Na wyjeździe #27

31 lipca 2015 12:08
Przepraszam, chcialam sie Was zapytac,czy wiecie cos, na temet
'Listkow z Lenora' takie zapachowe.
Czy dlugo sie ten zapacg utrzymuje, ? Czy warto kupic?
Poradzcie mi prosze
31 lipca 2015 12:08 / 3 osobom podoba się ten post
agama

Hej wszystkim!
Mam pytanie. Od jakiegos czasu pewna ferma ponawia ofertę która mnie zainteresowała przede wszystkim ze wzgledu na zmiany co 4-6tyg.
Zastanawiam sie jednak jak to wyglada w praktyce:
-pracuja jednoczesnie dwie pielegniarki-jedna w ciagu dnia,druga w nocy
-do tego jest pani(też Polka)tylko do prania,sprzatania
-wyzywienie we własnym zakresie tzn.rodzina daje 200€na m-c dla kazdego
-tłumy sie przewijaja-masazyści,rehabilitanci itp
No i pytanie zasadnicze:czy trzy Polki pracujace pod jednym dachem są w stanie dobrze współpracować?
Dodam jeszcze ze kasa podejrzanie dobra.

Pracowałam w takim systemie z drugą pielęgniarką, dostawałyśmy pieniądze na wyżywienie, nikt nas z rachunków nie rozliczał. Sprzątaczka była niemiecka, też się tłumy niemieckiego personelu medycznego przez dom przewijały:).

Czy trzy Polki są w stanie współpracować, to nie wiem, ale dwie tak:) . My się świetnie dogadywałyśmy, a że sobie prowadziłyśmy wspólną kuchnię, to i pieniążków na "zbytki" nam zostawało:). Powiedziano nam od razu, że te pieniądze, które dostajemy, to sobie możemy wydawać na co nam się żywnie podoba:).
31 lipca 2015 12:12
Może mówimy o tej samej ofercie?
Młody człowiek,stan wegetatywny.
31 lipca 2015 12:23
Ona_Lisa

Przepraszam, chcialam sie Was zapytac,czy wiecie cos, na temet
'Listkow z Lenora' takie zapachowe.
Czy dlugo sie ten zapacg utrzymuje, ? Czy warto kupic?
Poradzcie mi prosze

Tez je widzialam i tez sie zastanawiam :D
31 lipca 2015 12:23 / 2 osobom podoba się ten post
agama

Może mówimy o tej samej ofercie?
Młody człowiek,stan wegetatywny.

Nie, ja opiekowałam się kobietą.

Do młodego człowieka w wegetatywnym stanie też dostałam ofertę, ale parę miesięcy temu, no i potrzebowali jednej pielęgniarki. Mimo, że kasa była dobra, nie zdecydowałam się, za ciężko dla jednej osoby.

Może spróbuj popracować w teamie. Inaczej się pracuje, jest z kim porozmawiać, no i wtedy obciążenie psychiczne wynikające z rozłąki nie jest tak dokuczliwe. 
31 lipca 2015 12:30 / 1 osobie podoba się ten post
Evvex

Dzięki Tina, tak właśnie zapytam , ale zerknę jeszcze do wypisu ze szpitala , bo coś tam było z zatorami , no i dziadek wcześniej wybrał z 90 Clexane , mam nadzieję tylko że doktor dotrze dzisiaj , bo z reguły to do Nas albo na końcu wizyt , albo wcale, a jutro '' magiczne '' 2 dni i kombinuj babo co chcesz.

Evvex, w Niemczech ten płyn jest bez recepty- dokopałam się. To ten lek
http://medikamente.netdoktor.de/m/mucosolvan-inhalationsloesung-15mg-387175/


Rozważ " za" i "przeciw" i ew. zastosuj . Lekarstwo jest pomocne, ja podawałam osobie leżącej po udarze, cierpiała dodatkowo na bronchit-wszystko się ładnie odkrztusiło. Tylko najlepiej najpóżniej do 17 podać, bo potem ta rozrzedzona wydzielina przeszkadza choremu w śnie.
31 lipca 2015 12:30
No i krótkie te wyjazdy a takie są moim celem.
Mój osobisty mi odradza,mówiac,że za duzo pieniedzy i pewnie bardzo cieżko.Twierdzi że jak trafie na ''zołzy''to mnie beda wykorzystywać bo ja za bardzo wg niego przykładam się do pracy. Za ''dobry zuczek''ze mnie
31 lipca 2015 12:38 / 1 osobie podoba się ten post
agama

No i krótkie te wyjazdy a takie są moim celem.
Mój osobisty mi odradza,mówiac,że za duzo pieniedzy i pewnie bardzo cieżko.Twierdzi że jak trafie na ''zołzy''to mnie beda wykorzystywać bo ja za bardzo wg niego przykładam się do pracy. Za ''dobry zuczek''ze mnie :-)

Ryzyko jest zawsze, że trafisz niefortunnie- na " niegrzecznych" pdp też mozna trafić:).

Lekko przy takim chorym na pewno nie będzie, to wiadomo. Sprzątaczka Cię nie wykorzysta, bo ma całkiem inne obowiązki, a jak współpracownica się ośmieli, to dyskretnie jej podrzucisz np. zużyte dreny od ssaka, niech se zbiera ;)).

