Radź sobie sam

23 lutego 2016 10:19 / 1 osobie podoba się ten post
Tzn.stresowalas sie swoimi podejrzeniami choroby a nie trudna sztela skoro zaraz po TK skonczyly sie Twoje problemy.Hipochondria albo cancerofobia
23 lutego 2016 11:48 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

No nie powiem , że wszyscy lekarze podchodzą do pdp  z urzedu* . Pochodzę z małego miasta gdzie ilosc mieszkańców mieści sie  w 26-27 .000 tys. Od kiedy firma moja ogłosiła upadłość a było to ho, ho  ,parenaście dobrych lat do tyłu i znikła usługa lekarza zakladowego jestem przypisana do jedengo lekarza rodzinnego. Jestem zadowolona , ale to ja dbam o badania ja ide po skierowanie ja rejestruje się i dopasowuje czas kiedy będę w domu , bo tak później ustalam prace na wyjeździe.Nie czekam aż mnie cos za boli tylko robie badania jak by tu powiedzieć  -  profilaktyczne. Jak narazie jestem zdrowa jak koń czego lekarzon napewno nie zawdzięczam . W dużej mierze sama o to dbam. Nie lecze sie poradami z internetu co nie oznacza , że nie czytam więdze jakąs trzeba mieć. W większości przypadkow pytam u żródeł i nie wstydzę sie tego robić. Z badaniami typu USG , RTG też planuję do przodu. Raz miałam badania płatne  tomografem  , ale musiałam to zrobic na już ,  ponieważ po zjeżdzie z bardzo ciężkiej szteli , psychicznie cieżkiej, na ktorej wytrzymałam tylko mc . Chciałam koniecznie wiedzieć czy jeszcze moge sobie pozwolic na wyjazd do pracy.

U nas tak sie utarło ,że jak dziecko w szkole sie źle uczy , to nauczyciel  gópi* , a jak zaniedbamy swoje zdrowie to  lekarz winien , albo i cała słuzba zdrowia. Zgadzam się z tym , musi być lepiej wszystko zorganizowane . Tylko , że polictycy czy osoby za to odpowiedzialne chromolą* to. Teraz kto żyw "Bolka " tropi . A potrwa to jakis czas. A inne ustawy ? np.dotyczące zdrowia? zdrowie co tam zdrowie jak to nie jest moje zdrowie. :-((

Zgadza się. Profilaktyka przede wszystkim. Najgorsze jest to że zdaję sobie z tego sprawę, ale jak przyjdzie co do czego, to opóźniam w nieskończoność wykonanie badań sobie. 
23 lutego 2016 11:50 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

A ta statystyka to w praktyce wyglada tak,ze jak za bardzo skomplikowany ze swoimi schorzeniami pacjent co dr robi co moze ,że sobie tej statystyki za bardzo nie zaniżac i odsyła  wciąz do nowych specjalistów.Oczywiście nie jest tak zawsze i wszędzie,sa lekarze przez duże L ale sa i tacy co uprawiają spychologię....

W każdym zawodzie są specjaliści i spycholodzy, ale w przypadku lekarzy bezsensowne jest to, że życie i zdrowie pacjenta zależy często od tego na kogo trafi. Zauważcie zesztą, że dobrzy lekarze są zawsze chwaleni i polecani, a kolejki do nich są długie.
23 lutego 2016 12:11
Profilaktyka jasne ze tak.Ale sa kraje ktore odstepuja od niektorych badan masowych.Za duzo wynikow falszywie ujemnych. Te slawne nasze mmmo-busy.To byla porazka. Masowka przy marnym sprzecie i braku doswiadczenia wykonawcow badan. Fachowcy z doswiadczeniem nie rusza w trase.
23 lutego 2016 13:41 / 2 osobom podoba się ten post
Maura

Profilaktyka jasne ze tak.Ale sa kraje ktore odstepuja od niektorych badan masowych.Za duzo wynikow falszywie ujemnych. Te slawne nasze mmmo-busy.To byla porazka. Masowka przy marnym sprzecie i braku doswiadczenia wykonawcow badan. Fachowcy z doswiadczeniem nie rusza w trase.

