Czy ubezpieczenie nas chroni?

27 maja 2015 07:04 / 1 osobie podoba się ten post
Mile madre dziewczyny,,prosze poradzcie czy jadac z firma majac ubezpieczenie z firmie  Gen,,,i moge byc spokojna . Czy ktoras z Was korzystala z takiego ubezpieczenia placi firma tylko mam jedno ale to karta ubezpieczenia turystycznego..a ja przeciez jade do pracy,,,o druk A1 doprosic sie nie idzie podobno teraz maja dac potem EKUZ ale czy moge wierzyc ja im swoje oni swoje.Mam jeden EKUZ ale to z innej firmy wazny jest rok ale czy w razie ,,,,moge z niej korzystac.Prosze was doswiadczone dziewczyny o porade..nikt tak jak Wy tego nie wyjasci bo znacie zycie.
27 maja 2015 07:35 / 1 osobie podoba się ten post
Podobnie mam teraz z Ekuz.Druk A1bedę miała do końca września,ale w międzyczasie jeszcze obowiązuje mnie A1 do starej umowy bo ZUS są zawalone ,długo to trwa ,a bez A1 NFZ nie wyda karty .Oprócz tego mam ubezpieczenie grupowe z firmy w wypadku wypadków.
27 maja 2015 07:50
EKUZ mam wazny jeszcze rok,,,ale z innej firmy czy to mnie chroni...wiadomo strzezonego Pan Bog strzeze  dlaczego jadac do pracy daja ubezpieczenia turystyczne  kombinacje alpejskie jednym slowem .Moze znajdzie sie ktos kto korzystal z takowego ubezpieczenia.
27 maja 2015 08:40 / 1 osobie podoba się ten post
Babka

EKUZ mam wazny jeszcze rok,,,ale z innej firmy czy to mnie chroni...wiadomo strzezonego Pan Bog strzeze  dlaczego jadac do pracy daja ubezpieczenia turystyczne  kombinacje alpejskie jednym slowem .Moze znajdzie sie ktos kto korzystal z takowego ubezpieczenia.

Powinnaś mieć ekuz pracownicze . Na wydanie takiego się trochę czeka , dlatego niektóre firmy wydają "na szybkiego" turystyczne - nie jest to do końca tak jak powinno być . Bo jak byś korzystała z turystycznego w momencie gdy coś Ci się stało w pracy , to moga być problemy . 
27 maja 2015 09:30 / 1 osobie podoba się ten post
Nie mogę za bardzo pojąc tego systemu. Jeżeli w ciągu roku wyjadę załóżmy z 4ma firmami, to otrzymam 4 szt. plastikowych kart EKUZ. Wszystkie wystawiane na moje nazwisko i każda z innym numerem. Po cholerę mi aż tyle i kto za to płaci. Przecież to są koszty !! Według mnie to jakiś absurd. A nie mogłabym dostać jednej kart a system raz wydany numer przyporządkowywałby do firmy z której w danym momencie jadę ??Widocznie jesteśmy bardzo bogatym krajem i stac nas na marnotrawstwo. 
 
27 maja 2015 09:40
Karta EKUZ traci ważność wtedy, gdy traci wazność A1,przyporządkowane do tej karty. Czyli jesli mamy A1 na czas trwania kontraktu, to i EKUZ jest wazna tylko i wyłącznie w tym czasie, dlatego przy kolejnym kontrakcie powinno być nowe A1 i nowa EKUZ, a czy jest?
27 maja 2015 09:55
doda1961

Karta EKUZ traci ważność wtedy, gdy traci wazność A1,przyporządkowane do tej karty. Czyli jesli mamy A1 na czas trwania kontraktu, to i EKUZ jest wazna tylko i wyłącznie w tym czasie, dlatego przy kolejnym kontrakcie powinno być nowe A1 i nowa EKUZ, a czy jest?

