Wypieki #2

21 sierpnia 2016 18:21 / 1 osobie podoba się ten post
czesik

I ja zapisałam przepis na tartę wygląda apetycznie ,jak będzie okazja to upiekę .
Przyznam szczerze że takiej glazury nie robiłam ,a można wykorzystać do innych ciast .Dziękuję Barbara48

Do tej tarty była normalna marmolada do posmarowania.
Ja trochę zmodyfikowalam.
W ubiegłym roku pieklam jakieś niemieckie ciasto i tam był przepis na glazurę.
21 sierpnia 2016 18:24 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Jak nic cyrklem odmierzane:-))))

Hahaha.
Lata praktyki na stoisku mięsnym.
Cieło się kotlety z kością tasakiem.
21 sierpnia 2016 18:27 / 7 osobom podoba się ten post
ciasto czekoladowe z kokosową kaszą manną
Składniki:
 
ciasto:
3 jajka 
1 szkl.mąki pszennej/typ450/
3/4 szkl.cukru
1/2 szkl.mleka
3/4 szkl.oleju
2 łyżki kakao/czubate/
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
 
krem:
100g.wiórków kokosowych/1,5 szkl./
4 łyżki kaszy manny 
500 ml.mleka
3/4 szkl.cukru
 
dodatkowo:
cukier puder do posypania lub polewa czekoladowa
 
wykonanie:
 
Blaszkę/20x20cm/wyłożyć papierem do pieczenia.Piekarnik nagrzać do temperatury 180*C.Mąkę, cukier, kakao,proszek do pieczenia wsypać do miski,wymieszać łyżką.Do drugiej miski wlać mleko, olej,jajka,wymieszać mikserem.Mokre składniki przelać do suchych.Wszystko razem wymieszać mikserem/krótko/Wylać do blaszki 3/4 ciasta.Piec w nagrzanym piekarniku 20 minut.W czasie pieczenia zrobić krem.Wszystkie składniki kremu włożyć do rondelka,podgrzewać tak długo,aż masa zgęstnieje.Podpieczone ciasto wyjąć z piekarnika.Wylać na nie gorącą masę kokosową,rozprowadzić równomiernie.Pozostałe ciasto przemieszać i wylać na krem kokosowy.Włożyć ponownie do piekarnika.Piec kolejne 30-40 minut.Wystudzić,posypać cukrem
25 sierpnia 2016 14:09 / 5 osobom podoba się ten post
Szybkie ciasto na upały, biszkopt z mascarpone, truskawki i galaretka.
30 sierpnia 2016 12:54 / 3 osobom podoba się ten post
Biszkopt czekoladowy (wyjęty z zamrażarki ) z bitą śmietaną i mandarynkami z puszki.
Leń się u mnie rozgoscil.
30 sierpnia 2016 12:57 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara48

Biszkopt czekoladowy (wyjęty z zamrażarki ) z bitą śmietaną i mandarynkami z puszki.
Leń się u mnie rozgoscil.

Nie powiem , ze to leń. Podeslij do mnie tego lenia
01 września 2016 11:10 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj upiekę drożdżowe  ze śliwkami .  Przepis mam z Austrii jest pyszne . Nie mam teraz czasu przepisac go , bo dzisiaj jest czwartek i Fiolka jest u nas. Teraz wypijemy kawę a potem pogadamy
01 września 2016 20:13
Barbara48

Szybkie ciasto na upały, biszkopt z mascarpone, truskawki i galaretka.

A masz jakiś przepis na spód pod śliwki ?? Nie kruche, nie drożdzowe - sama chyba nie wiem czego chcę 
01 września 2016 20:23 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

A masz jakiś przepis na spód pod śliwki ?? Nie kruche, nie drożdzowe - sama chyba nie wiem czego chcę :-)

Podrzucam:)Zwykły kręcioch:)
4 całe jaja
3/4 szkl.cukru
1,5 szkl.mąki
4 łyzki oleju
1 łyżeczka proszku do piecz.
jakis olejek albo c.wanil.
Zmixować,wylac na blaszkę,na to sliwki pleckami do dołu.Piec w 180/ok 1godz.Wkładac do nagrzanego piekarnika,po 15-20 min zmniejszyć na 150stopni.Posypac c.pudrem jak troszkę ostygnie.Zamiast części maki czasem dodaję kakao albo mielone migdały/te pół szkalnki/Proste i zawsze wychodzi:):):):)
03 września 2016 19:30 / 4 osobom podoba się ten post
Jesień nadchodzi.. Tę wrześniową bardzo lubię, potem jest gorzej ;). Dzisiejszy placek ze śliwkami :):

04 września 2016 19:00 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Podrzucam:)Zwykły kręcioch:)
4 całe jaja
3/4 szkl.cukru
1,5 szkl.mąki
4 łyzki oleju
1 łyżeczka proszku do piecz.
jakis olejek albo c.wanil.
Zmixować,wylac na blaszkę,na to sliwki pleckami do dołu.Piec w 180/ok 1godz.Wkładac do nagrzanego piekarnika,po 15-20 min zmniejszyć na 150stopni.Posypac c.pudrem jak troszkę ostygnie.Zamiast części maki czasem dodaję kakao albo mielone migdały/te pół szkalnki/Proste i zawsze wychodzi:):):):)

Kasiu upieklam z tego przepisu, ciasto mięciutkie, pyszne.Tylko nie wiem dlaczego truskawki wpadły do środka w momencie wyjmowania z piekarnika?
04 września 2016 19:11 / 3 osobom podoba się ten post
Moje śliwki jeszcze na drzewie ale za to zrobiłam marchewkowe.
04 września 2016 22:15 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Moje śliwki jeszcze na drzewie ale za to zrobiłam marchewkowe.

Smakowicie wyglada mniam mniam, juz czuje jak rozplywa sie w ustach mych.
04 września 2016 22:41 / 4 osobom podoba się ten post
A ja się zdenerwowałam chciałam upiec biszkopt i mikser zepsuty/mogła chociaż powiedzieć kobitka że zepsuła. Jaja rozdzieliłam i zostało mi ręczne ubijanie i udał się , jutro fotka. 
Przepis na ręczny biszkopt:
6 jaj
niecała szkl. mąki
6 łyżek mąki ziemniaczanej
3/4 szkl. cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
białka trzepałam z cuktrem, trzepałam, trzepałam, trzepałam, dodałam żółtka i trzepałam też, póżniej składniki suche przesiałam drewnianą łyżką wymieszałam , upiekłam w 180st 35 min. 
Tak 37 lat temu moja Mama, Babcia trzepały biszkopty na moje wesele - teraz doceniłam a było ich chyba 8 sztuk.