Sprzęt rehabilitacyjny

16 października 2015 19:42
Założyłam nowy temat, ponieważ nie mogę odnaleźć pokrewnego tematu, a sprawa b. pilna !  
Kochani, doradźcie proszę jaki kupić wózek inwalidzki dla mojej "mamuśki" ?  
Naczytałam się różnych porad w internecie i dalej jestem zielona ((( 
1. Mamuśka mieszka w bloku na II p. (więc powinien być w miarę lekki). 
2. Jest osobą szczupłą, Jej waga nie przekracza 50 kg. 
3. Wózek ma służyć na spacery o każdej porze roku, prowadzony przez drugą osobę, ale .... jeśli "mamuśka" będzie w danym momencie na tyle silna,
to wózek ma służyć jej również jako wsparcie w chodzeniu /ma zastąpić dotychczasowy rollator/. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16 października 2015 19:50
Jeśli temat już "gdzieś" istnieje, to proszę Moderatora o wybaczenie i przeniesienie mojego pytania na "właściwe tory".
16 października 2015 20:48 / 2 osobom podoba się ten post
Opiekun Janusz już dawno tu nie zagląda, no może cichaczem, cienię sobie jego doświadczenia, ale nie mam z nim kontaktu : mail, skype, żadnego.
Pewnie duzo dziewczyn ma z Januszem kontakt, więc moja prośba : czy któraś z Was może przekazać Januszowi wiadomość, że proszę o doradztwo
w /w sparwie. Mój profil jest udostępniony. Nie tylko dla Opiekuna Janusza, ale również dla Wszystkich z propozycjami jak kupić wózek inwalidzki, ale również z rozsądnymi uwagami co do wyboru. 
________________________________________
Berdi, wiem, że część może być refundowana i o to mi też chodzi

16 października 2015 22:16 / 1 osobie podoba się ten post
bieta

Założyłam nowy temat, ponieważ nie mogę odnaleźć pokrewnego tematu, a sprawa b. pilna !  
Kochani, doradźcie proszę jaki kupić wózek inwalidzki dla mojej "mamuśki" ?  
Naczytałam się różnych porad w internecie i dalej jestem zielona ((( 
1. Mamuśka mieszka w bloku na II p. (więc powinien być w miarę lekki). 
2. Jest osobą szczupłą, Jej waga nie przekracza 50 kg. 
3. Wózek ma służyć na spacery o każdej porze roku, prowadzony przez drugą osobę, ale .... jeśli "mamuśka" będzie w danym momencie na tyle silna,
to wózek ma służyć jej również jako wsparcie w chodzeniu /ma zastąpić dotychczasowy rollator/. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ja tez jestem w tych spawach zielona ale chyba szukała bym cos co mozna po schodach w razie w/w zjechac tak podpowiada rozsadek!!Bo gdyby nasza kasa mogła pokryc zapomniałam jak to sie nazywa fachowochodołacz kroczacy ale nie jestem pewna sprawdz w necie to z wozkiem nie było by chyba takiego problemu na zastanowienie no a tak to cos tak jakby dwa w jednym potrzebujesz no moze Janusz sie odezwie!!
16 października 2015 22:36
mamuela52 tu chodzi o coś takiego : mama zejdzie i wejdzie po schodach II p. bo jest urarta, zajmuje jej to dużo czasu...i będzie prowadzila wózek moze 3-10 mim, ale póżniej nie da rady, bo : nagłe, silne szkurcze nóg są tak silne, że nie jest w stanie przejść żadnej odległości !!!! Najchętniej usiadłaby na chodniku i modliłaby sie o szybką śmierć. Rollator to ja kupiłam w DE dawno temu, teraz niestety...nie sprawda się 
17 października 2015 00:53 / 4 osobom podoba się ten post
bieta

