Internet w Niemczech

14 maja 2017 08:16 / 1 osobie podoba się ten post
Kobietka

Ja czekałam na internet ponad dwa tygodnie. Ale nie wiem dokładnie, kiedy zamówili.Router przysłali pocztą, potem przyszedł pan z Telekomu, sygnał znalazł, a potem syn Pdp wszystko (telefon stacjonarny też) ogarnął i już. Ale trochę to trwa.

Router jest tylko z telekomunikacji dzwonili że dopiero przyjdą na koniec czerwca.
14 maja 2017 08:16
Kobietka

Ja czekałam na internet ponad dwa tygodnie. Ale nie wiem dokładnie, kiedy zamówili.Router przysłali pocztą, potem przyszedł pan z Telekomu, sygnał znalazł, a potem syn Pdp wszystko (telefon stacjonarny też) ogarnął i już. Ale trochę to trwa.

Router jest tylko z telekomunikacji dzwonili że dopiero przyjdą na koniec czerwca.
14 maja 2017 08:26
A jaki jest najlepszt stick? żeby spokojnie gadac i popatrzec?
14 maja 2017 08:39 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

A jaki jest najlepszt stick? żeby spokojnie gadac i popatrzec?

To zależy jaka sieć ma w danej okolicy zasięg. Stick możesz mieć bez simlocka i wtedy obojętnie jaką niemiecką kartę kupujesz i rejestrujesz.
A internet doładowujesz 5 G albo 10G wg zapotrzebowania . Mobilny jest zawsze gorszy od stacjonarnego.
14 maja 2017 08:41
dzięki
14 maja 2017 08:49 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

dzięki:aniolki:

Proszę bardzo  
Acha i jeszcze jedno na oglądanie filmów na mobilnym internecie nie masz co liczyć. Strasznie pożera. Raczej tylko surfowanie i rozmowy na Skype.
14 maja 2017 08:52
michasia

Router jest tylko z telekomunikacji dzwonili że dopiero przyjdą na koniec czerwca.

Możliwe. Tu pismo przyszło, kiedy monter przyjdzie, a potem drugie, że dzień później.
14 maja 2017 15:36 / 1 osobie podoba się ten post
14 maja 2017 19:40
?Ja jeszcze raz . jak mieli kilka lat temu internet to łącze , to internet sami nie mogą podłaczyc
14 maja 2017 19:44
michasia

?Ja jeszcze raz . jak mieli kilka lat temu internet to łącze , to internet sami nie mogą podłaczyc

Łącze jest pewnie bez sygnału, który tu, gdzie jestem "namierzał" (!) pan monter specjalnym sprzętem.
14 maja 2017 20:15 / 8 osobom podoba się ten post
michasia

?Ja jeszcze raz . jak mieli kilka lat temu internet to łącze , to internet sami nie mogą podłaczyc

Ja w domu mam taki router do internetu, który trzeba podłączyć do prądu. Kiedyś wnuczka pod moją nieobecność wyciągnęła wtyczkę z gniazdka a ja dwa dni siedziałam bez internetu.....jak zadzwoniłam z awantura do tej kablówki to mi pan powiedzial, żebym wtyczkę do gniazdka włożyła.....
Sprawdź Michasiu.....może wystarczy tylko wtyczkę włożyć......
14 maja 2017 20:52 / 7 osobom podoba się ten post
Ojojoj.....nie mądraluj się.....
Wróciłam z de i w pierwszej chwili pomyślałam, że rachunku nie zapłaciłam i internet mi odłączyli.
14 maja 2017 21:01 / 5 osobom podoba się ten post
A Ty sie chłopie nie dziw wcale, bo nawet w instrukcjach obsługi sprzętów wszelakich w rozdziale "Najczęstsze usterki i ich przyczyny" często czytam:
usterka: urządzenie nie działa
przyczyna: sprawdź, czy urządzenie jest podpięte do sieci.
Więc cos na rzeczy musi być, skoro w instrukacjach musi byc o tym wzmianka. Dawniej jak się coś spitoliło, to człowiek oglądał z każdej strony jak to uruchomić na nowo. A teraz od razu telefon do serwisu. Wraz z postępem technicznym  homo sapiens okazuje się coraz bardziej inteligentną bestią.
19 maja 2017 22:15 / 1 osobie podoba się ten post
Jestem zielona w tym temacie, czy jak kupie alditalk to poradze sobie z zarejstrowaniem? 
19 maja 2017 22:48 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

Jestem zielona w tym temacie, czy jak kupie alditalk to poradze sobie z zarejstrowaniem? 

Musisz kartę zarejestrować, można telefonicznie, można internetowo, jak coś to pomogę, Michasiu przemyśl sprawę ze stickiem Aldi bo on sam kosztuje 29,99 € + doładowanie musi być 15€ na cały miesiąc netu 5GB. Czy już na teraz ci to potrzebne,bo do 1 czerwca mamy 11 dni ,a jak doładujesz konto Aldi Talk,to nie ma,że zostanie,to leci przez 30 dni i wtedy się kończy....
Jak coś to ja pomogę z tą rejestracją,ale to nie filozofia.