Domowa stacja pogodowa

17 stycznia 2016 12:49
Bo sama zastanawiam się nad czymś takim :) Widziałam,że ceny bardzo się roznią. Od tych za 10 zł do nawet takich za 600 zł... Czy naprawdę jest taka duża różnica? Warto jest dopłacać?Może ktoś ma i napisze czy warto jest kupować? 
17 stycznia 2016 12:54 / 6 osobom podoba się ten post
Mam takowę, grzeje miejsce w szafie, skąd nie zamierzam jej wyciągać. Zgodność przewidywań z faktyczną pogodą ok. 50%, dużo za mało.
Moja kosztowała ok. 30 euro, mąz kupił.
Wolę sobie online spojrzeć na sateiltarną, pogodową mapę Europy, zobaczyć, gdzie są chmury, jakie fronty idą na Polskę. gdzie już pada i wiem stokroć więcej.
17 stycznia 2016 12:56 / 6 osobom podoba się ten post
Lawenda

Mam takowę, grzeje miejsce w szafie, skąd nie zamierzam jej wyciągać. Zgodność przewidywań z faktyczną pogodą ok. 50%, dużo za mało.
Moja kosztowała ok. 30 euro, mąz kupił.
Wolę sobie online spojrzeć na sateiltarną, pogodową mapę Europy, zobaczyć, gdzie są chmury, jakie fronty idą na Polskę. gdzie już pada i wiem stokroć więcej.

Ja też. A jak ręke za okno wystawie to nawet wiem że pada
17 stycznia 2016 13:25 / 9 osobom podoba się ten post
mleczko1

Ja też. A jak ręke za okno wystawie to nawet wiem że pada :-)

A ja czuję pogodę w kościach. To najlepsza stacja pogodowa na świecie, nigdy mnie nie zawiodła.
Jak mam do wyboru - prognoza w TV, prognoza w internecie czy stacja pogodowa albo moje stawy, to zawsze wybiore stawy.
17 stycznia 2016 20:11 / 1 osobie podoba się ten post
Mam stację pogodową i jej używam. Nie w celu przewidywania pogody, tylko aby zobaczyć ile jest stopni w domu, na dworze, jakie jest ciśnienie u jaka wilgotność w domu. Uważam to za przydatne urządzenie, wygodniejsze od zwykłego termometru. Kupiłam taką za ok 100 zł w Leroy Merlin. Ważne jest, żeby ekran był monochromatyczny, bo wtedy wszystko widać bez podświetlania. Kupiłam 1,5 roku temu, na razie wszystko dobrze działa i to ciągle na tych pierwszych bateriach.
18 stycznia 2016 09:28
wichurra2

Mam stację pogodową i jej używam. Nie w celu przewidywania pogody, tylko aby zobaczyć ile jest stopni w domu, na dworze, jakie jest ciśnienie u jaka wilgotność w domu. Uważam to za przydatne urządzenie, wygodniejsze od zwykłego termometru. Kupiłam taką za ok 100 zł w Leroy Merlin. Ważne jest, żeby ekran był monochromatyczny, bo wtedy wszystko widać bez podświetlania. Kupiłam 1,5 roku temu, na razie wszystko dobrze działa i to ciągle na tych pierwszych bateriach.

Ja również w tym celu używam w domu :) 
18 stycznia 2016 14:58
Jeżeli o to chodzi to dodam że dobrze jest kupić z radiowym czujnikiem zewnętrznym żeby kabli nie ciągnąć przez okno.
18 stycznia 2016 16:39
marjanek42

Jeżeli o to chodzi to dodam że dobrze jest kupić z radiowym czujnikiem zewnętrznym żeby kabli nie ciągnąć przez okno.

i powinnas jeszcze napisac ,ze taka ktora ma mozliwosc odczytu z paru czujnikow.Ja ma taka taka ktora pokazuje odczyt z 3 czujnikow oraz z pomieszczenia
18 stycznia 2016 22:22 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

i powinnas jeszcze napisac ,ze taka ktora ma mozliwosc odczytu z paru czujnikow.Ja ma taka taka ktora pokazuje odczyt z 3 czujnikow oraz z pomieszczenia

Nooo tak, miliardy czujników, monochromatyczny wyświetlacz ( cokolwiek to znaczy, ale brzmi coolowo), a wystarczy odsłonić kotarę w pokoju.....
Oj, lubią sobie ludzie komplikowac proste rzeczy, lubią.
19 stycznia 2016 12:19 / 6 osobom podoba się ten post
Lawenda

Nooo tak, miliardy czujników, monochromatyczny wyświetlacz ( cokolwiek to znaczy, ale brzmi coolowo), a wystarczy odsłonić kotarę w pokoju.....
Oj, lubią sobie ludzie komplikowac proste rzeczy, lubią.:niebo pieklo:

No tak.
Kiedys to bylo prostrze.Jak babcie w kolanie strzykalo - to bedzie padac.Jak dziadka w łokciu cos łupało - to cisnienie wzrosnie.Jak zone boli glowa - to ..............to akurat bez zmian pozostało  
19 stycznia 2016 19:45 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

No tak.
Kiedys to bylo prostrze.Jak babcie w kolanie strzykalo - to bedzie padac.Jak dziadka w łokciu cos łupało - to cisnienie wzrosnie.Jak zone boli glowa - to ..............to akurat bez zmian pozostało :-) 

,,, i jak jaskółki nisko latały, to miał padac deszcz,,,
19 stycznia 2016 19:57 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

,,, i jak jaskółki nisko latały, to miał padac deszcz,,,:-)

Jaskólek tez dawno nie widzialem
21 stycznia 2016 06:57 / 1 osobie podoba się ten post
A co do stacji pogodowych posiadam takową.Kupiłam ją na Flohmarku jak pracowałam na wyspie za calutkie 5 ojro.Pokazuje ciśnienie,wilgotność powietrza oraz temperaturę w pomieszczeniu.Ja jestem zadowolona z jej posiadania.