Założyłam nowy temat, ponieważ nie mogę odnaleźć pokrewnego tematu, a sprawa b. pilna !  
Kochani, doradźcie proszę jaki kupić wózek inwalidzki dla mojej "mamuśki" ?  
Naczytałam się różnych porad w internecie i dalej jestem zielona ((( 
1. Mamuśka mieszka w bloku na II p. (więc powinien być w miarę lekki). 
2. Jest osobą szczupłą, Jej waga nie przekracza 50 kg. 
3. Wózek ma służyć na spacery o każdej porze roku, prowadzony przez drugą osobę, ale .... jeśli "mamuśka" będzie w danym momencie na tyle silna,
to wózek ma służyć jej również jako wsparcie w chodzeniu /ma zastąpić dotychczasowy rollator/. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wózek inwalidzki jeśli jest lekki, musi być obciążony, żeby osoba mniej sprawna wspierała się na nim przy chodzeniu.
Ćwiczyliśmy z moim PDP taka kombinację, ja siadalam na wozku a podopieczny mnie pchał, jak się zmęczył on siadal na wózku i ja pchałam.
Bez obciążenia lekki wózek staje dęba, kiedy PDP opiera się swoim cięzarem -  i katastrofa gotowa.
17 października 2015 09:57 / 2 osobom podoba się ten post
Bieta,może najprościej będzie wejść do sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym i tam się dowiedzieć-w takich sklepach nie pracują osoby przypadkowe tylko ludzie,którzy mają wiedzę i coś rozsądnego doradzą w doborze i w kwestii dofinansowania zakupu.Można tez wypożyczyć taki wózek na próbę zanim się ew.kupi i sprawdzić czy akurat ten konkretny będzie mamie pasował.
17 października 2015 10:43 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

Wózek inwalidzki jeśli jest lekki, musi być obciążony, żeby osoba mniej sprawna wspierała się na nim przy chodzeniu.
Ćwiczyliśmy z moim PDP taka kombinację, ja siadalam na wozku a podopieczny mnie pchał, jak się zmęczył on siadal na wózku i ja pchałam.
Bez obciążenia lekki wózek staje dęba, kiedy PDP opiera się swoim cięzarem -  i katastrofa gotowa.

Dokładnie, wózek inwalidzki nie nadaje się do wsparcia idącej osoby. On słuzy tylko i wyłącznie do wożenia chorego.  Do chodzenia słuzy rolator, który jest cięzki i ma hamulce przy rączkach, a nie lekki wózek, mający hamulce przy kołach. Nie wiem dlaczego rolator się nie nadaje dla Twojej mamy, ma przecież z pewnoscią siedzisko, gdzie będzie mogła sobie usiąść gdy się zmęczy i odpocząc. Moja podopieczna własnie z pomoca takiego chodzi sobie na spacery i siada, odpoczywa jak się zmęczy, a jest po udarze, więc chodzi zamiatając nogą, poza tym 94 lata ma , więc nie w kij dmuchał.

17 października 2015 14:19 / 1 osobie podoba się ten post
bieta

mamuela52 tu chodzi o coś takiego : mama zejdzie i wejdzie po schodach II p. bo jest urarta, zajmuje jej to dużo czasu...i będzie prowadzila wózek moze 3-10 mim, ale póżniej nie da rady, bo : nagłe, silne szkurcze nóg są tak silne, że nie jest w stanie przejść żadnej odległości !!!! Najchętniej usiadłaby na chodniku i modliłaby sie o szybką śmierć. Rollator to ja kupiłam w DE dawno temu, teraz niestety...nie sprawda się 

Bieta a zamiana mieszkania? Koszt, przyzwyczajenie ale komforf mieszkania na parterze . Przerabialam to 4 lata temu z siostra taty, też drugie piętro. Wóżek wtedy może być cięższy,odpada targanie, raczej nie zostawi się na klatce schodowej.Wózki inwalidzkie tez mają hamulce przy rączkach. Cioci wózek był taki właśnie  i ciężki i z hamulcami ręcznymi. Powodzenia.Moja ciocia była bardzo drobna osobą, ale już pdp w Dortmundzie ok 80 kg i to zdawało egzamin.
 
18 października 2015 21:35 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Dokładnie, wózek inwalidzki nie nadaje się do wsparcia idącej osoby. On słuzy tylko i wyłącznie do wożenia chorego.  Do chodzenia słuzy rolator, który jest cięzki i ma hamulce przy rączkach, a nie lekki wózek, mający hamulce przy kołach. Nie wiem dlaczego rolator się nie nadaje dla Twojej mamy, ma przecież z pewnoscią siedzisko, gdzie będzie mogła sobie usiąść gdy się zmęczy i odpocząc. Moja podopieczna własnie z pomoca takiego chodzi sobie na spacery i siada, odpoczywa jak się zmęczy, a jest po udarze, więc chodzi zamiatając nogą, poza tym 94 lata ma , więc nie w kij dmuchał.

