Gdzie zawiesić Gewerbe

26 listopada 2013 13:30

no to ja pierwsza.... dziewczyny mam pytanie do pracujacych na gewerbe..... kolezanka pracuje przez jakas firme na gewerbe i chcialaby ja zawiesic gdzie moze to zrobic


 


Post przeniesiony z "Na wyjeździe 4" Moderator

26 listopada 2013 13:32
Zawieszanie Gewerby robi się w Urzędzie miejskim,niech weźmie ze sobą dokument otwarcia Gewerby i 23,50€ jak się nie mylę,to taka standardowa opłata,dodam tylko,że zawieszenie Gewerbe robi się od 'ręki' na nic nie trzeba czekać i dostaje się potwierdzenie zamknięcia na arkuszu a4 z pieczątką Urzędu Miasta i datą zamknięcia.
26 listopada 2013 14:05
Ania37, a nie 50€ przypadkiem ? Juz nie pamietam
26 listopada 2013 14:09
Nie,50 € to pobierają pośrednicy :)
26 listopada 2013 18:13
Ania 37 - zamykasz gewerbe w każdym jednym UM ,czy to musi być ten sam, w którym zakładałaś?Lubię jak wiesz sprecyzowane informacje :):):):)
26 listopada 2013 20:23
Kasia63 zamykasz Gewerbę zazwyczaj tam gdzie ją otwierałaś,ale to nie jest wymóg.... zmieniając Land pracy dobrze jest zamknąć najpierw Gewrbę na koniec pracy i potem jak np. za miesiąc potrzeba to otwiera się w nowym miejscu płacąc za otwarcie 25,50 € i potem za zamknięcie 23,50 €...Rozliczenie z Niemieckiego Urzędu Skarbowego wysyłają automatycznie mniej więcej w połowie następnego roku i masz czas do następnego roku,aby odesłać im druk wypełniony i podpisany naturalnie pocztą poleconą Z POTWIERDZENIEM ODBIORU .
07 lutego 2014 23:19 / 1 osobie podoba się ten post
W Austrii są dwie opcje.Jedna to tzw. zawieszenie gewerbe.Dokonuje się to w jednym z oddziałów WKO, czyli ichniej izby gospodarczej( filia jest prawie w każdej miejscowości) jest to bezpłatne i odwiesza się ją bezpłatnie po przyjeżdzie.Na czas zawieszenia nie płaci się składek.
Druga opcja to zamknięcie tzw Löschung.Tak samo jak powyżej,zamknięcie jest bezpłatne, ale następnym razem cała procedura otwarcia jest na nowo tzn prztłumaczony dokument z PL o niekaralności i na nowo założenie działalności.Za pierwszą działalność się nic nie placi ale za kolejną 70 euro.Z mojego punktu widzenia lepiej jest zawiesić działalność tzw. Ruhendstellung.