Grzybica PDP a nasze bezpieczeństwo

16 września 2014 17:29 / 2 osobom podoba się ten post
Założyłam nowy temat bo "na  wyjeździe " zamknięte/?/ i nie miałam gdzie Wichyrce odpowiedzieć:(A tu zreszta bardziej chyba pasuje.
 
Przede wszystkim po umyciu stóp i dłoni trzeba je b.b dokładnie osuszyc zanum sie zastosuje krem,I nie ręcznikiem tylko czymś jednorazowym-p.toaletowym chusteczkami itp.
Nie polecam stosowac reklamowanych ostatnio sztyftów do grzybicy paznokci.Pokusiłam się ,kupiłam i tym zakichanem sztyftem przeniosłam sobie zaraze na następne paznokcie stóp!Drogi jest i do kitu,poza tym wysycha szybko.
Ja stosuje polski płyn ACIFUNGIN FORTE ,ROZTWOR NA SKÓRE ,30ml,bez recepty przemiennie z niemieckim olejkiem z drzewa herbacianego ,co go kiedys w ALDI kupiłam,można poszukać w DM czy Rossmanie.Działają oba:)
16 września 2014 17:34
Ale to teraz piszesz, co babcia powinna sobie robić, czy co ja mam sobie robić?
Bo nie myję i nie wycieram jej stóp. A swoich to chyba nie muszę chusteczkami, skoro jeszcze nie mam żadnych objawów:)
Ooo - olejek z drzewa herbacianego nawet mam. To profilaktycznie bym mogła stosować. Mieszasz z wodą rozumiem? W jakich proporcjach?
16 września 2014 18:40 / 2 osobom podoba się ten post
Jak nie masz objawów,to stosowanie profilaktycznie środków grzybobójczych nie ma sensu.Profilaktycznie to dobre są probiotyczne kosmetyki do mycia.Jest w sprzedaży mydło,żele pod prysznic,płyny do higieny intymnej.Nie wiem jakiej firmy w Niemczech,ale pewnie w aptece są,a może i w drogerii też.
Olejek z drzewa herbacianego ma własciwoci grzybobójcze.Profilaktycznie też można stosować,dodaje się kilka kropel do wody,w której trzeba wymoczyć stopy.
16 września 2014 19:20 / 4 osobom podoba się ten post
wichurra

Ale to teraz piszesz, co babcia powinna sobie robić, czy co ja mam sobie robić?
Bo nie myję i nie wycieram jej stóp. A swoich to chyba nie muszę chusteczkami, skoro jeszcze nie mam żadnych objawów:)
Ooo - olejek z drzewa herbacianego nawet mam. To profilaktycznie bym mogła stosować. Mieszasz z wodą rozumiem? W jakich proporcjach?

O Twoich stópkach pisałam ,ogólnie o naszych-ja od wielu lat stóp nie wycieram zwyklym recznikiem -staje na jednorazowym ,osuszam,zwalszcza przestrzenie miedzy palcami i jak juz suchutkie calkiem to tem płyn co pisałam albo olejkem na bagietkę/te do uszu/ i między paluchami a potem na każdy paznokieć oddzielnie kolejna nową bagietką ,żeby sie nie przenosiło.Nóżki se w powietrzu majtaja ,zeby dobrze wsiąkło i wyschło.Przez ten pieprzony sztyft rozsiaalm sobie z jednego paznokcia ,ale juz 2 miechy i widac ,że jest lepiej.Jak byłam dzieckiem to moja prababcia zawsze nas uczulaal ,żeby między palcami u nóg osuszac porządnie,tam ciepło,wilgotno ,w sam raz dla grzyba mieszkanko.
16 września 2014 19:34
Dobra - to dzięki za podpowiedzi - raz w tygodniu moczę stópki, to dodam sobie olejku - przynajmniej go szybciej zużyję:)
Na razie chyba nie będę bawiła się tak z suszeniem stóp. Całe życie normalnie ręcznikiem wycierałam i było dobrze - ale będę je obserwowała i w razie czego podejmę bardziej radykalne środki.
16 września 2014 20:54 / 1 osobie podoba się ten post
tak bardziej ogolnie- odpowiem na temat postu ;)ja przed grzybica ratowalam się na rozne sposoby. wszystko robiłam w rękawiczkach, dokładnie myłam rece, miałam plyn dezynfekujący i wszystko pryskalam lacznie ze swoimi rekami i stopami( szczególnie miedzy palcami). dokładnie wszystko wycierałam/osuszalam. chyba nic nie przywiozłam do domu ;) przy najmniej na razie zadnych objawow nie ma....
16 września 2014 20:58 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Założyłam nowy temat bo "na  wyjeździe " zamknięte/?/ i nie miałam gdzie Wichyrce odpowiedzieć:(A tu zreszta bardziej chyba pasuje.
 
