Przepisy kulinarne

28 lutego 2017 07:11 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Zrób sobie czerwoną, też pycha ale dłużej musi postać. 

Nigdy nie jadłam kiszonej, czerwonej kapusty. Dziś kupię główkę i zrobię. Czasu u mnie dostatek - a chętnie spróbuję. Tzn zjem wszystko, co uda mi się zrobić.
28 lutego 2017 07:43 / 4 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Faworki robię od ok. 30 lat...w DE na każdym wyjeździe po kilka razy... mam nadzieję, ze mój bigoś też dobry, skoro w Polsce cała rodzina i znajomi go chwalą... 

Naprawde?! Niesamowite...
28 lutego 2017 09:50
fioletowa.mysz

Naprawde?! Niesamowite...

Ale prawdziwe, nie wirtualne... 
28 lutego 2017 09:51 / 1 osobie podoba się ten post
Margaritka i Knor przepisy wysłałem...
28 lutego 2017 10:20
opiekun.5

Margaritka i Knor przepisy wysłałem...

Dziękuję
28 lutego 2017 10:37
margaritka59

Dziękuję:-)

Smacznego...
28 lutego 2017 10:50 / 5 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Ale prawdziwe, nie wirtualne... :-)

No tego nie wie nikt ;) Nie znam Twoich realnych znajomych (chyba ich tu nie ma,a ja na forum takowych posiadam),wiec dla mnie jestes zlepkiem pikseli;) 
Wiem, ze to watek kulinarny ale do bicia tej piany poszukaj kogos innego,dobra? Nudzi mnie juz ta rozmowa, wiesz?... Jesli Tobie tez sie nudzi to nasmaz se faworkow albo wprawiaj sie w gotowaniu kapusty. Zycze smacznego ;)))
28 lutego 2017 10:54
fioletowa.mysz

No tego nie wie nikt ;) Nie znam Twoich realnych znajomych (chyba ich tu nie ma,a ja na forum takowych posiadam),wiec dla mnie jestes zlepkiem pikseli;) 
Wiem, ze to watek kulinarny ale do bicia tej piany poszukaj kogos innego,dobra? :kwiatek dla ciebie: Nudzi mnie juz ta rozmowa, wiesz?... Jesli Tobie tez sie nudzi to nasmaz se faworkow albo wprawiaj sie w gotowaniu kapusty. Zycze smacznego ;)))

Wzajemnie...
28 lutego 2017 11:00 / 4 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Gratuluję, ja, mimo, że bardzo dobrze gotuję, byłem w 18 miejscach z tego w jednym domu lubili bigos w Hamburgu... 

W 18 -tu miejscach byłeś w D.? Matuchno jedynasta .....toż Ty kupę lat musi już jeździsz na te roboty .... Mi dopiero idzie 6-ty rok ...Byłam w 5-ciu miejscach tylko .....Kurczę ...a może ja lepszy bigos gotowałam i datego mnie tam tak na siłę zatrzymywali ? .....pewnie tak 
28 lutego 2017 11:08 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

W 18 -tu miejscach byłeś w D.? Matuchno jedynasta .....toż Ty kupę lat musi już jeździsz na te roboty .... Mi dopiero idzie 6-ty rok ...Byłam w 5-ciu miejscach tylko :-( .....Kurczę ...a może ja lepszy bigos gotowałam i datego mnie tam tak na siłę zatrzymywali ? .....pewnie tak :lol3:

Nie miła Barbaro...nie każdy długi czas jest na steli... byłem 2 lata awaryjnym w Firmie jednej, a że z Logistyką u Nich słabo to zmieniłem na 2 inne... byłem Kiel, Lubeka, Hamburg,Hanover, Plone, Lone, Malschenberg, Poing, koło Dortmundu, Fischbachau etc... 
19 marca 2017 11:20
Znacie jakiś dobry przepis na prawdziwy barszcz biały? bo jak szukam w necie to wszedzie niby pisze barszcz bialy, ale jest podany przepis na zurek a mi chodzi o taki barszcz gotowany na kielbasie..wie ktos?
20 marca 2017 09:47 / 1 osobie podoba się ten post
Mi też ten z zakwasu w  butelce nie smakuje.Robię z torebki i tylko z Winiar,ale nie żurek-barszcz biały.doprawiam,daję wędzonki,kiełbasy,czosnku,na koniec dużo zielonej pietruszki i jest pyszny.Z jajem oczywiście:)
20 marca 2017 10:09 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Mi też ten z zakwasu w  butelce nie smakuje.Robię z torebki i tylko z Winiar,ale nie żurek-barszcz biały.doprawiam,daję wędzonki,kiełbasy,czosnku,na koniec dużo zielonej pietruszki i jest pyszny.Z jajem oczywiście:)

Mam , pamietam przepis Mamuśki :

1 l przegotowanej ciepłej wody + 1 szklanka mąki żytniej
+ piętka chleba suchego , plus skórki chleba +
kilka liści laurowych + kilka ziaren ziela angielskiego + kilka ząbków czosnku.
Zakwas przykrywamy lnianą ściereczką albo gazą ( musi do niego dochodzić powietrze)
i odstawiamy na ok. 5 dni w ciepłe miejsce.
23 marca 2017 08:12
Podzielcie się jakimiś fajnymi przepisami na wielkanocne sałatki,takie z jajem:)Robię zwykle dwie-klasyczną jarzynową i ryżową z kurczakiem/ta bez jajek/ ,ale chce mi się czegoś innego.Takie własnoręcznie sprawdzone poproszę:)
23 marca 2017 08:20 / 1 osobie podoba się ten post
Jedna z moich jajecznych sałatek to:
-ugotowany brokuł podzielony na różyczki
-pomidory pokrojone w ćwiartki
-ugotowane jajko również poćwiartkowane
Do tego sos czosnkowy polany po wierzchu.