Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #3

08 stycznia 2015 10:39 / 1 osobie podoba się ten post

Proszę kontynuować tutaj.

08 stycznia 2015 11:17 / 4 osobom podoba się ten post
Cos się towarzystwo rozleniwiło , czy może " głodem , głodem " chce PDP wziąć ???...... Będę tu pierwsza : kartofle , bitki wołowe w sosie a'la arabrab , szparagi ..... Pusia będzie jadła szparagi i kartofle pływające w sosie , niczym w zupie a ja do tego " furę " mięsa !!!....... a może by tak zadzwonić i odmówić tego Pusinego dentystę ? może by się całkowicie oduczyła " miąska " jadać ? ....zawsze to więcej dla mnie .... -:))))))))
08 stycznia 2015 11:39 / 1 osobie podoba się ten post
Nie wiem jeszcze, co gotuję, ale muszę pieczary wykorzystać :P Zaraz pomyślę...
08 stycznia 2015 12:16 / 1 osobie podoba się ten post
Zupa pomidorowa z poniedzialku )))))
08 stycznia 2015 12:27 / 2 osobom podoba się ten post
A u mnie pdp zazyczyla sobie kapuste z grochem i ziemniaczki
08 stycznia 2015 12:35
Haneczka47

A u mnie pdp zazyczyla sobie kapuste z grochem i ziemniaczki

Jak robisz tą kapustę z grochem - możesz dać przepis?
Dzięki :)
08 stycznia 2015 12:48 / 2 osobom podoba się ten post
Gabrysia

Jak robisz tą kapustę z grochem - możesz dać przepis?
Dzięki :)

Gabrysiu, ja robie zawsze tylko jako wigilijna potrawę.Napiszę Ci jak : trzeba zamoczyć groch cały (te połówki to sie rozgotuja i powstanie pulpa) na noc i w tej samej wodzie gotowac do miekkosci. W drugim garnku gotujesz kapuste kiszona jak groch miekki dodajesz do kapusty i niech dalej puka.Cebule smazysz na czym lubisz (wigilia wiadomo postna) mozesz dodac boczek wędzony wymieszac pogotować i jeść. Przyprawy: pieprz,sól.listek,ziele ang. ja dodaje tez majranek.Przyprawy dodasz takie jakie lubisz.Haneczka napisze i juz będą dwa przepisy))
08 stycznia 2015 13:07 / 2 osobom podoba się ten post
Tu w de ja kupuje puszke kapusty kiszonej (800g)(ale mozna zrobic na zwyklej bialej,szatkujesz gotujesz i dodajesz octu),tez 800gpuszke weiss bohne,dzis kapusta twardawa sie trafila wiec musialam dosc dlugo pogotowac mala godzinkai wode odlac tak zeby byla lekko kwasna nie ocet,fasolke tez podgotowac by sie rozsypywala jak juz wsio miekkie to razem mieszac,mialam dopelpack wedzonego boczku w kostke pokrojonego,2 cebule lyzka masla,na tym to usmazylam,ladnie zrumienic wszystko razem wymieszac,przyprawic sol,pieprz,magi ,szczpyta cukru,lyzka kminku,i mam taka przyprawe 7 ziol MALA LYZECZKEale niekoniecznie wystarczy pieprz kminek majeranek,ta kapusta ma tendencje przypalania wiec na wolnym ogniu musi bulbac
SMACZNEGO
08 stycznia 2015 13:20
Haneczka47

Tu w de ja kupuje puszke kapusty kiszonej (800g)(ale mozna zrobic na zwyklej bialej,szatkujesz gotujesz i dodajesz octu),tez 800gpuszke weiss bohne,dzis kapusta twardawa sie trafila wiec musialam dosc dlugo pogotowac mala godzinkai wode odlac tak zeby byla lekko kwasna nie ocet,fasolke tez podgotowac by sie rozsypywala jak juz wsio miekkie to razem mieszac,mialam dopelpack wedzonego boczku w kostke pokrojonego,2 cebule lyzka masla,na tym to usmazylam,ladnie zrumienic wszystko razem wymieszac,przyprawic sol,pieprz,magi ,szczpyta cukru,lyzka kminku,i mam taka przyprawe 7 ziol MALA LYZECZKEale niekoniecznie wystarczy pieprz kminek majeranek,ta kapusta ma tendencje przypalania wiec na wolnym ogniu musi bulbac
SMACZNEGO

Czyli kapusta z fasolą i boczkiem - o taki szybszy przepis mi chodziło, dziękuję Haneczka47 :)
 
Dzięki również mleczko - ja też robię tylko na Wigilię taką postną (i to nie zawsze, częściej kapustę z grzybami). Ale to wszystko trwa....namoczenie grochu itd. 
08 stycznia 2015 13:26 / 4 osobom podoba się ten post
Mialy byc nalesniki po meksykansku. Nawet juz zrobilam farsz. Jestem jednak tak genialna, ze nie kupilam mleka. Farsz przerobilam na sos do makaronu. Tez bylo calkiem niezle
08 stycznia 2015 13:34 / 2 osobom podoba się ten post
Obiadzik zjedzony, a nań było: Udko z worka w sosie własnym, ziemniaczki, warzywka duszone na masełku, woda mineralna i kawa.
Na deser owoc.
08 stycznia 2015 13:47 / 1 osobie podoba się ten post
joannaxd

Mialy byc nalesniki po meksykansku. Nawet juz zrobilam farsz. Jestem jednak tak genialna, ze nie kupilam mleka. Farsz przerobilam na sos do makaronu. Tez bylo calkiem niezle

Na samej wodzie też wyjdą, sprawdzone :).
08 stycznia 2015 13:49 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Na samej wodzie też wyjdą, sprawdzone :).

Wlasnie mnie kuslo, zeby tak zrobic. Nie zaryzykowalam jednak.  Nastepnym razem juz bede wiedziec. Dzieki. Ale mleko na poobiednich zakupach juz kupilam
08 stycznia 2015 14:07 / 1 osobie podoba się ten post
W ramach aklimatyzacji na razie gotuję tylko dla siebie  
Dziś - jarzynowa z piersią kurczaka. 
08 stycznia 2015 16:36 / 2 osobom podoba się ten post
joannaxd

Mialy byc nalesniki po meksykansku. Nawet juz zrobilam farsz. Jestem jednak tak genialna, ze nie kupilam mleka. Farsz przerobilam na sos do makaronu. Tez bylo calkiem niezle

Polka potrafi:):):):)