Jak radzić sobie z bezsennością u starszych osób?

06 marca 2014 15:30

Bezsenność - to zmniejszona ilość lub jakość snu, która powstała w wyniku częstego lub przedwczesnego budzenia się, braku uczucia wyspania, pomimo dostatecznej długości snu, a także trudności w zaśnięciu.

Zapraszamy do lektury! Jak radzić sobie z bezsennością u starszych osób?

06 marca 2014 18:52 / 2 osobom podoba się ten post
To mój dziadek ma nadmierną senność, bo w ciągu doby to ok 13 godzin śpi.
06 marca 2014 18:53 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

To mój dziadek ma nadmierną senność, bo w ciągu doby to ok 13 godzin śpi.

Szczesciara-chwalipięta !
06 marca 2014 18:55 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

To mój dziadek ma nadmierną senność, bo w ciągu doby to ok 13 godzin śpi.

Mój ma podobnie:))
06 marca 2014 19:32
wichurra

To mój dziadek ma nadmierną senność, bo w ciągu doby to ok 13 godzin śpi.

ja mam podobnie bardzo moja pdp śpi prawie cały czas a jak nie śpi to czuwa przez demencje przestała mówić , rzadko zdarza się tak że w nocy coś krzyczy ale idzie wytrzymać
06 marca 2014 20:10
A mój spał dzisiaj do 11 i nie musiałam gotować obiadu bo zjadł pózno śniadanie i mówił, że nie jest głodny. Normalnie to śpi do 9-9.30
06 marca 2014 20:48
moja PDP też przeważnie cały dzień śpi , czasem ma dni kiedy jest aktywna . Nawet jak siedzi nna wózku to też śpi . W nocy też śpi . A mąż PDP to śpi do 13 , a nawet 14 .
06 marca 2014 21:10 / 1 osobie podoba się ten post
alinka1339

moja PDP też przeważnie cały dzień śpi , czasem ma dni kiedy jest aktywna . Nawet jak siedzi nna wózku to też śpi . W nocy też śpi . A mąż PDP to śpi do 13 , a nawet 14 .

Ale Tobie to dobrze z tym dziadkiem ,a kiedy on nie śpi?
06 marca 2014 21:17 / 1 osobie podoba się ten post
doda

Ale Tobie to dobrze z tym dziadkiem ,a kiedy on nie śpi?

Hahaa , a dobrze mi z nim naprawdę , bo do niczego sie nie wtrąca , a jak nie spi to czyta lub krzyżówki rozwiązuje. Wiem ,że długo siedzi przy łóżku żony i czyta , ale do której tak siedzi nie mam pojęcia wiem ,że jak ja o 1 w nocy się kładę to on jeszcze siedzi , a później śpi do 14 . Ale ja polubiłam to jego późne wstawanie
06 marca 2014 21:17
doda

Ale Tobie to dobrze z tym dziadkiem ,a kiedy on nie śpi?

Hahaa , a dobrze mi z nim naprawdę , bo do niczego sie nie wtrąca , a jak nie spi to czyta lub krzyżówki rozwiązuje. Wiem ,że długo siedzi przy łóżku żony i czyta , ale do której tak siedzi nie mam pojęcia wiem ,że jak ja o 1 w nocy się kładę to on jeszcze siedzi , a później śpi do 14 . Ale ja polubiłam to jego późne wstawanie
06 marca 2014 21:44
alinka1339

Hahaa , a dobrze mi z nim naprawdę , bo do niczego sie nie wtrąca , a jak nie spi to czyta lub krzyżówki rozwiązuje. Wiem ,że długo siedzi przy łóżku żony i czyta , ale do której tak siedzi nie mam pojęcia wiem ,że jak ja o 1 w nocy się kładę to on jeszcze siedzi , a później śpi do 14 . Ale ja polubiłam to jego późne wstawanie

To ma podobne zinteresowania jak mój rozwiązywanie krzyżówek i spanie.Ja tam się do niego nie wtrącam ma go z głowy jak zajmuje się krzyżówkami, ale odczasu do czasu chce pograćw karty wtedy niemam wyboru.Zwykle zajmuje mi to do 2 godz.
11 marca 2014 20:16
Bezsennosc mojej Pdp budzi mnie najczesciej po 3 razy w nocy .Ale udalo mi sie naklonic meza Pdp ,aby zrezygnowac z baby- fona na rzecz dzwonka.
Pdp niemozliwie nadawala ,caly czas ja slyszalam i to bylo ciezkie do przezycia.Jednak, przezylam :)
11 marca 2014 20:24
doris4

Bezsennosc mojej Pdp budzi mnie najczesciej po 3 razy w nocy .Ale udalo mi sie naklonic meza Pdp ,aby zrezygnowac z baby- fona na rzecz dzwonka.
Pdp niemozliwie nadawala ,caly czas ja slyszalam i to bylo ciezkie do przezycia.Jednak, przezylam :)

Też kiedyś miałam baby-fona ale mieszkałam w oddzielnym mieszkaniu nad PDP. Używała go tylko wtedy kiedy chciała abym zeszła nieplanowo na dół. Całe szczęście, bo ja śpioch jestem ;-))
11 marca 2014 20:26 / 1 osobie podoba się ten post
doris4

Bezsennosc mojej Pdp budzi mnie najczesciej po 3 razy w nocy .Ale udalo mi sie naklonic meza Pdp ,aby zrezygnowac z baby- fona na rzecz dzwonka.
Pdp niemozliwie nadawala ,caly czas ja slyszalam i to bylo ciezkie do przezycia.Jednak, przezylam :)

Jakos zawsze udaje mi sie pozbyć tych wynalazków wydajacych dzwięki.Tlumacze rodzinie,że mam lekki sen i nie ma obawy,że przysnę.Staram sie rowniez wytłumaczyć,że często taki dzwonek dla demencyjnej osoby jest zabawką.Bo jak nie może usnąć to dlaczego nie zadzwonić po opiekunke.
12 marca 2014 19:50
mleczko47

Jakos zawsze udaje mi sie pozbyć tych wynalazków wydajacych dzwięki.Tlumacze rodzinie,że mam lekki sen i nie ma obawy,że przysnę.Staram sie rowniez wytłumaczyć,że często taki dzwonek dla demencyjnej osoby jest zabawką.Bo jak nie może usnąć to dlaczego nie zadzwonić po opiekunke.

Zgadzam sie ,ze dzwonek dla chorego na demencje moze byc zabawka .Pracuje teraz u Pdp z lekka demencja ,ale mieszkam w drugiej czesci domu i niebyloby szansy uslyszec wolania .Dlatego juz wolalam dzwonek od baby-fona.