Chyba troche to inaczej jest na działalności własnej a inaczej jak jedziesz na umowe zlecenie czy o pracę.W zeszłym roku w maju jechałąm z firmy-dostałam EKUZ ważna do 15.05.2015-na rok,własnie sie skonczyła:0Z ta firma byłam tylko raz ,ale na karcie EKUZ jest przecież data waznosci ,więc moim zdaniem ona jest wazna do wtedy ,do kiedy ma datę wybitą.A1  z tej firmy nie doczekałąm się  i nie wydaje mi się ,żeby w tym przypadku,jednorazowego wyjazdu,moja karta EKUZ przestała obowiazywac-wprawdzie nie korzystałam jeszcze w D z pomocy medycznej,ale u lekarza A1 nie trzeba przeciez tylko EKUZ własnie.
27 maja 2015 10:13 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Chyba troche to inaczej jest na działalności własnej a inaczej jak jedziesz na umowe zlecenie czy o pracę.W zeszłym roku w maju jechałąm z firmy-dostałam EKUZ ważna do 15.05.2015-na rok,własnie sie skonczyła:0Z ta firma byłam tylko raz ,ale na karcie EKUZ jest przecież data waznosci ,więc moim zdaniem ona jest wazna do wtedy ,do kiedy ma datę wybitą.A1  z tej firmy nie doczekałąm się  i nie wydaje mi się ,żeby w tym przypadku,jednorazowego wyjazdu,moja karta EKUZ przestała obowiazywac-wprawdzie nie korzystałam jeszcze w D z pomocy medycznej,ale u lekarza A1 nie trzeba przeciez tylko EKUZ własnie.

to , że karta EKUZ ma wybitą datę ważności do "kiedyśtam"- wcale nie oznacza , że do "kiedyśtam" możesz korzystać w nagłych przypadkach z bezpłatnej opieki medycznej za granicą . Owszem , pójdziesz do lekarza np w Niemczech jak cię coś złapie ,on popatrzy , ze karta ważna , udzieli bezpłatnej pomocy i .... później rachunek za tą pomoc przesyłany jest do Polski do NFZ . Jeżeli w tym czasie nie byłaś w Polsce ubezpieczona , czyli składka zdrowotna nie była placona do ZUS - to NFZ owszem opłaci stronie niemieckiej ten rachunek ale równoczesnie wystawi tobie rachunek , który musisz zapłacić . Warunkiem ważności karty EKUZ - nie jest data na niej wybita tylko fakt czy opłacana była składka za ubezpieczenie zdrowotne w tym czasie kiedy korzystałaś z karty za granicą . Dodam , że prawo do bezplatnych  świadczeń zdrowotnych na koszt NFZ osób ubezpieczonych wygasa po upływie 30 dni od dnia ustania tytułu do ubezpieczenia. i nie jest ważne czy masz działalność gospodarczą , czy jedziesz przez firmę - zasada jest prosta : masz płaconą składkę zdrowotną - masz ważna kartę EKUZ - nie płacisz składki lub pracodawca nie płaci = Karta wtym momencie nie działa .
27 maja 2015 10:47
kasia63

Chyba troche to inaczej jest na działalności własnej a inaczej jak jedziesz na umowe zlecenie czy o pracę.W zeszłym roku w maju jechałąm z firmy-dostałam EKUZ ważna do 15.05.2015-na rok,własnie sie skonczyła:0Z ta firma byłam tylko raz ,ale na karcie EKUZ jest przecież data waznosci ,więc moim zdaniem ona jest wazna do wtedy ,do kiedy ma datę wybitą.A1  z tej firmy nie doczekałąm się  i nie wydaje mi się ,żeby w tym przypadku,jednorazowego wyjazdu,moja karta EKUZ przestała obowiazywac-wprawdzie nie korzystałam jeszcze w D z pomocy medycznej,ale u lekarza A1 nie trzeba przeciez tylko EKUZ własnie.

Niestety nie Kasiu. Tak jak Aniak napisała. Ja w ciągu jednego roku (czas wazności EKUZ) miałam 2 Stelle w róznych miejscach Niemiec i za każdym razem dostawałam nowa  kartę EKUZ. Każda miała wazność rok. Na druku A1, który stanowi podstawę do wydania karty EKUZ, oczywiście pracowniczej, widnieje adres wykonywania pracy, czyli w naszym przypadku adres podopiecznego u którego się znajdujemy w chwili wykonywania zlecenia. Tak więc lepiej w razie W, gdy nie ma się aktualnej karty, powiedzieć, że jest się turystycznie i oczywiscie mieć EKUZ turystyczną albo prywatne ubezpieczenie. O ile się nie mylę, osoby zarejestrowane jako bezrobotne otrzymują turystyczną EKUZ tylko na 3 miesiące, to informacja dla tych, które pracują ,,prywatnie,,
Działalność czy umowa zlecenie, czy umowa o pracę nie ma tutaj nic do rzeczy.

