Dyrektywa-wdrożeniowa-w-zakresie-delegowania-pracowników

16 lutego 2014 13:15 / 1 osobie podoba się ten post
Jestem na etapie przemyśleń czy zostać w mojej firmie, czy też poszukać innej. W naszej pracy nie ma po co szukać przysłowiowych gruszek na wierzbie, zresztą wszędzie jest dobrze tam gdzie nas nie ma. Ale zostawmy przysłowia.......
 
Przed chwilą usiadłam do komputera i zobaczylam nowy temat o zdrowiu opiekunek. I uznalam, że ten temat jednakze tez jest bardzo związany, bo bez odpowiedniego zaplecza socjalnego, bez oplacanychh składek, bez komfortu psychicznego, ze w razie czego (czyt. choroby)  nie zostanę sama z własnymi problemami. 
A na dzień dzisiejszy tak niestety jest.  Nie chcę teraz rozdmuchiwać tematu pt przecież mozna sobie znaleźć firmę, która zatrudnia na umowę o pracę, ale tych firm jest niestety bardzo mało, a poza tym przede wszystkim ogromna większość z nas pracuje na śmieciowych umowach. 
 
Lektura jest długa, ale wiem, że ten projekt będzie wiosną przedstawiony w parlamencie europejskim, a od początku następnego roku ma wejść w życie. 
No i zaczęłam też trochę mysleć........Od początku przyszłego roku nasze umowy zlecenia też maają być ozusowane od poziomu najniższej krajowej (w końcu).
Dzwoniłam też do mojej firmy, ale pani była bardzo powściągliwa...........Co Wy na ten temat myślicie?
16 lutego 2014 16:55
Moja firma płaci składki od najniższej krajowej 1680 zł,a dwa lata temu byłam dwa razy z firmą z Poznania ze składkami od 3600,ale mieli zlecenia tylko Monachium i okolice a to dla mnie za daleko,
Do Hamburga mam połowę drogi.:)
16 lutego 2014 17:12 / 3 osobom podoba się ten post
Aj tam , pogrzebią, pokopią w przepisach a "nasi" znajdą obejście. Jak zawsze i zwykle to bywa. Zdolny narodek z nas jest ;-)))