Mam inne zdanie-mammobusy jeżdżą do dziś,w każdym są stosowne certyfikaty,każdy jeździ w Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi-MMG wykonuja w nich technicy,zdjecia sa analizowane w lokalnych centrach onkologii.Nie sa żadna porażką,wręcz przeciwnie,docieraja do małych miasteczek ,tam gdzie kobiecie ciężko się zebrac i jechac do miasta ,czekac ,wydawac pieniądze.Może kiedyś na początku było jak mówisz,sprzęt z demobilu itp.,teraz kiedy obowiązuja standardy unijne jest inaczej .Poza tym dla pacjentki to wielki plus-raz wciągnieta do programu ,co 2 lata az do 69 roku zycia dostaje imienne zaproszenie na ponowne badanie i nawet jakby zapomniała to program o niej pamieta.I jest odwrotnie niz piszesz-w takich mammobusach są technicy z dużym doświadczeniem,oni pierwsi często widza pacjentkę,mogą więc szybko zauwazyc zmiany widoczne/wciągnieta brodawka,zmiany skórne/i od razu wpisują taka kobietę do szybszej diagnostyki.Być może jako pacjentak onkologiczna masz złe doświadczenia,ale moim zdaniem,tam gdzie dostep do lekarza jest utrudniony taki mammobus to dobrodziejstwo.W niektórych środowiskach dziaął wtedy przykład_poszła sołtyska,poszła żona nauczyciela to ja tez jak juz stoi:)Gdyby jeszcze uruchomili podobny objazdowy gabinet ginekologiczny byłoby super.Rak szyjki macicy zbiera o wiele większe żniwa niż rak piersi...
23 lutego 2016 14:06
kasia63

Mam inne zdanie-mammobusy jeżdżą do dziś,w każdym są stosowne certyfikaty,każdy jeździ w Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi-MMG wykonuja w nich technicy,zdjecia sa analizowane w lokalnych centrach onkologii.Nie sa żadna porażką,wręcz przeciwnie,docieraja do małych miasteczek ,tam gdzie kobiecie ciężko się zebrac i jechac do miasta ,czekac ,wydawac pieniądze.Może kiedyś na początku było jak mówisz,sprzęt z demobilu itp.,teraz kiedy obowiązuja standardy unijne jest inaczej .Poza tym dla pacjentki to wielki plus-raz wciągnieta do programu ,co 2 lata az do 69 roku zycia dostaje imienne zaproszenie na ponowne badanie i nawet jakby zapomniała to program o niej pamieta.I jest odwrotnie niz piszesz-w takich mammobusach są technicy z dużym doświadczeniem,oni pierwsi często widza pacjentkę,mogą więc szybko zauwazyc zmiany widoczne/wciągnieta brodawka,zmiany skórne/i od razu wpisują taka kobietę do szybszej diagnostyki.Być może jako pacjentak onkologiczna masz złe doświadczenia,ale moim zdaniem,tam gdzie dostep do lekarza jest utrudniony taki mammobus to dobrodziejstwo.W niektórych środowiskach dziaął wtedy przykład_poszła sołtyska,poszła żona nauczyciela to ja tez jak juz stoi:)Gdyby jeszcze uruchomili podobny objazdowy gabinet ginekologiczny byłoby super.Rak szyjki macicy zbiera o wiele większe żniwa niż rak piersi...

Nie... doswiadczen takich na szczescie nie mam.Wroclaw...CO pod nosem... wlasnie wczesniejsze badania profilaktyczne ktore....o kant d...py. Konsultacje z UB Szczecin.Mozliwe ze male miasteczka sa odciete od prawidlowej diagnostyki.A to jeszce w PL funkcjonuje?Mammobusy.Ostatnio nic nie szlyszalam.
23 lutego 2016 14:12
Maura

Nie... doswiadczen takich na szczescie nie mam.Wroclaw...CO pod nosem... wlasnie wczesniejsze badania profilaktyczne ktore....o kant d...py. Konsultacje z UB Szczecin.Mozliwe ze male miasteczka sa odciete od prawidlowej diagnostyki.A to jeszce w PL funkcjonuje?Mammobusy.Ostatnio nic nie szlyszalam.

Funkcjonuje:)Sama korzystałam.
23 lutego 2016 14:14
Los mi sprzyjal.Komorki rakowe w torbieli ktora urosla w ciagu 1 dnia do rozmiarow 3cm i usadowila sie mi prawie na powierzchi.- no przy moim rozmiarze w porywach B siedzialo pod nosem.Zadna badania wczesniej tego nie widzialy-guzka. Samo wylazlo A lle jest takich przypadkow....badania i guz po zboju.Nasluchalam sie podczas leczenia w kolejkach jak to w praktyce wyglada.
23 lutego 2016 14:32
I jezeli chodzi o diagnostyke...dodatkowo USG piersi.I badania mutacji genu BRCA1 i BRCA2 na poczatek. Tym bardziej jezeli ma sie historie rodzinna.Ja nie jestem nosicielem i zachorowalam ale wiekszosc rakow agresywnych wywoluje ta mutacja.
23 lutego 2016 14:58 / 4 osobom podoba się ten post
Maura

Nie... doswiadczen takich na szczescie nie mam.Wroclaw...CO pod nosem... wlasnie wczesniejsze badania profilaktyczne ktore....o kant d...py. Konsultacje z UB Szczecin.Mozliwe ze male miasteczka sa odciete od prawidlowej diagnostyki.A to jeszce w PL funkcjonuje?Mammobusy.Ostatnio nic nie szlyszalam.