Żartuję :)). Przyjmuję zasadę, że to, co należy do moich obowiązków wykonuję najlepiej jak potrafię, na ogół się sprawdza. Jak będziecie miały "akcję" z pdp , to i tak we dwie będziecie musiały się "stawić" - inaczej nie da rady:)).
31 lipca 2015 13:24
Jolek

Tez je widzialam i tez sie zastanawiam :D

Nie cale 2euro
Warto kupic i sprawdzic
Tak mysle..
:))
31 lipca 2015 13:27 / 6 osobom podoba się ten post
tina 100%

Evvex, w Niemczech ten płyn jest bez recepty- dokopałam się. To ten lek
http://medikamente.netdoktor.de/m/mucosolvan-inhalationsloesung-15mg-387175/


Rozważ " za" i "przeciw" i ew. zastosuj . Lekarstwo jest pomocne, ja podawałam osobie leżącej po udarze, cierpiała dodatkowo na bronchit-wszystko się ładnie odkrztusiło. Tylko najlepiej najpóżniej do 17 podać, bo potem ta rozrzedzona wydzielina przeszkadza choremu w śnie.

Jestem po krótkiej ale jak zawsze'' owocnej'' wizycie lekarza, mam nic ale to kompletnie nic nie robić jedyne co mogę to zwiększać dawkę morfiny, doktor stwierdził że nie ma potrzeby go męczyć i tylko przeciwbólowo możemy działać. I tak pozostają mi tylko wasze rady i  ''babcine'' sposoby.  Mleczko1 też jak z resztą zawsze okazała się nieoceniona i w tych kwestiach. Dziękuję Ci Aniu, swoją drogą tak przy okazji, przykro mi czytać jak co po niektórzy wypowiadają się o Niej, to dobry człowiek i świetna profesjonalna opiekunka, ale tu już od dawna nikt na to nie zwraca uwagi. Z przykrością zauważam , że wartościowi odchodzą lub milkną, zostają neutralni lub towarzystwo wzajemnej adoracji i kilkoro ''rozgrzewających'' szkoda a może być tak fajnie.
31 lipca 2015 13:38
Ona_Lisa

Przepraszam, chcialam sie Was zapytac,czy wiecie cos, na temet
'Listkow z Lenora' takie zapachowe.
Czy dlugo sie ten zapacg utrzymuje, ? Czy warto kupic?
Poradzcie mi prosze

O tego nie widziałam. A gdzie takowe można kupić i jaką to ma nazwę ???
31 lipca 2015 13:54 / 1 osobie podoba się ten post
Do koleżanki Mleczko 1 - ty litości nade mną nie masz czekam i ślinię się i czekam na ten przepis na kawę i ....... pozostaje mi już tylko ślinienie się . Zakupiłam już dobrą kawę , łyżeczka wypucowana + zapasowa jakby co :) czekam i .............. . Kawowa sadystka normalnie
31 lipca 2015 14:02 / 4 osobom podoba się ten post
Evvex

Jestem po krótkiej ale jak zawsze'' owocnej'' wizycie lekarza, mam nic ale to kompletnie nic nie robić jedyne co mogę to zwiększać dawkę morfiny, doktor stwierdził że nie ma potrzeby go męczyć i tylko przeciwbólowo możemy działać. I tak pozostają mi tylko wasze rady i  ''babcine'' sposoby.  Mleczko1 też jak z resztą zawsze okazała się nieoceniona i w tych kwestiach. Dziękuję Ci Aniu, swoją drogą tak przy okazji, przykro mi czytać jak co po niektórzy wypowiadają się o Niej, to dobry człowiek i świetna profesjonalna opiekunka, ale tu już od dawna nikt na to nie zwraca uwagi. Z przykrością zauważam , że wartościowi odchodzą lub milkną, zostają neutralni lub towarzystwo wzajemnej adoracji i kilkoro ''rozgrzewających'' szkoda a może być tak fajnie.

Cieszę się ,że masz teraz jasną sytuację. To nic przyjemnego pozostać samej na placu boju i zastanawiać się, jak ulżyć choremu, żeby mu nie zaszkodzić. 
Mnie w ogóle zniesmaczają jakieś utarczki ,jak na targu. Wolę już wpisy o d...e Maryni- zresztą poczucie humoru wskazane jak najbardziej- zawsze :)).
Też niestety da się zauważyć, że tych "opiekunkowych" wpisów jest mało- twoich Evvex również :).Mleczko wpisy cenię, zresztą nie tylko w dziedzinie opiekuńczej, ale też w tych zwykłych, a jakże ważnych życiowych sprawach:) .
31 lipca 2015 14:43 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex to co ty wykonujesz to jest opieka paliatywna wiec nie dziw sie ze mało rad otrzymujesz bo my tu w większości jestesmy zwykłymi opiekunkami a nawet tylko Haushalthilfe.
Z forum osoby odchodzą ale często potem wracają i bywa że problem z tego jest robiony że ktos występuje pod innym Nickiem.Atmosfera bywa różna ale na ogół jest sympatycznie nie ma co rozdzierać szat.Lubiłam kiedys twoje weselsze posty, teraz jest to bardzo przygnębiające co piszesz.Ale wiem,jesteś w trudnej sytuacji.Rozumiem
31 lipca 2015 15:10 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Przepraszam, chcialam sie Was zapytac,czy wiecie cos, na temet
'Listkow z Lenora' takie zapachowe.
Czy dlugo sie ten zapacg utrzymuje, ? Czy warto kupic?
Poradzcie mi prosze

zapach utrzymuje sie dlugo.Nie nalezy jednak ich wkladac bezposrednio pomiedzy ubrania.Pozostawiaja wtedy nie tylko zapach ale i rowniez plamia odziez.Warto kupic - przyjemny i dlugotrwaly zapach w szafie