyń po trochu dodaje do masła. 
Ciasto w oryginale jest z alkoholem ja robie poncz z cytryny i wody i tym nasączam. 
Do tego będą potrzebne biszkopty okrągle, parę rodzynek i dżem jasny / brzoskwina/ 
Upieczony biszkopt lekko nasączam wodą z cytryną ,smaruję go dżemem brzoskwiniowym, wykładam bezę , na bezę mase budyniową i na masę nakładam biszkopty , które maczam w ponczu cytrynowym tylko maczam bo dłużej potrzymane rozpadaja się. na srodek każdego biszkopta kłade po rodzynku.
Polewam polewą która robię z "
*2 łyżek masła
*4 łyżek cukru
*3 łyżek kakao
 * 4 łyżek słodkiej smietany wszystko gotuje do zgęstnienia i polewam. Biszkopty w wersji dla dorosłych można maczac w alkoholu , w rumie lub w białym winie. Mam nadzieję,że jasno napisałam. Starałam się. Smacznego:randka3:

Dziekuje Michasiu-cycki zrobie w domu na swieta,takie wypasione z alko. Ta beze pieczemy osobno-dobrze zrozumialam?
19 października 2015 19:03 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Barbara48 i Michasia, mam przepisane Wasze przepisy. Dziękuje Wam :-)

Ona_Lisa udanych wypiekow.Pochwal sie jak zrobisz:)
19 października 2015 20:14
Barbara48

Ona_Lisa udanych wypiekow.Pochwal sie jak zrobisz:)

Dobrze,pochwalę śię, dziękuje
19 października 2015 20:35
Barbara48

Dziekuje Michasiu-cycki zrobie w domu na swieta,takie wypasione z alko. Ta beze pieczemy osobno-dobrze zrozumialam?

tak
19 października 2015 20:37 / 1 osobie podoba się ten post
Ależ mi się chce ciastaaaaa!
Dobrze że już niedługo wracam i będę pichcić
19 października 2015 22:12 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

:yeah: tak

Michasiu, czuję się porzucona ;(, chlip, chlip ;(
20 października 2015 12:59
Taki " misz masz" ale podniebienie zadowolone
20 października 2015 15:57 / 2 osobom podoba się ten post
Szalony popapraniec-pieklam wczoraj-niebo w gebie:)
 
ciasto:
- 4 duże jajka wielkość L
- 1 szkl. cukru
- 1 szkl. mąki
- 1/4 szkl. oleju
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 łyżka kakao
- pół szklanki zmielonych orzechów ( u mnie ziemne niesolone)
- 2 łyżki cappucino smak orzechowy
 
masa:
- 1/2 l mleka 3,2%
- 2 budynie śmietankowe
- 150 g margaryny
- 1/2 szkl. cukru pudru
 
Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli, dodawać stopniowo cukier. Mieszając dodawać po żółtku, następnie po łyżce mąki wymieszanej z proszkiem do pieczenia, dodać olej. Wszystko razem wymieszać.
Ciasto podzielić na 3 równe części. Do 1 dodać kakao i wymieszać, do 2- zmielone orzechy i cappucino a do 3- wiórki kokosowe, również wymieszać. Małą kwadratową blachę wyłożyć papierem do pieczenia, wylać kolejno każdą część ciasta i delikatnie zamieszać w różne strony patyczkiem/ widelcem. Piec w piekarniku gazowym z termoobiegiem w 165 C 30-35 min.
Budyń ugotować w 1/2 l mleka. Gdy wystygnie do miski włożyć margarynę i utrzeć z cukrem pudrem, stopniowo dodając budyń- po 1 łyżce. Masa powinna być jednolita.
Przeciąć placek na pół, nasączyć obie połówki np. przegotowaną wodą z cukrem i spora ilością soku z cytryny. 1 placek posmarować kremem i przykryć drugim. Polać polewą i posypać wiórkami kokosowymi.
Smacznego :)  
20 października 2015 15:59
michasia

Taki " misz masz" ale podniebienie :tanczy::fastfood:zadowolone:-)

Michasiu czy tam jest jakis dzem?to ciemne,bo reszta to chyba Twoje niezawodne kruche z pianka bezowa i kruszonka?
20 października 2015 17:50 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Michasiu czy tam jest jakis dzem?to ciemne,bo reszta to chyba Twoje niezawodne kruche z pianka bezowa i kruszonka?

Ale mi śię chce takiego ciasta. i jak To ugryzc ?