To prawda, że zakupiony przeze mnie rollator ma siedzisko i co z tego ??? Posiedzi, odpocznie, przejdzie ileś minut, ten rollator , to może posłużyć na spacer wokół bloku (zajmie jej to ok. godziny).
Wózek potrzebny jest żeby Mama widziała coś więcej aniżeli elewację bloku, żeby zobaczyła ludzi, przyrodę, zalew itp.
 
26 kwietnia 2016 21:58 / 6 osobom podoba się ten post
Ponieważ ostatnio jest problem z dodawaniem zdjęć, więc:
wklejam link do filmu, który obrazuje jak łatwo można przemieścić chorego z łóżka na wózek itp.
Mój PDP jest po wylewie , ale jest w stanie postawić kilka kroków przy rollatorze b.b. współpracuje
i szczerze powiem, że dzięki tej "Platformie" absolutnie nie odczuwam żadnego wysiłku fizycznego.
Cieszę się, że trafiłam na taką miejscówkę, chociaż w drodze na nowe miejsce pracy miałam ogromne obiekcje czy nie pakuję się w "kanał". 
___________________________________________________________
a tutaj link : 

;
27 kwietnia 2016 18:22 / 2 osobom podoba się ten post
bieta

Założyłam nowy temat, ponieważ nie mogę odnaleźć pokrewnego tematu, a sprawa b. pilna !  
Kochani, doradźcie proszę jaki kupić wózek inwalidzki dla mojej "mamuśki" ?  
Naczytałam się różnych porad w internecie i dalej jestem zielona ((( 
1. Mamuśka mieszka w bloku na II p. (więc powinien być w miarę lekki). 
2. Jest osobą szczupłą, Jej waga nie przekracza 50 kg. 
3. Wózek ma służyć na spacery o każdej porze roku, prowadzony przez drugą osobę, ale .... jeśli "mamuśka" będzie w danym momencie na tyle silna,
to wózek ma służyć jej również jako wsparcie w chodzeniu /ma zastąpić dotychczasowy rollator/. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie wiem dokladnie jak ci pomoc.
Pracujesz w tym zawodzie wiec troszke sie juz naogladalas tego sprzetu.Wiesz,ze sa modele podstawowe ,ale i sa rowniez mercedesy.
Moim zdaniem wozek powinien byc aluminiowy a nie stalowy.Bedzie lzejszy.Konstrukcja powinna byc prosta,ale z mozliwoscia rozbudowy np o przystawke do pokonywania schodow.Wazne tez jest aby podnozki mialy regulacje nie tylko pionowa.Dobrze jest jak mozna je regulowac , ustawiac kat ulozenia nog. 
27 kwietnia 2016 20:32
ORIM

Nie wiem dokladnie jak ci pomoc.
Pracujesz w tym zawodzie wiec troszke sie juz naogladalas tego sprzetu.Wiesz,ze sa modele podstawowe ,ale i sa rowniez mercedesy.
Moim zdaniem wozek powinien byc aluminiowy a nie stalowy.Bedzie lzejszy.Konstrukcja powinna byc prosta,ale z mozliwoscia rozbudowy np o przystawke do pokonywania schodow.Wazne tez jest aby podnozki mialy regulacje nie tylko pionowa.Dobrze jest jak mozna je regulowac , ustawiac kat ulozenia nog. 

Orimku , temat zakupu wózka jest już nieaktualny. Moja kochana mamuśka odeszła 7 marca br. (((((
27 kwietnia 2016 20:36
bieta

Orimku , temat zakupu wózka jest już nieaktualny. Moja kochana mamuśka odeszła 7 marca br. (((((

Przepraszam jesli czegos nie doczytalem
Wyrazy wspolczucia
27 kwietnia 2016 20:39 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Przepraszam jesli czegos nie doczytalem
Wyrazy wspolczucia

Dziękuję.
Nie przepraszaj, nie masz za co.