Z firmą, z którą byłaś jak piszesz w zeszłym roku i miałaś za ich posrednictwem EKUZ, umowę rozwiązałaś, więc firma wyrejestrowała Cię z ZUS, a tym samym karta EKUZ straciła wazność. Data na karcie nie ma tutaj nic do rzeczy.
27 maja 2015 10:51
doda1961

Niestety nie Kasiu. Tak jak Aniak napisała. Ja w ciągu jednego roku (czas wazności EKUZ) miałam 2 Stelle w róznych miejscach Niemiec i za każdym razem dostawałam nowa  kartę EKUZ. Każda miała wazność rok. Na druku A1, który stanowi podstawę do wydania karty EKUZ, oczywiście pracowniczej, widnieje adres wykonywania pracy, czyli w naszym przypadku adres podopiecznego u którego się znajdujemy w chwili wykonywania zlecenia. Tak więc lepiej w razie W, gdy nie ma się aktualnej karty, powiedzieć, że jest się turystycznie i oczywiscie mieć EKUZ turystyczną albo prywatne ubezpieczenie. O ile się nie mylę, osoby zarejestrowane jako bezrobotne otrzymują turystyczną EKUZ tylko na 3 miesiące, to informacja dla tych, które pracują ,,prywatnie,,
Działalność czy umowa zlecenie, czy umowa o pracę nie ma tutaj nic do rzeczy.

Z firmą, z którą byłaś jak piszesz w zeszłym roku i miałaś za ich posrednictwem EKUZ, umowę rozwiązałaś, więc firma wyrejestrowała Cię z ZUS, a tym samym karta EKUZ straciła wazność. Data na karcie nie ma tutaj nic do rzeczy.

Ale ja składki cały czas mam płacone bo jestem "podpięta" do męża z ubezpieczeniem ,więc chyba ważna była przez ten cały rok?
27 maja 2015 10:56
kasia63

Ale ja składki cały czas mam płacone bo jestem "podpięta" do męża z ubezpieczeniem ,więc chyba ważna była przez ten cały rok?

tak
27 maja 2015 11:00
a moja yntelygentna firma przysłała mi wczoraj A1 a karty niet. Fajnie nie?
';/
27 maja 2015 15:14 / 1 osobie podoba się ten post
Dziekuje za zainteresowanie i odpowiedzi wiec u mnie przerwy niema miedzy jednym wyjazdem a drugim caly czas jestem ubezpieczona tylko ze poprzedni wyjazd byl z innej firmy a teraz jade z inna firma jesli wiec fundusz placi za porady i interwencje to nie powinno byc roznicy jaka firma NFOZ jest jeden tak to rozumiem nie pojmuje tylko dlaczego firmy placa nam ubezpieczenie dodatkowe ale jest to turystyczne,,my nie turysci przeciez to w razie W wyjdzie w praniu Ekuz jest tak okrojony ze najlepiej samej sie ubezpieczyc bo juz za dojazd np karetki my musimy placic zaden transport nie jest finansowany tak wiec udalam sie do PZU wykupilam ubezpieczenie mialam juz smutny przypadek przyjaciolki gdyby nie to z PZU dzieciom za trasport przypadla by oplata ok 40 tys zl EKUZ miala ale to byla przewlekla choroba jesli jej nie zglosimy w pracy to ubezpieczenie nie dziala przeciez my zdrowe jak..byki jak zglosimy przewlekla chorobe np nadcisnienie to klapa ubezpieczyciel sprawdzi karty choroby w Polsce i uzna jako przewlekla przezylam to wiem jesli bierzemy leki to juz jest przewlakla choroba i od takowej nalezy sie dodatkowo ubezpieczyc w razie co dlug spada na rodzine.Jam z 13 go wiec wole na zimnie dmuchac.Dzieki ze jestescie wszystkie super babeczki.
26 lutego 2018 16:33 / 1 osobie podoba się ten post

Hejka :) Jak w temacie - zastanawiam się właśnie nad wyborem dobrego ubezpieczenia na życie... Czy dalibyście radę mi coś polecić w tym zakresie? Czy te tutaj porady są warte uwagi? Z góry wielkie dzięki za poady w tym obszarze tematycznym :)


Przeniesione. O.

26 lutego 2018 19:52 / 1 osobie podoba się ten post
Lambert78

Hejka :) Jak w temacie - zastanawiam się właśnie nad wyborem dobrego ubezpieczenia na życie... Czy dalibyście radę mi coś polecić w tym zakresie? Czy te tutaj porady są warte uwagi? Z góry wielkie dzięki za poady w tym obszarze tematycznym :)


Przeniesione. O.

Nie wiele Ci mozna doradzić.Profil zawiera "0" info.