Boś Ty widać " wielkomiejska " kobita to i nie słyszałaś . Ja to tylko taka " powiatowa " to i nie dośc , że słyszałam to jeszcze badnia miałam robione w grudniu ub. roku . .....No i widzita ? a mówią , że w dużych miastach to ludzie obeznane bardziej są a w małych to ciemnogród .....no i lipa , bo wcale tak nie jest
23 lutego 2016 15:36
Barbara niepowtarzalna

Boś Ty widać " wielkomiejska " kobita to i nie słyszałaś . Ja to tylko taka " powiatowa " to i nie dośc , że słyszałam to jeszcze badnia miałam robione w grudniu ub. roku . .....No i widzita ? a mówią , że w dużych miastach to ludzie obeznane bardziej są a w małych to ciemnogród :-).....no i lipa , bo wcale tak nie jest :-)

Mamy XXI w i naprawde procz odleglosci nie widze roznicy miedzy miastem i wsia.Ale chyba te roznice jednak istnieja....w mentalnosci.Tak wam tlukli w glowy ze wsiowy adres to gorszy ze jeszcze nieoprzytomniliscie Duzo ludzi mieszka na przedmiesciach czy w okolicznych malych miasteczkach a pracuje w duzych.Sa samochody i przejazd z miasteczka do pracy zajmuje mniej czasu niz stanie w korkach np.Wolne zawody...tez wola spokoj niz spaliny.Przeciwnie teraz w blokach wielkomiejskich starsi siedza na laweczkaczkach pod blokiem - wychowani gdzie indziej i palcem pokazuja kto w kosciele w niedziele nie byl i kto sie z kim puszcza -taka mentalnosc nie napisze jaka.
No wlasnie lipa.....mentalnosc zmienic trzeba pokolen.
23 lutego 2016 15:44 / 6 osobom podoba się ten post
Maura

Mamy XXI w i naprawde procz odleglosci nie widze roznicy miedzy miastem i wsia.Ale chyba te roznice jednak istnieja....w mentalnosci.Tak wam tlukli w glowy ze wsiowy adres to gorszy ze jeszcze nieoprzytomniliscie :-)Duzo ludzi mieszka na przedmiesciach czy w okolicznych malych miasteczkach a pracuje w duzych.Sa samochody i przejazd z miasteczka do pracy zajmuje mniej czasu niz stanie w korkach np.Wolne zawody...tez wola spokoj niz spaliny.Przeciwnie teraz w blokach wielkomiejskich starsi siedza na laweczkaczkach pod blokiem - wychowani gdzie indziej i palcem pokazuja kto w kosciele w niedziele nie byl i kto sie z kim puszcza -taka mentalnosc nie napisze jaka.
No wlasnie lipa.....mentalnosc zmienic trzeba pokolen.

A ja po prostu widze i to od kilku dni , że szukasz dziury w całym . Co ? za spokojnie jest na forum ? za nudno ? ....Co Ty  wyskakujesz z jakimiś mentalnościami ? sama sie dziwiłaś , że jeszcze takie " cudo " jak mammobusy istnieje . Otrzymałas odpowiedź , że istnieje , więc po kiego grzyba wyskakujesz z jakimiś niepotzrenymi wykładami ? nudzi Ci się ? to se pospaceruj , gazetę poczytaj albo w tv polukaj
23 lutego 2016 15:46 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

A ja po prostu widze i to od kilku dni , że szukasz dziury w całym . Co ? za spokojnie jest na forum ? za nudno ? ....Co Ty  wyskakujesz z jakimiś mentalnościami ? sama sie dziwiłaś , że jeszcze takie " cudo " jak mammobusy istnieje . Otrzymałas odpowiedź , że istnieje , więc po kiego grzyba wyskakujesz z jakimiś niepotzrenymi wykładami ? nudzi Ci się ? to se pospaceruj , gazetę poczytaj albo w tv polukaj :-)

niech  się lepiej popuszcza .................... z górki
23 lutego 2016 15:54
mleczko1

niech  się lepiej popuszcza .................... z górki :-)

24 lutego 2016 08:07
leni

Jest mi bardzo przykro, ze sie tak cichu tutaj zrobilo:( Nie ma poskarzyjek !!!!!! a wiec dodaje nowy temat, gdzie mozna gadac co sie chce. Moze Modus to usunie, bo po zadanym przeze mnie pytaniu sie zmyl po angielsku, ale nic to, przezyje. JOLEK, mozesz tu sie skarzyc ile wlezie i sie chwalic tez:))) inni tez to samo moga. Nudzi mi sie i chce z ludzmi poklikac;(

Leni cytuje Twoj pierwszy wpis. " że się tak cicho zrobiło" . No co Ty ? pisałas , że silna jesteś to dawaj do nas .  Też chce poklikac z Tobą