Przede wszystkim po umyciu stóp i dłoni trzeba je b.b dokładnie osuszyc zanum sie zastosuje krem,I nie ręcznikiem tylko czymś jednorazowym-p.toaletowym chusteczkami itp.
Nie polecam stosowac reklamowanych ostatnio sztyftów do grzybicy paznokci.Pokusiłam się ,kupiłam i tym zakichanem sztyftem przeniosłam sobie zaraze na następne paznokcie stóp!Drogi jest i do kitu,poza tym wysycha szybko.
Ja stosuje polski płyn ACIFUNGIN FORTE ,ROZTWOR NA SKÓRE ,30ml,bez recepty przemiennie z niemieckim olejkiem z drzewa herbacianego ,co go kiedys w ALDI kupiłam,można poszukać w DM czy Rossmanie.Działają oba:)

o olejku z drzewa herbacianego nie wiedzialam, ze dziala grzybobojczo- jak zwykle nauczylam sie czegos nowego na forum. wielkie dzieki :) ja myslalam, ze maa tylko sliczny zapach i nic wiecej...
16 września 2014 21:07 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

O Twoich stópkach pisałam ,ogólnie o naszych-ja od wielu lat stóp nie wycieram zwyklym recznikiem -staje na jednorazowym ,osuszam,zwalszcza przestrzenie miedzy palcami i jak juz suchutkie calkiem to tem płyn co pisałam albo olejkem na bagietkę/te do uszu/ i między paluchami a potem na każdy paznokieć oddzielnie kolejna nową bagietką ,żeby sie nie przenosiło.Nóżki se w powietrzu majtaja ,zeby dobrze wsiąkło i wyschło.Przez ten pieprzony sztyft rozsiaalm sobie z jednego paznokcia ,ale juz 2 miechy i widac ,że jest lepiej.Jak byłam dzieckiem to moja prababcia zawsze nas uczulaal ,żeby między palcami u nóg osuszac porządnie,tam ciepło,wilgotno ,w sam raz dla grzyba mieszkanko.

Kasia63, masz super porady.
Zapamiętuje je, są przydatne.
16 września 2014 21:08
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

o olejku z drzewa herbacianego nie wiedzialam, ze dziala grzybobojczo- jak zwykle nauczylam sie czegos nowego na forum. wielkie dzieki :) ja myslalam, ze maa tylko sliczny zapach i nic wiecej...

Ja go nawet na zajady stosuje i tez sie zmniejszyły.Poza tym ma ogólnie działanie dezynfekcyjne:)
 
 
http://skarbymaroka.pl/olejki/305-naturalny-100-czysty-olejek-z-drzewa-herbacianego-30-ml.html
 
16 września 2014 21:25
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

o olejku z drzewa herbacianego nie wiedzialam, ze dziala grzybobojczo- jak zwykle nauczylam sie czegos nowego na forum. wielkie dzieki :) ja myslalam, ze maa tylko sliczny zapach i nic wiecej...

Ja go dodaję 10-15 kropelek do toniku do twarzy - dobrze działa do cer tłustych.
16 września 2014 21:28
wichurra

Ja go dodaję 10-15 kropelek do toniku do twarzy - dobrze działa do cer tłustych.

oooo dzieki- mam z tym problemy ;) co ja bym bez Was dziewczyny zobila....
04 grudnia 2018 22:06
Co ile dezynfekujecie ręce? Oczywiście dodatkowo stosując jednorazowe rękawiczki? Ja chyba przesadziłam bo mam wysuszone dłonie, ratuje się kremami ale to ledwo pomaga.Akurat pdp.brzydko powiem(sztinkt)bo za często jej nie myją s sama nie pozwala i myje tylko ręce.Wiec..?!
04 grudnia 2018 22:10
Elka40

Co ile dezynfekujecie ręce? Oczywiście dodatkowo stosując jednorazowe rękawiczki? Ja chyba przesadziłam bo mam wysuszone dłonie, ratuje się kremami ale to ledwo pomaga.Akurat pdp.brzydko powiem(sztinkt)bo za często jej nie myją s sama nie pozwala i myje tylko ręce.Wiec..?!

Środki dezynfekujące bardzo wysuszają skórę , dobry krem do rąk koniecznie , dezynfekować trzeba. Ja kupuję w dm środek dezynfekujące  w żelu.
04 grudnia 2018 22:13
Też myślę że mniej podrazniajacy od tego niebieskiego bo on jest bardzo silny(chyba że go trochę rozciencze przegotowana woda?)
04 grudnia 2018 22:29
Elka40

Też myślę że mniej podrazniajacy od tego niebieskiego bo on jest bardzo silny(chyba że go trochę rozciencze przegotowana woda?)

A masz dm w pobliżu? Kosztuje coś ok 2euro , ja czasami prywatnie kupuję , potem wożę że soba  Io