Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #5

09 sierpnia 2015 22:18 / 2 osobom podoba się ten post
Znalazłam .
27 sierpnia 2015 12:53
o mama juz.Wiec dzis placki ziemniaczane ,tylko mialam problem.Synowa uzyczyla mi takiej maszynki z nozami po swojej mamie.Nie chcialam jej brac,bo jak ona taka muzealna,no ale ..Zmielilam te ziemniaki ,chyba za bardzo ,wyszla papka ,ale rzucilam to na sito i wode odlalam ,dodalam lyzke maki,ziemniakow bylo ponad kilogram.Jak zaczelam smazyc na wierchu osadzila sie maka,nigdy wczesniej tego nie mialam.Moze ktos mi podpowie co zle zrobilam,powiem ze czesto smaze placki,ale taki cyrk pierwszy raz mialam.One w srodku mialy maz taka i myslalam ze sie nie usmazyly.Ktps cos wie?
27 sierpnia 2015 13:24 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

o mama juz.Wiec dzis placki ziemniaczane ,tylko mialam problem.Synowa uzyczyla mi takiej maszynki z nozami po swojej mamie.Nie chcialam jej brac,bo jak ona taka muzealna,no ale ..Zmielilam te ziemniaki ,chyba za bardzo ,wyszla papka ,ale rzucilam to na sito i wode odlalam ,dodalam lyzke maki,ziemniakow bylo ponad kilogram.Jak zaczelam smazyc na wierchu osadzila sie maka,nigdy wczesniej tego nie mialam.Moze ktos mi podpowie co zle zrobilam,powiem ze czesto smaze placki,ale taki cyrk pierwszy raz mialam.One w srodku mialy maz taka i myslalam ze sie nie usmazyly.Ktps cos wie?

Czasem  to zalezy od rodzaju kartofli. Jak papkowate w srodku wyszly, mozna bylo spróbowac wiecej maki dodac?
27 sierpnia 2015 13:28 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

o mama juz.Wiec dzis placki ziemniaczane ,tylko mialam problem.Synowa uzyczyla mi takiej maszynki z nozami po swojej mamie.Nie chcialam jej brac,bo jak ona taka muzealna,no ale ..Zmielilam te ziemniaki ,chyba za bardzo ,wyszla papka ,ale rzucilam to na sito i wode odlalam ,dodalam lyzke maki,ziemniakow bylo ponad kilogram.Jak zaczelam smazyc na wierchu osadzila sie maka,nigdy wczesniej tego nie mialam.Moze ktos mi podpowie co zle zrobilam,powiem ze czesto smaze placki,ale taki cyrk pierwszy raz mialam.One w srodku mialy maz taka i myslalam ze sie nie usmazyly.Ktps cos wie?

A dlaczego wodę odlałaś?Ją nie odlewam ,ale każda robi inaczej.Może gatunek ziemniaków był na skrobię ziemniaczaną i ona wyszła na wierzch.Szczerze ,to dziwne zjawisko opisujesz.Nigdy tak mi się nie zrobiło.
27 sierpnia 2015 13:46 / 1 osobie podoba się ten post
Ja ziemniaki przecedzam , ale skrobie która zostaje na dnie zostawiam i nie wyrzucam. Ale faktycznie nie ze wszystkich ziemniaków wyjdą dobre placki
27 sierpnia 2015 14:00 / 1 osobie podoba się ten post
Leczo z ziemniakami-córka PDP nie znała tej potrawy-pyta się mnie czy to polska specjalność:)hi hi
MAGDZIE- a jajo dodałaś?????Tez nie odlewam wody-w domu ziemniaki kręcę przez maszynke do mięsa ,takich pierpaałek nie miaąłm nigdy:)
 
 
 
 
 
27 sierpnia 2015 14:41
kasia63

Leczo z ziemniakami-córka PDP nie znała tej potrawy-pyta się mnie czy to polska specjalność:)hi hi
MAGDZIE- a jajo dodałaś?????Tez nie odlewam wody-w domu ziemniaki kręcę przez maszynke do mięsa ,takich pierpaałek nie miaąłm nigdy:)
 
 
 
 
 

ta jajko tez dalam,,mysle ze tez po czesci moze kartofle winne i ta maszynka moze za bardzo zmielilam,
no coz dzieki wam dziewczynki.
27 sierpnia 2015 15:25
SpagettiObie babunie najedzone do syta i teraz mogą sobie powalczyć między sobą
27 sierpnia 2015 15:33
A ja mamialam zupe koperkowa
27 sierpnia 2015 15:42
Kurczakowa wątróbka duszona z cebulą i pieczarkami dobrze przyprawiona curry pieprzem i majerankiem.
27 sierpnia 2015 15:56
A ja jeszcze nie wiem co sobie kupie:):)
27 sierpnia 2015 16:29 / 1 osobie podoba się ten post
Mazury

A ja jeszcze nie wiem co sobie kupie:):)

czyli tak jak zwykle  kebab
27 sierpnia 2015 16:53 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

ta jajko tez dalam,,mysle ze tez po czesci moze kartofle winne i ta maszynka moze za bardzo zmielilam,
no coz dzieki wam dziewczynki.

Ja w domu tez na miazge miele bo nie chce mi sie trzec i jest wszystko ok. Ja wody nie odlewam a moja corka odlewa i są chyba lepsze?  
27 sierpnia 2015 17:08
27 sierpnia 2015 17:09 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Ja w domu tez na miazge miele bo nie chce mi sie trzec i jest wszystko ok. Ja wody nie odlewam a moja corka odlewa i są chyba lepsze? :-) 

Wedlig pani Magdy Gesler niby sie odlewa ,bo sa bardziej chrupiace